بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1403

دانستنی هایی در مورد جراحی زیبایی ناحیه تناسلی

دانستنی هایی در مورد جراحی زیبایی ناحیه تناسلی

از عمل جراحی زیبایی واژن خانم ها چه می دانید؟

به گزارش تالاب، عمل های گوناگونی برای زیبایی زنان وجو دارد از جمله این عمل ها می توان به عمل زیبایی واژن  اشاره کرد.با توجه به اینکه با عمل واژن ها نمی توان لذت جنسی را افزایش داد ولی افراد زیادی به این عمل روی می آورند.با ما همراه باشید مطالبی در این مورد داریم که می تواند خیلی جالب باشد.

به منظور برداشتن لب های اضافی و همچنین دادن فرم زیبا به واژن،خانم ها تحت عمل جراحی زیبایی واژن قرار می گیرند. برخی از جراحان به ویژه کالج زنان امریکا در تلاش و پیگیری برای اقداماتی در جهت افزایش حساسیت دستگاه تناسلی هستند. همان‌طور که می‌دانید بافت واژن قابلیت کشش و الاستیسیته زیادی دارد.

و تنگ کردن آن با عمل جراحی نمی‌تواند ضمانتی برای افزایش حس دستگاه تناسلی باشد.افزایش حس دستگاه تناسلی، افزایش ارگاسم، نیاز و لذت جنسی، کاملا تحت تاثیر فاکتورهای مختلف مانند وضعیت روحی روانی، عاطفی و هیجانات و ارتباطات میان دو نفر است و صرفا با جراحی نمی‌توان حس دستگاه تناسلی را به تنهایی افزایش داد. گاهی اوقات عمل جراحی باعث درد در این ناحیه می‌شود.

جراحی زیبایی واژن یک پروسه جراحی است که برای از بین بردن شلی واژن به کار می‌رود. خانم‌هایی که دچار شلی و ریلکسشین واژن شده‌اند معمولا از کاهش لذت جنسی هنگام نزدیکی شکایت دارند.معمولا خانم‌ها از عدم رسیدن به ارگاسم و شلی واژن شاکی هستند. مهمترین عامل کاهش ارگاسم و شلی واژن از دست دادن قوام عضلات خلفی دیواره داخلی واژن است که تا دهانه ورودی واژن امتداد می‌یابد که در نتیجه بیمار از احساس افتادگی، شلی و عدم ارگاسم حین نزدیکی شاکی می‌شود.

همانطور که ذکر شد ضعف بافت‌های نگه دارنده لگن و نازک شدن تیغه ریکتوواژینال (تیغه بین مقعد و واژن) می‌توانند باعث افتادگی دیواره واژن شوند.

علل شلی واژن:

– آسیب‌های حین زایمان طبیعی
– زایمان سخت
– زایمان طول کشیده
– چند قلوزایی
-استفاده از فورسپس

یا روش‌های دیگر برای تسهیل زایمان طبیعی

⦁ پارگی‌های ناحیه پرینه
⦁ یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد.
⦁ تاریخچه یبوست مزمن به دنبال اختلالات روده‌ای
⦁ سابقه هیسترکتومی یا عمل جراحی درآوردن رحم

مشکلات ذکر شده با افزایش سن شدیدتر می‌شوند ولی ممکن است در خانم‌های جوان‌تر نیز باعث شلی واژن شده حتی در کسانی که تا به حال هیچ گونه زایمان طبیعی نداشته‌اند.جراحی زیبایی واژن کمک می‌کند به سفت‌شدن عضلات و تونیسیته واژن و بافت‌های اطراف به طوری که با قدرت بیشتری عضلات واژن انقباض بیشتری پیدا می‌کنند و قابل کنترل است. بنابراین بیمار احساس بهتری هنگام نزدیکی خواهد داشت. به کمک جراحی واژن می‌توانیم دهانه واژن را کوچک‌تر و تنگ‌تر کنیم.

1- خطرات کوتاه مدت عمل زیبایی واژن چیست؟

2- فواید اندام جراحی کدام است؟

3- آیا عمل جراحی باعث کاهش احساس در ناحیه کلیتوریس می‌شود یا نه؟

4- آیا جراحی روی رسیدن به ارگاسم تاثیر می‌گذارد؟

5- آیا محدودیتی در استفاده از محصولات جلوگیری وجود دارد؟

6- آیا جراحی روی بارداری و زایمان طبیعی تاثیر می‌گذارد؟

7- آیا توقعات من از جراحی زیبایی واژن حقیقی است؟

لابیاپلاستی

جراحی پلاستیک در ناحیه لابیا (لب‌های کوچک اطراف واژن) می‌تواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود.

جراحی می‌تواند روی لب‌های بزرگ (لابیا ماژور) انجام شود.

در جراحی لابیاپلاستی شکل و اندازه لابیا تغییر می‌کند، کوچک‌تر شده و عدم تقارن بین آنها اصلاح می‌شود.

کدام اقدام برای عمل جراحی زیبایی زنان لازم است؟

برای آنکه تصمیم بگیرید اقدام به جراحی واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی کنید این مهم است که ابتدا تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را بدانید.

جراحی ترمیمی باعث افزایش فعالیت یک قسمت از بدن می‌شود. در حالی که جراحی زیبایی، شکل ظاهری یک قسمت از بدن را تغییر می‌دهد؛ مانند جراحی زیبایی بینی. یک جراح می‌تواند ترمیم حفره داخلی بینی را انجام بدهد تا به تنفس بهتر بیمار کمک کند یا ممکن است جراحی زیبایی بینی فقط جهت تغییر ظاهر آن انجام شود.

کالج امریکا جراحی‌هایی که جهت دستگاه تناسلی انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که تاثیر آن روی بی‌اختیاری اداراری را بررسی کرده‌اند.

برخی از تکنیک‌های واژینوپلاستی برای ترمیم دستگاه تناسلی انجام می‌شود، مانند ترمیم مجرای تولد وقتی اختلالی در واژن وجود دارد.

مثلا بسیار کوتاه است یا واژن وجود ندارد مانند (vaginal agenise) بنا بر این یک دختر می‌تواند بزرگ شود و دستگاه ادارای تناسلی نرمال، نزدیکی نرمال و عادت ماهیانه نرمال داشته باشد.

جراحی‌های وابسته به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیر واژینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی طبقه‌بندی شده است، مانند جوان‌سازی واژن و طراحی شکل واژن که نتایج آن مانند سایر جراحی‌های زیبایی باعث افزایش زیبایی و اعتمادبه‌نفس است. در حقیقت کالج امریکا، می‌گوید دستگاه تناسلی خانم‌ها یک رنج طبیعی بسیار وسیعی دارد که تمام آنها جزو نرمال طبقه‌بندی می‌شود.

ولی راه‌های مناسب برای زیباترکردن لبیا و واژن بررسی شده است. اخیرا تکنولوژی لیزر توسط برخی جراحان ابداع شده که باعث جوان‌سازی واژن می‌شود.

پزشکان مختلف اقدامات مختلفی برای جوان‌سازی واژن را پیشنهاد می‌کنند ولی جامعه جراحان پلاستیک امریکا، جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی و واژن را تایید کرده و می‌گوید این اقدام نیاز به بررسی و مطالعات کافی دارد ولی تا به حال کاملا در دنیا موفق بوده است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت