بروزرسانی : 21 بهمن 1396

رابطه داشتن زن و شوهر در دوران نامزدی + روابط جنسی دوران عقد

رابطه داشتن زن و شوهر در دوران نامزدی + روابط جنسی دوران عقد

رابطه داشتن زن و شوهر در دوران نامزدی

نکاتی مهم برای یک رابطه سالم و حد و حدود رابطه جنسی در دوران عقد را بدانید.

دوران نامزدی و روابط عاشقانه جنسی , دوران عقد در واقع دورانی است که شما به لطف نزدیک تر شدنتان به همسر خود، شناختی از او به دست می آورید که شاید هیچ کس دیگر نتواند تا این حد او را بشناسد و این البته صرف نظر از لذتی است که از باهم بودن نصیب تان می‌شود.

روابط جنسی دوران عقد , سایت تالاب : در دوران عقد احساسات عاطفی شکل می‌گیرد و رابطه جنسی اگر کنترل شده و خفیف باشد میتواند به شکل‌گیری و ظهور این احساسات کمک زیادی کند. با این حال، رابطه جنسی تنها هدف ازدواج نیست و هیچ ازدواجی که تنها براساس این رابطه شکل بگیرد پایدار و استوار نمی‌ماند.

اما واقعا سوال خیلی از دختر و پسرهای عقد کرده است است که حد این روابط کجاست؟شما در دوران عقد میتوانید مثل یک زوج واقعی باهم رابطه داشته باشید یا باید همچنان از همدیگر فاصله بگیرید؟

روابط جنسی دوران عقد از نگاه دینی
از نظر آموزه‌های دینی ، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب میشود و حتی در روایتی آمده است اگر كسی عمل نزدیكی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یكی از سنت‌های پیامبران «ص» عمل كرده است ولی از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است

آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده است كه این كار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می‌كند.

افراط و تفریط ممنوع!
بعضی از زوج‌ها دراین دوران بیش از حد رعایت کرده و به عبارتی حیا را در جای نادرست خود استفاده می‌کنند. دراین دوران، هر زن و مردی وظیفه دارد که به خواسته‌های جنسی همسر خود در حد معقول پاسخ گوید.

دختر و پسر می‌توانند باهم بیرون بروند، دست یکدیگر را بگیرند و علاقه‌شان را با لمس بدن یکدیگر بیشتر کنند، اما باید توجه داشته باشند که با توجه به سخت‌گیری خانواده‌ها در پیش گیری از بارداری دختر دراین دوران، زوجین در حد رابطه کامل جنسی پیش نروند.

بعضی از دختران دراین دوران، از نیازهای ابتدایی همسران‌شان دوری کرده و آن را نادرست می دانند. آن‌ها برآورده کردن کوچکترین خواسته‌های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول میکنند و نمی‌دانند که اشتباه آن‌ها تا چه حد میتواند به رابطه سالم‌شان ضرر وارد نماید. نباید فراموش کرد

که ازدواج در اسلام و جامعه‌ ما، تنها راه ارضا کردن غریزه جنسی است و مسلما یک پسر هم یکی از نیت‌های ازدواجش این موضوع است و اگر این نیاز های ابتدایی توسط دختر رفع نشود، احتمال کشیده شدن پسر به رابطه‌هایی غیر از ازدواج و دلسرد شدن او از همسرش، وجود دارد و چه خوب است که این نیازها توسط این راه حلال رفع و رجوع شود و البته پسر نیز باید متوجه باشد که برای خواسته‌ هایش محدودیت بگذارد و همسرش را مجبور به ایجاد نزدیکی در دوران عقد نکند.

احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید
آیا می‌دانید که هیچ یک از راه‌های پیش گیری از بارداری 100% تضمین شده نیستند؟به عنوان مثال استفاده از کاندوم، میتواند احتمال بارداری تا حدود 85% کاهش دهد و هنوز 15% احتمال حاملگی وجود دارد. بنابراین اگر آمادگی بچه‌دار شدن در دوران عقد را ندارید، بهتر است از نزدیکی در دوران عقد خودداری کرده و روابط کامل زناشویی را تا بعد از عروسی به تعویق بیندازید.

تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید
نزدیکی در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط میشود. از نظر شرعی و قانونی روابط جنسی بین پسر و دختری که صیغه عقد بین آن‌ها جاری شده است هیچ اشکالی ندارد. بنابراین تنها کسی که میتواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد، تصمیم‌گیری کند خود شما هستید.

اما گرفتن این تصمیم کار سا‌ه ای نیست و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید. اما باید بدانید که اختلافات در دوران نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده‌اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

اگر قرار باشد پاسخ این سوال را در یک عبارت بگوییم، باید بگوییم هیچ کدام! رابطه جنسی در دوران عقد تعاریف خاص خودش را دارد. شما شرعا همسر هستید و اگر یک رابطه کامل باهم داشته باشید که حتی منجر به بارداری شود، باز هم شرعا و قانونا کسی نمی‌تواند به شما خرده بگیرد. اما انچه دراین میان شک و تردید به وجود می آورد، عرف است.

در مقابل عرف نباید جبهه گرفت. همیشه آن چیزی که از قدیم باب بوده اشتباه نیست. بلکه ملاحظات دوران است که بر اساس تجربه رعایت میشود. شما و همسرتان بعد از عقد شرعا زن و شوهر هستید اما زن و شوهری که زندگی مشترکتان را هنوز آغار نکرده اید و وابسته به پدر و مادرتان هستید. این یعنی شما باید عده ای از چهارچوب های زندگی دوران تجرد را همچنان حفظ کنید.

این چهارچوب ها می گوید که شما باید در دوران عقد از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنتان برای شناخت بیشتر استفاده کنید. دراین بین حد متوسطی از روابط نزدیک جسمی می‌تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود

و رابطه جنسی کاملی شکل گیرد، شما قدرت تصمیم گیری در آینده را از دست خواهید داد.مشکل فقط تغییرات جسمی که برای شما اتفاق می افتد نیست؛ یک رابطه جنسی کامل، شما را پایبند یکدیگر میکند. احساس تعهد می آورد، وابسته می کند و باعث میشود در جایی که باید تفکر منطقی داشته باشید احساسی تصمیم بگیرید. چگونه؟

رابطه در دوران نامزدی

شاید شما احساس کنید که همسر آینده تان دقیقا آنطور نیست که فکر میکردید و زندگی با او می‌تواند باعث بدبختی شما شود. در چنین شرایطی، رابطه جنسی شما را در فاز وابستگی عاطفی قرار می دهد و تصمیم گیری بر اساس منطق و جدایی برایتان دشوار میشود.به همین دلیل است که می گویند روابط جنسی کامل خود را به زمانی موکول کنید که باهم زندگی مشترک را آغاز کرده اید و به صورت مستقل جدا از پدر و مادر خود زندگی می کنید.

اما در مقابل قرار نیست شما از همسرتان دوری کنید و رابطه تان را با او در حد رابطه خواهر و برادری نگه دارید. حفظ رابطه شما، نیاز به نزدیک تر شدنتان دارد و این حاصل نمی‌شود، مگر وقتی که شما از چهارچوب های عرفی فاصله بگیرید و به یکدیگر عشق بورزید. بسیاری از مشکلات و اختلالاتی که در دوران عقد به وجود می‌آید ناشی از عدم آگاهی زوجین به برقراری روابط درست جنسی است.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت