آیا رابطه جنسی مقعدی ضرر دارد؟ (خطرات رابطه از پشت)

آیا رابطه جنسی مقعدی ضرر دارد؟ (خطرات رابطه از پشت)

نکاتی برای رابطه جنسی مقعدی

در اینجا خطرات و بیمارهای رابطه جنسی مقعدی را به شما توضیح خواهیم داد. در اسلام نیز رابطه مقعدی حرام میباشد. لطفا قبل از رابطه های جنسی اینگونه حتما از خطرات آن با خبر شوید.

 

خطرات رابطه از پشت , رابطه مقعدی توسط تعداد زیادی از زوجین انجام می شود، اما رابطه مقعدی دارای خطراتی است و نه تنها عوارضی برای زنان بلکه برای مردان نیز مشکلاتی ایجاد می‌کند که در ادامه به انها اشاره میکنیم.

 

به گزارش تالاب متاسفانه درسال هاي اخیر برقراری رابطه جنسی از راه مقعد بیشتر از قبل شده است که پزشکان و متخصصان توصیه نمیکنند. این نوع رابطه جنسی دارای خطرات و عوارضی است که در ادامه به تمام این موارد اشاره می‌کنیم.

 

دراین باره با دکتر لارن استرچر Lauren F. Streicher، مدیر مرکز دکتری بیماری هاي جنسی و یائسگی در دانشگاه فینبرگ Feinberg صحبت کرده ایم. دکتر استرچر معتقد است برقراری رابطه مقعدی دارای خطراتی است که بهتر است خانمها از آن ها مطلع باشند.

 

اجازه بدهید واضح صحبت کنیم مقعد برای برقراری رابطه جنسی ساخته نشده است. مقعد یک مسیر یک طرفه است. از طرف دیگر واژن دارای یک پوشش ضخیم و ارتجاعی است و دارای پوششی مانند آکاردئون است و طوری طراحی شده که با دخول آلت تناسلی مردانه یا خروج نوزاد هماهنگ می شود.

 

دکتر استرچر میگوید : بافت مقعد نازک تر است و دارای قابلیت ارتجاعی مشابه با واژن نیست، بنابر این احتمال پارگی آن زیاد است. پارگی مقعد نیز احتمال انتقال عفونت هاي جنسی و مقاربتی را افزایش می‌دهد.

 

گونوره رکتال یا مقعدی* Rectal gonorrhea و کلامیدیا* chlamydi و HIV خطرات جدی رابطه مقعدی هستند. طبق اعلام مرکز بازرسی و جلوگیري از بیماری ها در امریکا رابطه مقعدی یکی از پرخطرترین رفتارها و مهم‌ترین عامل عفونت HIV محسوب می شود.

 

*گونوره یا سوزاک gonorrhea : یکی از شایع‍‌ترین بیماری هاي منتقل شونده از راه تماس جنسی است. در اثر باکتری به نام گونوره ایجاد می شود و از راه واژن، دهان و یا تماس مقعدی منتقل می شود. شریک جنسی فرد درصورت نداشتن علائم هم ممکن است این بیماری را انتقال دهد.

 

اما رابطه مقعدی احتمالا یکی از مهم‌ترین راه هاي انتقال ویروس انسانی پاپیلوم papillomavirus یا HPV است. تعداد کمی از مردان دگر جنس گرا مبتلا به HIV هستند، اما نیمی از مردان به HPV مبتلا هستند. بنابر این رابطه مقعدی برای مردان هم خطرناک است. HPV باعث بروز زگیل هاي مقعد و سرطان مقعد می شود.

 

*کلامیدیا chlamydia : بیماری کلامیدیا نام بیماری مقاربتی است که توسط باکتری کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد میشود. تعداد زیادی از مبتلایان به این بیماری نشانه‌اي ندارند. ایجاد علایم ممکن است چند هفته پس از ایجاد عفونت رخ دهد. علایم در زنان شامل ترشحات واژن و سوزش ادرار میباشد. در مردان نیز ترشحات اندام جنسی، سوزش ادرار و تورم و درد یک یا هردو بیضه است.

 

دکتر استرچر همچنین بیان کرد که احتمالا آزمایشات غربالگری برای عفونت هاي منتقله از طریق رابطه مقعدی توسط دکتر انجام نمیشوند، مگر این که دکتر بطور خاص از شما در مورد رابطه مقعدی سوال بپرسد یا این که شما خودتان تقاضای چنین آزمایشاتی را داشته باشید.

 

به علاوه رابطه مقعدی باعث بروز درد، خون ریزی و بی اختیاری مدفوع می شود.طبق بررسی هایي که در دانشگاه Northwestern انجام شد، زنانی که رابطه مقعدی را بخشی از رابطه جنسی معمول خود قرار میدهند، بیش از دیگران تغییراتی را در تحمل مدفوع مشاهده کرده اند و دچار بی اختیاری ادرار و مدفوع شده اند.

 

اما اگر تمایل دارید رابطه مقعدی را تجربه کنید، سالم ترین راه چیست؟ حتماً از محافظ استفاده کنید. حتی اگر یک شریک جنسی دارید، لازم است در زمان رابطه مقعدی از کاندوم استفاده کنید و اگر بعد از رابطه مقعدی تصمیم به دخول از طریق واژن دارید، حتماً کاندوم را عوض کنید تا از بروز عفونت مجاری ادرار جلوگیری کنید.

 

منبع: سیمرغ

حتما بخوانید:

تاثیرات بد رابطه مقعدی بر رابطه جنسی !

خطرات رابطه جنسی از مقعد

نکاتی خواندنی در مورد روابط مقعدی با همسر

جدیدترین مطالب سایت