آیا رابطه با همسر در شب زفاف درد دارد؟

آیا رابطه با همسر در شب زفاف درد دارد؟

درد شب زفاف

سوال و جواب های متعدد در رابطه با شب زفاف و درد شب زفاف را در اینجا پاسخ داده شده است. امیدواریم با خواندن کامل این مقاله از استرش شب زفاف شما کمتر شود .

 

آیا رابطه جنسی زناشویی در شب زفاف درد دارد؟

 

اولین رابطه جنسی در شب زفاف همیشه دردناك نیست اما برای عده اي از زنان«و یا حتی مردان» امكان دارد كه این ارتباط در شب زفاف نامطلوب و دردناك شود.

 

زناشویی سایت تالاب: طبق معمول اولین رابطه در شب زفاف ، دردی در حد معمول«متوسط» دارد كه می‌تواند در عده اي از موارد بعلت شرایط پزشكی مانند مشكلات مجاری ادرار و یا كیستهای تخمدان شدید شود. اینگونه دردها در اولین رابطه جنسی در شب زفاف می‌تواند منشا هیجانی از قبیل احساس گناه، استرس، اضطراب و …. داشته باشد.

 

علل دردهای واژینالی در نخستین رابطه جنسی در شب زفاف

زمانی كه یك زن برای اولین بار رابطه جنسی رابا همسر خود تجربه می كند به احتمال قریب به یقین بعلت از بین رفتن پرده بكارت در شب زفاف درد متوسط یا شدیدی را احساس خواهد كرد به خصوص اگر بعلت استرس و یا عدم آمادگی كافی مجرای واژینال وی به اندازه كافی ترشح مخاطی نداشته و به حالت خشك باقیمانده باشد.

 

** البته قبل از پرداختن به ادامه این مطلب، ذكر این مساله الزامی است كه:

پرده بكارت عضوی ماهیچه اي است كه در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتا در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین میرود. در عده اي از زنان این پرده شكل حلقوی داشته و ممكن است در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند و خون ریزی رخ ندهد.

 

در زنانی كه دارای این نوع پرده بكارت هستند گاه مشاهده میشود كه به خاطر بافت ماهیچه اي ضخیم ان ، تا مدتها بعد از اولین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده میشود.

 

یكی از علل رایج دردهای واژینال خشكی واژن است. بطور معمول در آستانه رابطه جنسی و تحریك شدن زن، مجرای واژن ترشحات مخاطی را ایجاد كرده تا برقراری رابطه جنسی تسهیل شود اما در اثر استرس و حالات عصبی ممكن است ایجاد این ترشحات، با خلل مواجه گردد.

 

علل دردهای شكمی در هنگام برقراری رابطه جنسی در شب زفاف

اگر عده اي از زنان در هنگام رابطه جنسی احساس دردهای عمیق شكمی كنند، این مساله میتواند ناشی از علل پزشكی مانند مشكلات رحمی و .. باشد. مطابق با نظر متخصصان زنان و زایمان این دردها می‌تواند ناشی از كیستهای تخمدان، مشكلات مجاری ادراری، بیماریهای عفونی لگنی، آندیومتریوزیس و … باشد.

آیا رابطه با همسر در شب زفاف درد دارد؟

 


حتما بخوانید: فیلم شب زفاف بدون سانسور (10 نکته در مورد شب زفاف)


 

علل ایجاد درد در آلت مردانه

هر چند كه این مشكل چندان رایج نیست اما مردانی هستند كه در اولین رابطه جنسی خود در شب زفاف احساس درد شدید می كنند. یكی از علل رایج این مساله بیماری هاي‌ دستگاه تناسلی مردانه و یا آسیب و اختلال در بافتی است كه روی آلت مردانه را می پوشاند.

 

زناشویی تالاب: همچنین در مردانی كه ختنه نشده اند«البته در میان ما مسلمانان تقریباً دیده نمی‌شود» اگر پوست ختنه گاه خیلی سفت و محكم باشد میتواند در هنگام مقاربت مشكل ایجاد كند. سایر علل درد در مردان در حین رابطه جنسی می‌تواند ناشی از آسیب آلت خارجی مردانه، درماتیتهای پوستی و یا پسوریازیس«دا الصدف» باشد.

 

مطابق با نظر متخصصان زنان و زایمان دردهای شكمی ناشی از رابطه جنسی میتواند ناشی از كیستهای تخمدان،مشكلات مجاری ادراری، بیماریهای عفونی لگنی، آندیومتریوزیس و … باشد.

 

علل دردهای هیجانی در نخستین رابطه جنسی در شب زفاف

وجود درد شدید در اولین رابطه جنسی می‌تواند ناشی از علل هیجانی از قبیل احساس ترس و گناه و … باشد كه مانع از حفظ آرامش انها در حین رابطه جنسی میگردد. اگر بعلت این احساسات عدم آرامش برای زنان غیرقابل كنترل شود دچار خشكی واژن شده و رابطه جنسی مطلوب برقرار نمیگردد.

 

درمان دردهای مقاربتی

زنانی كه در هنگام رابطه جنسی دچار درد و مشكل میشوند لازم است كه از مواد و محلولهای لیز كننده مجرای واژن «كه البته توسط متخصص تجویز میشود» استفاده كنند.

 

همچنین زنانی كه احساس دردهای شدید شكمی و یا لگنی می كنند باید توسط متخصص زنان و زایمان مورد محاسبه و بررسی و آزمایش قرار گیرند ودر نهایت زنان و مردانی كه بنابر علل هیجانی و یا عاطفی دچار دردهای مقاربتی میگردند لازمست كه نزد مشاور، روانشناس یا سكس تراپیست مراجعه داشته باشند.

 

همچنین مردانی كه در حین رابطه جنسی احساس درد دارند باید نزد متخصصینی مانند اورولوژیست و … مراجعه داشته باشند.

 

شب زفاف و نکات مهم در مورد آن را در اینجا بخوانید.

جدیدترین مطالب سایت