رابطه مقعدی با همسر و تاثیرات منفی در رابطه زناشویی

رابطه مقعدی با همسر و تاثیرات منفی در رابطه زناشویی

تاثیرات منفی در رابطه مقعدی

رابطه مقعدی با همسر در برخی زوج ها وجود دارد و این نوع از رابطه جنسی میتواند تاثیراتی منفی در زندگی زناشویی داشته باشد که در این جا در سایت تالاب بررسی میکنیم.

 

رابطه از مقعد , مهمترين عارضه اي که مجامعت از طريق مقعد «پشت , دبر» براي زن دارد اين است که چون لذت حقيقي جنسي براي زن از طريق مقاربت از فرج و مجراي تناسلي حاصل مي شود نه از طريق مقعد, بنابراين زن دچار سرد مزاجي و بي ميلي جنسي شده و در آينده نزديک خود را موجودي مي يابد که وسيله دفع شهوت شده و خودش نبايد از اين عمل خدادادي لذتي ببرد.

 

مجله تالاب:  زن در اين نوع ارتباط دچار درد بسيار شديدي خواهد شد كه گاه تا مدتي امكان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اينكه اين درد فراوان, هيچ لذتي از اين رابطه جنسي براي او باقي نخواهد گذاشت.

 

از آنجا که ساختمان مقعد طوري است که ظرفيت پذيرش آلت مرد را ندارد «برخلاف واژن يا فرج که خاصيت ارتجاعي و لغزنده دارد» و هر لحظه امکان آسيب ديدگي ماهيچه حلقوي «اسفنگتر» دهانه مقعد و حتي پارگي آن وجود دارد.

 

درنتيجه زن گرفتار درجاتي از بي اختياري مدفوع شده و نيازمند جراحي و عوارض بعدي مي شود. چون مرد در حال لذت جنسي فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه مي تواند به زن آسيب فيزيکي وارد کند.

 

مقعد محل ذخيره فضولات دستگاه گوارش «مدفوع» است که حاوي ميکروبها فراواني است. در اثر مالش و دخول آلت مرد اين ميکروبها مي توانند وارد دستگاه تناسلي مرد شده خود و او را به عفونتهاي خاصي مبتلا سازند. در حالي که مقاربت از راه واژن يا فرج چنين عوارضي به همراه ندارد.

 

در ادامه‏ روند قبل, مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حد بالای کام‏گیری «ارگاسم فعال» میرسد و سریعا حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی, تخلیه می‌کند. اما طرف مقابل, به دلیل ویژگی دیر فعالی جنسی, هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده

 

و دست کم به همان اندازه که او لذت برده, غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدن سریع «و بلکه ناخواسته‏ی» منی به بیرون, به مرحله سرد حسی جنسی وارد شده و نمی‌تواند پاسخگوی خوبی به واکنش جنسی زن «که هم اینک گرم رابطه ‏سازی است» باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند

 

و لذا همچنان برداشت زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود «پس, در عین رضایت, کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال, درصدی  حتی اندک  از ضربه‏ های روحی به سیستم عصب و ارگانیسم زن وارد میشود».

 

چون دخول از قسمت دبر, توام با محدودیت ‏های فیزیولوژیک مرد و زن است از این رو, نیاز به شدت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلا نه‏ی زن بوده و این فشار به مقعد زن, عصب‏ های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسۀ منی و در آخر, انزال زودرس منی مرد می شود. مشکل بعدی,

 

از هیجان افتادن مرد, سستی عضلات, دوگانگی مزاج جنسی و حتی سرد مزاجی مرد است. به عبارتی, فقط زن آسیب ‏پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات, به نوعی حساسیت‏ های عصب‏ های الت جنسی مبتلا شده و نسبت به زود انزالی منی, ناتوان شده و ادامه‏ی این زود انزالی, میتواند نوعی سرد مزاجی در مرد پدید آورد.

 

سخنی لطیف از امام احساس و عقل, امام صادق «علیه السلام» از ايشان درباره آمیزش از مقعد پرسیدند. حضرت در نهايت زيبايي فرمودند: «همسرت, عروسک و عشق زندگی توست پس او را با این کار اذیت مکن. «وسائل الشیعه, ج20,ص143»

 

جدیدترین مطالب سایت