خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

اگر مایل هستید لخت بخوابید و علاقه اي ندارید با لباس بخوابید بهتر است از مزایای عریان خوابیدن مخصوصا زوج ها آگاه شوید. لخت خوابیدن بدون لباس فواید بالایی دارد که در این جا به عده اي از آن ها خواهیم پرداخت. اگرهم ازآن دسته افرادی هستید که عادت دارید بدون لباس به خواب بروید باید بشما تبریک بگوییم چراکه لطف بزرگی در حق سلامتی جسم و روحتان کرده اید.

 

عریان خوابیدن کمک بزرگی به سلامتی شما خواهد کرد پس همراه ما باشید با مزیت هاي‌ لخت خوابیدن .«لخت خوابیدن افراد و به ویژه زوجین»

 

نکته مهم : هنگام لخت خوابیدن مطمئن شوید دست‌ و پایتان گرم باشد زیرا سردی دست‌ و پا در شب باعث انقباض رگ‌ هاي‌ خونی و کاهش جریان خون در بدن میشود و این مورد اصلا برای بدن خوب نیست.

 

مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

 

افرادی که لخت می خوابند سالم تر هستند چرا ؟

آیا می‌ دانستید که فقط 8 درصد از مردم ایالات امریکا لخت می خوابند، اگر چه اینکار سالمتر بوده و بیش از یک حوزه از زندگی شما را التیام می‌بخشد؟ آیا ما عمداً به خواب، زیبایی و سکس خود لطمه می‌ زنیم یا صرفاً از این موضوع بی‌ اطلاعیم؟

 

به گزارش تالاب خواندن اطلاعاتی که در ادامه می آید ممکن است باعث شود که پیژامه را دور انداخته و عریان بخوابید. در این جا ده دلیل آورده‌ایم که چرا افرادی که عریان میخوابند سالمتر هستند.

 

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

1- بدن خنک‌تر به پیش گیری از پیری کمک می کند.

براساس مطالعه منتشر شده در نشریه «خواب»، خواب به خودی خود موجب تحریک ترشح هورمون‌هاي‌ رشد و ملاتونین می شود که مهم‌ترین هورمون‌هاي‌ ضدپیری هستند. بنابر این هرچه بیشتر بخوابید، مقدار بیشتری از این هورمون‌ها ترشح میشود. و از آنجا که ما قبلاً گفتیم که کاهش دمای بدن موجب خواب عمیقتر و طولانی‌تر میشود، بنظر می رسد عریان خوابیدن مزایای بیشتری را در پی دارد. واقعاً چه کسی دلش نمی خواهد روند پیری را کُندتر سازد؟

 

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

2- کسانی که لخت می خوابند خواب عمیق‌تر و طولانی‌تری دارند.

مطالعه‌اي دیگر نشان داد که تنظیم دمای بدن در رخت خواب می تواند به دستیابی به یک خواب عمیقتر برای مدت طولانی‌تر کمک زیادی بکند. در مطالعه‌اي مخصوص، دانشمندان هلندی لباس‌هایي برقی را بر تن مخاطبان کردند تا دمای پوست آن ها را کاهش دهد. در نتیجه، مخاطبان خوابی آرام داشتند و زمان بیشتری را در مرحله خواب عمیق سپری کردند.

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

3- لخت خوابیدن به جلوگیري از افزایش چربی شکم کمک می کند.

خنک‌سازی طبیعی بدن در هنگام شب به کاهش سطح کورتیزول شما کمک می کند. ساعات خواب عمیق بین 10 شب و 2 صبح سطح کورتیزول رابه حداقل میرساند و سپس بعد از 2 صبح، غددی که کورتیزول را تولید میکنند با قدرت بیشتری شروع به فعالیت می کنند تا بدن برای روزبعد آماده شود. بدین ترتیب در هنگام بیدار شدن احساس انرژی بیشتری خواهید داشت.

وقتی خواب کافی نداشته باشید، هنگام بیدار شدن سطح کورتیزول به شکلی غیرطبیعی بالا خواهد بود، که اشتهای شما را برای خوردن غذا هاي کم‌ ارزش بیشتر می کند که این غذاها موجب افزایش چربی شکم می شوند. چون خوابیدن بدون لباس به خنک‌تر ماندن شما کمک می کند، باعث می شود سطح کورتیزول شما نیز تنظیم شود.

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

4- عریان خوابیدن میتواند اندام‌هاي‌ جنسی شما سالمتر نگهدارد.

واژن بطور طبیعی محیطی گرم و مرطوب است، که شرایط رشد مخمر و باکتری‌ها را فراهم می‌آورد. با درآوردن پیژامه و قرار دادن واژن در مقابل جریان هوا، به واژن اجازه میدهید نفس بکشد، و به پیش گیری از رشد مخمر و باکتری‌ها کمک میکنید.

 

در مردان، خنک ماندن بیضه‌ها به سالم ماندن اسپرم‌ها و کارکرد طبیعی سیستم‌هاي‌ تناسلی کمک می کند، و بهمین دلیل بیضه‌ها خارج ازبدن قرار گرفته‌اند. وقتی شما شلوارکی ضخیم می پوشید، بیضه‌ها گرم شده و تعداد اسپرم‌ها کاهش می یابد.

 

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

5- عریان خوابیدن به پیشگیري از بی‌خوابی کمک می کند.

مطالعه‌اي جدید نشان داد که برای شروع عادی روند خواب، نیاز به کاهش دمای مرکز بدن است. بدن مانند یک رادیاتور گرما را از سمت مرکز دور کرده و پراکنده می کند. اگر بدن شما به خاطر لباس یا جوراب ضخیم نتواند گرما را تخلیه کند، احتمال ابتلای شما به بی‌خوابی افزایش مییابد، زیرا مرکز بدن تان نمی تواند گرما را خارج کند. عریان خوابیدن باعث تخلیه سریع تر گرما می شود و کمک می کند که سریع تر به خواب بروید.

 

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

6- تماس پوست-به-پوست باعث التیام زندگی جنسی شما میشود.

اگر متاهل هستید، تماس پوست-به-پوست با همسرتان میتواند ترشح اوکسی‌توسین را در بدن افزایش دهد. اوکسی‌توسین هورمون قدرتمندی است که موجب «احساس سلامت» می شود، و برای ارگاسم و واکنش جنسی، مقابله با استرس، مبارزه با افسردگی، کاهش التهاب روده، و کاهش فشار خون مورد نیاز است. همچنین باید یادآور شد که عریان خوابیدن باعث می شود مانعی بین شما و همسرتان وجود نداشته باشد و محیطی جنسی‌تر را فراهم می کند.

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

7- هوا خوردن پوست مانع از بیماری پوستی میشود.

قرار گرفتن پوست تمام بدن در دسترس هوا، به ویژه دربخش‌هایي مانند پاها، زیربغل، و اندام تناسلی به معنای کاهش خطر بیماری‌هاي‌ پوستی مانند پای ورزشکار و اینترتریگو می شود که در اثر رطوبت پوست و قرار گرفتن در فضای بسته ایجاد می شوند!

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

8- دیدن بدن عریان‌تان باعث افزایش اعتماد بنفس و قبول خویش میشود.

برخی فرضیات می گوید که هرچه زمان بیشتری لخت باشید، با بدن خود احساس اسانی بیشتری می کنید. و هرچه بیشتر احساس اسانی کنید، با اعتماد بنفس بیشتری رفتار می کنید، و شادتر بوده ودر نظر دیگران جذاب تر خواهید بود. و براساس مطالعه‌اي که اخیراً انجام شده، دانشجویان طرفدار برهنگی در مقایسه با مخالفان برهنگی، آسان‌تر می‌توانستند گروه‌هاي‌ مذهبی و اجتماعی خاص را بپذیرند. همچنین این گروه در مقابل همسالان خود که تفکرات فرقه‌اي متفاوتی داشتند تعصب کمتری به خرج می‌دادند.

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

9- لخت خوابیدن به جلوگیري از دیابت نوع 2 کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد که خوابیدن در دمای پایینتر با افزایش متابولیسم، کاهش سطح قندخون و حتی پیشگیري از دیابت نوع 2 مرتبط است. دانشمندان دریافته‌اند که وقتی مخاطبان در دمای پایینتر بخوابند – ودر هنگام خواب کاملاً لخت باشند، چربی‌هاي‌ ناسالم انها ظرف چند هفته کاهش می یابد، و سلامت آن ها، به ویژه جنبه‌هاي‌ متابولیک، به سرعت التیام می یابد.

خوابیدن زن و شوهر در کنار هم (20 مزایای خواب زوج ها)

10- گردش خون شما بهتر خواهد شد.

بدون آن همه ی الیاف کش به دور کمر، تی‌شرت‌هاي‌ پیچ خورده، و جوراب‌هاي‌ تنگی که گردش خون را کاهش میدهند، خون شما آسان‌تر در بدن جریان مییابد. این افزایش گردش خون برای قلب، ماهیچه‌ها و عروق مفید است زیرا خون سرشار از اکسیژن در تمام بدن جریان می یابد.

 

با توجه به این اطلاعات در مورد این که عریان خوابیدن برایتان بسیار مفیدتر است، چرا هنوز پیژامه پوشیده‌اید؟ دست بکار شوید و کمی لباس‌ها را کمتر کنید. طبق نظر علم، پشیمان نمی شوید.

 


حتماً بخوانید: لخت خوابیدن زن و شوهر چه مزایایی دارد؟


 

مزایای برهنه خوابیدن

 

11- تنظیم دمای بدن

12سلامت پوست

13- ایجاد آرامش برای یک خواب عمیق

14- کاهش بی‌خوابی

15- سلامت اندام‌هاي‌ جنسی

16- پیشگیری از پیری زودرس

17- افزایش اعتماد به نفس

18- بازرسی و کاهش وزن

 

فواید خوابیدن بدون لباس

با توجه به مطالعات بین‌ المللی که توسط بنیاد ملی خواب در ایالات امریکا صورت گرفته است، یک‌سوم بزرگسالان عریان می خوابند. بنا به گفته کارشناسان خواب عریان خوابیدن کیفیت خواب را افزایش میدهد زیرا بدن برای به خواب رفتن نیاز به نیم درجه کاهش دما دارد. دمای بدن در ساعت ۱۱ صبح در بالاترین حد ودر ساعت ۴ صبح در کمترین حد است. دراین حالت اگر مانعی باعث عدم کاهش دمای بدن بشود، مغز بیدار و خواب آشفته میشود.

 

یکیدیگر از مزایای عریان خوابیدن تنظیم دمای بدن است، دراین حالت برای بدن آسان‌تر است که دمای بدن را آن‌طور که مغز دستور می دهد پایین و خنک نگه دارد. بدخوابی ناشی از افزایش دمای بدن بر روی عمق خواب هم تأثیر می گذارد، زیرا خواب عمیق برای تثبیت حافظه، رشد هورمون‌ها و رشد سلول‌هاي‌ بسیار مفید است.

 

به گفته محققان هنگام خوابیدن مطمئن شوید دست‌وپایتان گرم است زیرا سردی دست‌وپا در شب باعث انقباض رگ‌هاي‌ خونی و کاهش جریان خون در بدن میشود.

 

به گزارش تالاب بر اساس یافته‌هاي‌ محققان خوابیدن در اتاق خنک و یا لخت خوابیدن باعث فعال شدن چربی‌هاي‌ قهوه‌اي در بزرگسالان میشود؛ چربی‌هاي‌ قهوه‌اي برای درمان چاقی، مفید و حیاتی هستند زیرا تحقیقات نشان می دهد که این نوع چربی می تواند کالری‌ها را بسوزاند و به نظارت وزن کمک کند.

 

بر اساس اظهارات محققان لخت خوابیدن و لمس بدن توسط شریک زندگی باعث ترشح هورمون اکسین توسین میشود که برای سلامت بدن بسیار مفید است. اکسین توسین نه‌تنها از قلب محافظت میکند بلکه به کاهش فشار خون و اضطراب کمک میکند و همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

مقاله کامل و جامع در رابطه با لخت خوابیدن زن و شوهر ؛ مزیت عریان خوابیدن

گروه سلامت تالاب

جدیدترین مطالب سایت