نکات مهم برای اولین رابطه جنسی با خانم ها (شب زفاف)

نکات مهم برای اولین رابطه جنسی با خانم ها (شب زفاف)

قبل از تجربه اولین رابطه جنسی باید در مورد رابطه جنسی نکات مهمی را بدانید.

 

اولین رابطه جنسی و نکات مهمی که باید قبل از رابطه جنسی حتما بدانید را در اینجا خواهید خواند. حتما قبل از شب زفاف به این نکات توجه ویژه داشته باشید.

 

شب زفاف ؛ مهم ترین نکته برای داشتن یک زندگی زناشویی رضایت بخش ودر عین حال لذت بخش، هنر برقراری ارتباط با همسر در حین رابطه جنسی است و بهمین دلیل قانون گذاشتن برای رابطه جنسی مفهوم صحیحی نیست.

 

زیرا انسان‌ها بسیار با یک دیگر متفاوت بوده و واکنش‌هاي‌ خاصی نسبت به هر موردی نشان میدهند. بنابر این عده اي از موارد زیر کلی بوده و میتواند تنها بعنوان یک راهنما باشد.

 

نکات مهم برای اولین رابطه جنسی

 

نکته اول: روانشناسان توصیه میکنند که شب زفاف را نباید با جبر آغاز کرد. در اولین رابطه جنسی و پاره شدن پرده بکارت نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه‌اي جانانه باشد و شوهر باید عروس رابه تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتاب‌کاری و بکار بردن زور، تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. دراین صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است.

 

بنابر این شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم رابه کار گیرد ودر نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچک‌ ترین اشتباه در شب زفاف، آن چنان همسر خودرا خسته و دل آزرده می کند که به سهولت بهبود پذیر نخواهد بودو گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای میماند.

 

نکته دوم: در اولین رابطه جنسی با همسر خود بهتر است که تقریباً ساکت باشید؛ زیرا صحبت‌هاي‌ اضافی و نابجا و حرف‌هاي‌ تحریک کننده زدن ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

 

زیرا شما تاکنون با همسر خود رابطه جنسی نداشته‌اید و از تمایلات و مواردی که باعث ناراحتی او میشود آگاه نیستید. بنابر این سکوت نسبی بهترین گزینه برای شروع یک رابطه آینده‌دار است.

 

در عین حال اگر همسر شما بیش از حد ساکت بود می توانید با سوالاتی هم چون “حس خوبی داری؟”، “نظرت در مورد این وضعیت چیه؟” و از این قبیل، وی را همراه خود کنید.

 

نکته سوم: به هیچ عنوان نباید بعد از رابطه جنسی مضطرب و نگران شوید که مبادا همسرتان باردار شود یا دچار بیماری شوید. بهمین دلیل، برنامه ریزی برای پیشگیری از بارداری و رابطه جنسی ایمن باید مد نظرتان باشد.

 

نکته چهارم: از خوردن غذای سنگین قبل از رابطه جنسی خودداری کنید زیرا باعث خواب آلودگی‌تان می شود. همچنین از خوردن مشروب پرهیز کنید، زیرا نوشیدن الکل نعوظ را دشوار میکند.

 

نکته پنجم: نگران هم زمان کردن ارگاسم‌ها نباشید. خیلی از خانم‌ها تا زمانیکه تجربه کافی پیدا نکنند، در طول رابطه جنسی ارگاسم نمی شوند. خیلی بعید است که در اولین رابطه جنسی بتوانید هردو باهم ارضاء شوید. پس سعی کنید که خوش بگذرانید و حتما به هم دیگر بگویید که چه چیز برایتان لذت بخش است و به ارضاء شدنتان کمک میکند.

 

نکته ششم: آقایان اگر خیلی زودتر از زمانی که می‌خواستند ارضاء شدند اشکالی ندارد. کمی عشق بازی کنید، بخوابید و باز دوباره امتحان کنید. بار دوم بسیار ریلکس‌تر خواهید بود.

 

رابطه جنسی در زنان

 

نکات مهم برای اولین رابطه جنسی با خانم ها (شب زفاف)

آیا پاره شدن پرده بکارت در اولین رابطه جنسی دردناک است؟

پاره شده پرده بکارت در اولین رابطه جنسی ممکن است دردناک و با خون ریزی همراه باشد. هرچند که این خون ریزی و درد مدت زمان زیادی طول نمی کشد و سریع برطرف میشود. در تعداد زیادی از خانم‌ها این وضعیت فقط 10 ثانیه طول میکشد و بعد ازآن همه ی چیز آرام‌بخش میشود.

 

برای این که این مرحله از رابطه جنسی را بخوبی سپری کنید، سعی کنید که قبل از پاره شدن پرده بکارت، مدت قابل توجهی را صرف ملاعبه و معاشقه کنید تا ترشحات واژن زیاد شود و از درد احتمالی کاسته شود.

 

توصیه میشود که یک ژل لوبریکانت درکنار شما قرار داشته باشد. زیرا ترشحات واژنی عده اي از خانم‌ها در اولین رابطه جنسی بدلیل استرس و اضطراب در حد کافی نیست و این خود باعث درد می گردد.

 

بنابر این استفاده از ژل لوبریکانت میتواند موثر واقع شود. همچنین ژل لوبریکانت باعث کاهش احتمال پاره شدن کاندوم در حین رابطه می شود.

 

نکته هفتم: تا سه روز پس از نزدیکی خون ریزی بسیار جزئی، طبیعی است و نباید نگران بود. ولی در صورت ادامه پیدا کردن خون ریزی حتما باید به جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

 


حتما بخوانید:  شب زفاف عروس و داماد لخت در حضور میهمانان عروسی (حجله)


نکات مهم برای اولین رابطه جنسی با خانم ها (شب زفاف)

آقایان در صورت عدم مشاهده خونریزی در اولین رابطه جنسی نگران نشوند

گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتی که زن در هنگام رابطه جنسی، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس اسانی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او میشود.

 

به این ترتیب ممکن است در اولین ارتباط خون ریزی نداشته باشد و یا بدلیل نوع خاصی از پرده بکارت «پرده ارتجاعی» اتفاق مشابه این می‌افتد. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خون ریزی و درد خواهد داشت.

 

از آنجایی که درنظر مردم پرده بکارت پرده‌اي بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام رابطه جنسی فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن و درد و خون ریزی میشوند. در صورتی که اگر زن هنگام رابطه جنسی آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

 

نکاتی در مورد پرده بکارت

پرده بکارت عضوی ماهیچه‌اي است که در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتا در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین میرود. در عده اي از زنان این پرده شکل حلقوی داشته و ممکن است در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند و خون ریزی رخ ندهد.

 

در زنانی که دارای این نوع پرده بکارت هستند گاه مشاهده میشود که به خاطر بافت ماهیچه‌اي ضخیم آن، تا مدت‌ها بعد از اولین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده میشود.

 

تعداد رشته‌هاي‌ عصبی در پرده بکارت نسبت به عده اي از عضلات دیگر بدن بسیار کم است و بهمین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن طبق معمولً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابر این نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمیشود.

 

زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه بدلیل آگاهی از نوع پرده به دکتر متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را تقاضای کنند؛ زیرا در موارد نادری که پرده بکارت از نوع ضخیم باشد، برای پاره شدن آن احتیاج به عمل جراحی است.

 

گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر بار قسمتی ازآن پاره شده و کمی خون ریزی می کند. البته بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم میتواند از سوراخ پرده حرکت کرده و بطرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود. دراین موارد زن با پرده سالم حامله می شود.

 

نکات مهم در شب زفاف

نکات مهم برای اولین رابطه جنسی با خانم ها (شب زفاف)

علت درد در ناحیه شکم در خانم‌ها و درد در آلت تناسلی در مردان در اولین رابطه جنسی

علت درد در ناحیه شکم در خانم‌ها در هنگام رابطه جنسی میتواند ناشی از کیست‌هاي‌ تخمدان، مشکلات مجاری ادراری، بیماریهای عفونی لگنی، آندیومتریوزیس و … باشد که لازم است توسط متخصص زنان و زایمان مورد محاسبه و بررسی و آزمایش قرار گیرند.

 

اما علت درد در آلت تناسلی مردان میتواند ناشی از بیماری‌هاي‌ دستگاه تناسلی مردانه و یا آسیب و اختلال در بافتی که روی آلت مردانه را پوشانده است باشد که آن‌ها نیز باید برای درمان باید به متخصصینی مانند اورولوژیست‌ها مراجعه نمایند. امیدواریم از نکات مهم در اولین رابطه جنسی استفاده کامل و مفید را برده باشید.

 

رابطه جنسی سالم و لذت بخش با دانستنی های مفید.

 

حتما بخوانید:   فیلم شب حجله همزمان مردی با 3 خواهر باکره (18+)

 

مجله اینترنتی تالاب

جدیدترین مطالب سایت