نکات مهم درباره ژل های آمیزشی و نحوه استفاده

نکات مهم درباره ژل های آمیزشی و نحوه استفاده

ژل های آمیزشی و نحوه استفاده

در صورتی کـه در آمیزش جنسی زناشویی از ژل هاي‌ روان کننده استفاده می‌کنید یا قصد استفاده دارید باید این نکات مهم را حتماً بخوانید. نحوه استفاده از ژل هاي‌ آمیزشی را در مجله تالاب بخوانید.

 

بـه گزارش تالاب تقریباً نود درصد خانمها پس از ازدواج در نخستین نزدیکی هاي‌ خود یک نگرانی مشترک دارند، و آن هم ترس از دخول و درد ناشی ازآن اسـت. این درد اگر ناشی از مشکلات فیزیکی و مادرزادی نباشد مثل مشکل از استخوان لگن یا چسبندگی لبه هاي‌ بیرونی واژن یا پرده اضافی و… بـه سه دسته تقسیم می شود:

 

سوزش در پرده بکارت

دسته اول سوزش ناشی از پاره شدن پرده بکارت اسـت، کـه بعد از 2 الی 3 بار نزدیکی بـه کلی رفع می شود.

 

استرس از رابطه جنسی

دسته دوم یک نگرانی استرسی می‌باشد، استرس باعث می شود تا لذت ناشی از هم آغوشی کمترو کمتر شود ودر نتیجه دیواره هاي‌ واژن بـه هم نزدیکتر شده و محیط تنگ تری را بـه وجود می آورد کـه این مورد نیز با چند بار نزدیکی رفع شده و واژن، خودرا بـه اندازه آلت تناسلی مرد تطبیق میدهد.

 

خشکی واژن در رابطه زناشویی

دسته سوم بـه خاطر خشکی واژن اسـت، خشکی واژینال عارضه ي جنسی شایعی در بین زنان اسـت کـه 1 نفر از هر 3 نفر در بین زنان آنرا تجربه می کند. یکی از مهم ترین علت‌هاي‌ اولیه درد واژینال طی رابطه‌ جنسی خشک بودن واژینال اسـت.

 

ش‍اي‍ع‍ت‍ری‍ن‌ ع‍ارض‍ه‌ ي‍ائ‍س‍گ‍ي‌ آت‍روف‍ي‌ واژینال‌ اس‍ت‌ ک‍ه‌ س‍ب‍ب‌ اي‍ج‍اد ع‍لائ‍م‍ي‌ م‍آن‍ن‍د خ‍ش‍ک‍ي‌ و خارش واژینال و درد ه‍ن‍گ‍ام نزدیکی م‍ي‌ ش‍ود. یائسگی ؛ زایمان و شیردهی ؛ رادیوتراپی و شیمی درمانی ؛ برداشتن تخمدان ؛ داروهای کاهنده استروژن ؛ آلرژی و استفاده از آنتی هیستامین ها ؛ استفاده از دوش هاي‌ واژینال و پیش نوازی ناکافی قبل از نزدیکی سبب بروز خشکی واژینال حین نزدیکی می شود.

 

این مشکل کاملا با استفاده از روان کننده  مانند ژل آمیزشی قابل حل می باشد.

 

نحوه مصرف ژل آمیزشی:

قبل از نزدیکی مقدار مناسبی از ژل گرم کننده را بر روی نواحی خارجی و داخل واژینال و همچنین بر روی آلت تناسلی شریک جنسی خود بمالید.

نکات مهم درباره ژل های آمیزشی و نحوه استفاده

نکاتی درباره ژل آمیزشی

– برای این کـه بدانید ژل آمیزشی کـه تهیه کردید بـه واژن شـما آسیب می‌زند یا نه ؛ مقداری از ژل را بـه پشت لب ها یتان بزنید ؛ اگر لب هاي‌ شـما دچار سوزش یا ناراحتی شد ؛ بهتر اسـت کـه آن ژل را استفاده نکنید و اگر احساس ناراحتی بر روی لب هاي‌ خود نکردید ؛ میتوانید با خیال آسان از ژلی کـه تهیه کرده‌اید استفاده کنید .

 

یادتان باشد کـه از هیچ چیزی برای نخستین بار در حین رابطه ي جنسی استفاده نکنید . بهتر اسـت کـه قبلا آن رو تست کنید . بهتر اسـت کـه انواع ژل هاي‌ مختلف را خودتان تست و مقایسه کنید و این نکته را کشف کنید کـه کدام ژل برای بدن شـما مناسب تر اسـت .

 

– بعضی از زن و شوهر ها فکر می کنند در صورتی کـه از ژل هاي‌ روان کننده استفاده کنند ؛ همسرشان فکر می کند کـه آن ها یک مشکل بدنی دارند و استفاده از ژل آمیزشی را طبیعی نمیدانند .

 

در صورتیکه استفاده از ژل آمیزشی یک امر کاملا طبیعی در حین رابطه جنسی اسـت کـه تعداد زیادی از متاهلین روزانه ازآن بهره میبرند .

 

– هر زن و شوهری باید در اتاق خوابشان یک ژل آمیزشی روان کننده داشته باشند تا در مواقعی کـه نیاز دارند بتوانند بـه کمک آن ؛ اسانی و آسایش را بـه روابطشان بر گردانند .

 

– ژل آمیزشی همان ژلی اسـت کـه موقع گرفتن نوار قلب روی سینه میزنند. این ژل کاملا بی خطر بوده و ورود آن بـه داخل واژن و رحم هم بی ضرر اسـت.

 

– زمانی کـه مایع یا ژل روان کننده می‌خرید حتماً بـه مواد اولیه اي کـه در ساختار آن استفاده شده دقت کنید.

 

– از روان کننده هاي‌ روغنی بـه همراه کاندوم استفاده نکنید.

ممکن اسـت بـه سرتان بزند کـه از روغن بچه یا روغن هاي‌ دیگر استفاده کنید. همیشه توصیه میشود کـه هنگام استفاده از کاندوم از روان کننده هاي‌ روغنی استفاده نکنید. ترکیب روغن با جنس لاتکس کـه کاندوم ها ازآن ساخته می شوند، باعث تضعیف کاندوم شده و احتمال سوراخ شدن آنرا افزایش میدهد.

 

– بعد از هر نزدیکی واژن رو بـه دقت بشویید. ضمنا حتماً قبل از نزدیکی حمام بروید و یا حداقل از ناف تا زانو را بشویید.اینکار بـه سالم ماندن رحم همسرتان کمک می کند.

 

– بهتر اسـت قبل از استفاده از ژل آمیزشی با دکتر مشورت کنید.

 

ژل‌های روان کننده جنسی «لوبریکانت»

استفاده از ژل هاي‌ روان کننده یا لوبریکانت هاي‌ مختلف یکی از راه‌هاي‌ ساده برای افزایش لذت در روابط زناشویی اسـت. همانگونه کـه از اسم آن ها پیداست، این ژل ها رابطه زناشویی را روان‌تر و لغزنده‌تر میکنند.

 

استفاده از روان‌کننده حین آمیزش، علاوه بر افزایش لذت دوطرفه، باعث افزایش یکپارچگی و پایداری کاندوم نیز می شود. این ژل بـه بافت بدن آسیب نمی رساند و باعث سقط جنین نمیشود. مسلما زنانی کـه در دوران بعد از یائسگی هستند، استروژن کمی دارند و نیاز بـه لوبریکانت بیشتری خواهند داشت.

 

ژل لوبريكانت مقعدی

ژل لوبريكانت را بـه عنوان روان کننده مقعدی هم میتوان استفاده کرد. لوبريكانت هم در واژن جهت رفع خشکی واژن و هم در رابطه مقعدی برای روان سازی استعمال میشود. این ژل یک مدل هست کـه فقط کارخانه هاي‌ سازنده آن فرق می کند.

 

کاربردهای دیگر ژل لوبريكانت

ژل روانساز «لوبریکانت» در دیگر موارد دکتری، هم چون معاینات مقعدی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در معاینات واژینال این ژل از خراشیدگی دیواره واژن توسط وسایل معاینه پیشگیری مي نماید. در آزمایشات مقعدی نیز ژل لوبریکانت از آسیب رسیدن بـه این ناحیه نیز پیش گیری می کند.

 

در زمینه دکتری، ژل لوبریکانت بـه طور معمول در معاینات واژینال و سونوگرافی واژینال مورد استفاده قرار میگیرد. این ژل برای استفاده آسان تر بـه اسپکلوم یا ابزار سونوگرافی مالیده شده و بـه دکتر در امر معاینه کمک می‌نماید.

 

ژل روان کننده یا مایع روان کننده می تواند کاربرد هاي‌ متفاوتی داشته باشد مثل امتحان کردن روشها و پوزیشن‌هاي‌ جدید در رابطه جنسی و یا حتی لیز کردن سطح بدن برای افزایش لذت و کیفیت رابطه جنسی.

جدیدترین مطالب سایت