بروزرسانی : 6 آذر 1396

علت تمایل برخی مردان به نزدیکی از پشت – مقعد

علت تمایل برخی مردان به نزدیکی از پشت – مقعد

رابطه جنسی مقعدی با همسر

به دلیل این که بعضی از مردان و زنان تمایل به این نوع رابطه دارند و بهتر هست بدانند که اسیب هاي فراوانی را خواهند دید .

رابطه مقدی , نزدیکی برای لذت و ارضای روحی و روانی انسانها می باشد. در صورتی که فردی از این عمل لذت نمیبرد هیچ فردی حتی شوهر، اجازه مجاب کردن شریک جنسی برای تن دادن به رابطه جنسی از معقد را ندارد.

حکم مراجع در مورد عمل جنسی غیر طبیعی کراهت شدید را بیان فرموده بوداند ، در حالی هست که زن نسبت به انجام آن « رضایت » داشته هست ؛ والا نزدیکی از پشت حرام می‌باشد. از این رو چنان چه « زن » راضی به این عمل نباشد ، شوهر شرعاً نمیتواند همسرش را وادار به اینکار نماید.

امام صادق «ع» نیز در پاسخ سۆال جواز « نزدیکی از پشت » اجازه زن را شرط می‌داند :

قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الرَّجُلِ يَأْتِي الْمَرْأَةَ فِي دُبُرِهَا قَالَ لَا بَأْسَ إِذَا رَضِيَتْ ……از امام صادق «ع» درباره مردی که از پشت با همسرش نزدیکی می‌کند، پرسیدم .حضرت فرمودند اگر راضی باشد اشکالی ندارد……. «وسائل الشیعة «ج‏۲۰ ،ص : ۱۴۵»

 دلایل تمایل مردان به نزدیکی  ازپشت

یکی از دلایلی که مرد رابه سمت نزدیکی از پشت می کشاند ، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش می باشد. و از این موضوع رنج میبرد ؛ لذا متمایل می‌شود که از پشت نزدیکی کند . دراین صورت زن با محبت به شوهرش کمک میکند تا او با لمس وبازی ،مواضع حساس جنسی اش ، سریعا تر آماده شده تا به ارگاسم برسد .دراین صورت « مرد » احساس قدرت ولذت میکند ، واز درخواست خود پشیمان میشود.

 ضررها دکتری رابطه جنسی از مقعد «دُبُر»
اما غیر از وجه شرعی، باید جنبه هاي بهداشتی چنین رابطه جنسی را نیز درنظر گرفت؛ زیرا از نظر دکتری احتمال ابتلاء به تعداد زیادی از عفونت ها و بیماری ها برای زن و مرد و به خصوص زن با رابطه جنسی از معقدبوجود دارد.

از طرفی، حلقه خروجی جداره مقعد به علت این که مثل واژن قابلیت ارتجاعی و تساهل پذیری ضروری برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس « آلت تناسلی مرد» را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خونریزی آن بسیار بالا می باشد.

علت تمایل برخی مردان به نزدیکی از پشت - مقعد

این خراش ها و بریدگی ها غالباً در بافت و بسیار ریز می باشد و طبق معمولً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند.هم چنین ، نوک آلت تناسلی مردان نیز به علت عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که گریبانگیر خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش میدهد.

کلاً ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی باشد و بگونه اي شکل یافته که برای خارج شدن مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی دقیقا غیر طبیعی هست؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آن ها بستن مجرا می‌باشد بگونه اي شکل گرفته اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می آورد بنا به طبیعت خود منقبض می‌گردند تا از ورود پیشگیري کنند، این عمل دقیقا غیر ارادی می باشد و سبب ایجاد زخم هاي بسیار ریز در دیواره داخلی میگردد« حتی اگر اینکار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده بهرهگیری شود».

این زخمها گرچه بسیار ریز بوده و شاید هیچ گونه دردی نداشته و با چشم قابل دیدن نباشند ولی شاهراه بی همانند بزرگی برای ورود باکتری ها و ویروس های خطرناک« اعم از ویروس های داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که توسط آلت مرد وارد میشوند» به داخل جریان خون می باشند. این میکروبها میتوانند بیماری هاي STD همانند بیماری ایدز و انواع عفونت هاي دستگاه گوارشی عفونت هاي روده اي، را ایجاد کنند.

بر زمینه برآورد سازمان جهانی بهداشت هر روز شاهد بروز حدود یک میلیون مورد از بیماریهای آمیزشی«STDs» در جهان هستیم . STD ها میکروبهایی میباشند که میتوانند پوست ، مخاط، واژن«مهبل»، مقعد «رکتوم یا راست روده»، کبد، دستگاه گوارش و حتی چشم ، دهان و حلق را گرفتار کنند.

گزارشها بیانگر این واقعیتند که STD ها خانم ها را بیشتر گرفتار می‌کنند. طی تحقیقات انجام شده معلوم گشته که خطر ابتلا به بعضی از STD ها همانند ویروس HIV « ایدز» توسط رابطه جنسی مقعدی بیشتر از رابطه جنسی مهبلی «توسط فرج» می‌باشد.

رابطه جنسی مقعدی همینطور میتواند سبب آسیب هاي فیزیکی مثل باد شکم ،بواسیر ، شقاق مقعدی ،بی اختیاری مدفوعی و نظایر آن گردد. درضمن این عمل افزون بر مشکلات یاد شده میتواند سبب پارگی رکتوم گردد که دراین صورت نیاز به عمل جراحی می‌باشد.

به گزارش تالاب مطالعات نشان داده هست که تکرار این عمل سبب ایجاد بی اختیاری مدفوعی میشود، به این علت که این عمل سبب تضعیف ماهیچه هاي اسفنگتر شده و ماهیچه قدرت نخست خود برای جمع شدن و جلوگیري از خارج شدن مدفوع را از دست میدهد. چالش مهم دیگر از این جا ناشی می‌گردد که کوچک‌ ترین دستکاری در مقعد «یا رابطه مقعدی» به علت نزدیکی چندان مقعد به مهبل میتواند سبب ورود ویروس هاي موجود در روده به مهبل شده و بیماریهای عفونی دراین ناحیه، همانند ترشحات بد بو در مهبل ، عفونت مثانه ، زگیل ، تبخال ، اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.

علت تمایل برخی مردان به نزدیکی از پشت - مقعد

درصورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و سایر بیماری هاي آمیزشی که توسط خون انتقال مییابند، دررابطه جنسی مقعدی بسیار بالا می باشد.

به گزارش تالاب طی مطالعه اي در کشور آمریکا تحقیقی روی گروهی از زوج ها انجام شد و مشخص گردید که درصد بالایی از زنانی که رابطه  جنسی مقعدی داشته اند، نه تنها هیچ لذتی از این رابطه نمی بردند بلکه این نوع رابطه برایشان رنج آور بوده ودر صد دیگر ، باوجود سنجیدن این نوع رابطه طی ماه هاي متمادی ، هنوز هم از بعد از انجام آن ، از احساس ناراحتی در مقعد تا چند روزبعد ازآن و بویژه هنگام دفع مدفوع ، گله مند بودند. و علت انجام این نوع رابطه را خواست شوهرانشان یاد کرده اند.

دیواره داخلی روده بزرگ «بخش داخلی مقعد» خود قابلیت ربایش مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون را دارد. بر زمینه آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. توسط رابطه جنسی مقعدی، همان‌ گونه بالاترین میزان درصد خطر اننقال رابه خود اختصاص می‌دهد. در میان افراد آلوده توسط آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه جنسی مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می‌دهند.

مجدداً به این مضمون دقت کامل داده میشود که:

درصورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و سایر بیماری هاي آمیزشی که توسط خون انتقال می‌یابند، در ارتباط جنسی از راه مقعد بسیار بالا می‌باشد.

در رابطه جنسی از مقعد، مهمترین خطری که اشخاص را تهدید میکند ارتباط خونی مستقیم و همینطور مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی می‌باشد که درصورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس اچ. آی. وی. به شریک سالم وجوددارد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت