آشنایی با کارهای شب زفاف با همسر

آشنایی با کارهای شب زفاف با همسر

شب زفاف چه کار کنیم ؟ 

شب زفاف یک شب بزرگ برای زن و مرد هست شما در ادامه می توانید با کارهایی که در شب زفاف با همسر باید انجام بدهیم .

1– تا احساس آمادگی كامل برای كاری نكرده اید وارد عمل نشوید.

2 – هر لحظه مطمئن باشید همسرتان راحت هست « آقایون بیشتر دقت كنند چون این عمل نخستین بار برای خانمها خیلی اضطراب آورتر هست ».

3 – اگر عروس باكره باشد از پرده بكارت نترسید اگر دخول را درست انجام بدهید پرده بكارت بدون درد یا خونریزی باز خواهد شد.

 

الف : سنتی مذهبی

حقیقت مقاله اینست که بیشتر مسلمانان نتوانسته اند اهمیت بسیار چندان مسائل جنسی و توجهی که اسلام به این مسئله دارد را درک کنند.

 

این مسئله باعث میشود که آموزش مسائل جنسی تبدیل به یک حلقه ي مفقوده در جامعه شود و به خاطر همین سهل انگاری و عدم اطلاع رسانی بعضی از نهادهای آموزشی و فرهنگی ، افرادی که در مسائل جنسی دچار مشکل می‌شوند و به سراغ منابع علمی معتبر میگردند ، اغلب مواقع نتایج مفید و استانداردی را به دست نمی آورند.

 

در شب اول عروسی «شب زفاف » چه باید کرد؟

شب عروسی «شب زفاف» نخستین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب هاي بسیار مبارک هست . مبارکی آن از این جهت هست که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می‌شود.

 

به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای آن ذکر شده هست . در شب زفاف دعا مستجاب هست و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل میکنند.

از آموزه هاي دینی به دست می‌آید ، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می‌شود و حتی در روایتی آمده هست اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد ، به یکی از سنت هاي پیامبران «ص» عمل کرده هست.

 

نکاتی که در این جا باید بر آن تأکید کرد این هست :

1- در انسان برخلاف سایر جانداران ، کیفیت همبستر شدن و انجام رفتار جنسی با همسر غریزی نیست ، بلکه آموختنی هست و باید روش صحیح آن را یاد گرفت ، البته اصل وجود غریزه جنسی ، غریزی و فطری هست. به همین علت یکی از ضروریات برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم بر ازدواج دارند ، این هست که دانستنی هاي لازم برای اینکار را یاد بگیرند.

آشنایی با کارهای شب زفاف با همسر

این دانستنی ها شامل:

مقدمات همبستر شدن ، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه هاي گوناگون همبستر شدن ، آگاهی از راه هاي پیشگیري از بارداری ،

 

تنظیم خانواده ، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن ، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن ، خوشبو بودن و امثال آن ، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن ،

 

آگاهی ضمنی از اختلال هاي جنسی که در صورت وقوع ، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان انها در این جا مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم هست به کتاب هاي مفیدی که در این اساس تألیف شده مراجعه شود.

 

2- رسیدن زن و شوهر به بحبوحه لذت جنسی «ارگاسم» ، یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی هست. اما با تأسف باید بگوییم تعداد زیادی از همسران به دلایل گوناگون که مهم‌ترین آن عدم آگاهی هست ، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می‌شوند.

 

حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف هاي خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان درضمن داستانی میگوید:

آشنایی با کارهای شب زفاف با همسر

زن کز بر مرد بی رضا برخیزد

زان منزل و زان سرا بلا برخیزد

 

در رسیدن به بحبوحه لذت جنسی ، که علامت آن انزال در زن و مرد هست ، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می‌رسد. به همین خاطر تعداد زیادی از مردان وقتی به ارگاسم میرسند،دست از کار میکشند ؛ در حالیکه هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده هست.

 

رها کردن زن دراین حالت باعث می‌شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید . پس لازم هست مرد به این نکته دقت کند و قبل از آمیزش ، همسرش را با تحریک نقاط حساس زن ، وی را برای اینکار آماده کند.

 

در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح میکند یکی از آداب همبستر شدن با همسر ، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن و … هست . حتی در حدیثی آمده هست مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند ، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می‌گیرد.

 

آداب روابط زناشویی زن و مرد دو قسم هست :

الف – آداب شب زفاف که عبارت هست از:

– ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند  ، تکبیر گفتن در این شب  ، خواندن دو رکعت نماز ؛ خواندن این نماز با حال خضوع و خشوع و دعا کردن در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر هست . خواندن دعا و نیایش ، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می‌گیرد.

 

– دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس :

پس از ورود عروس به حجله ، داماد در حالیکه رو به قبله می‌ایستد ، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده ‏شان  ، دعا میکند  و از خداوند خیر و برکت می طلبد.

 

ب – آداب عمومی « مستحبات» زناشویی :

 

– گرفتن وضو و گفتن بسم اللّه‏
– در هنگام جماع «نزدیکی»  تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
– جماع در شب‏هاي دوشنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه یا جمعه باشد.
هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود.
جماع «نزدیکی» را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.
بهتر هست نزدیکی در اول شب نباشد ، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد ، زیرا معده پر هست و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و بعضی مریضی هاي دیگر می‌شود.

 

 ب – نسبتا اخیر

آداب و رسوم غلط در شب زفاف:

هم در قبل و هم در حال حاضر در خانواده هاي سنتی ایرانی عرف هست که در شب اول عروسی «شب زفاف» زنان پشت در اتاق عروس و داماد مینشینند تا داماد پارچه اي خونین را نشان آن ها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به منزل هاي خود بازگردند . این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد هست.

 

در تلقی عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختی و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف ، شب خستگی هم هست ، شب اظطراب و نگرانی هست شب سر درد ، شب گریه ، شب سوزش معده و شب …….و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد.

 

اینكه چنین شبی با جایگاهی كه در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما اینقدر درمورد اش كم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم مخفی مانده خود معمایی هست.

 

 شب عروسی در فرهنگ ما فعلا آن موقعی هست كه دو تا آدم كه چند وقت در تدارك ازدواج بوده اند برای نخستین بار زن و شوهر می‌شوند و به صورت رسمی در یك رختخواب میخوابند ، شب ازدواج فقط و فقط یك كار اجباریست.

 

شما و همسرتان باید از اتومبیل عروس پیاده شوید ، به درون منزل بروید و در را ببندید، همین . هر كس دیگری انتظاری به غیر از این داشت چندان به حرفش گوش نكنید.

 

در فرهنگ ما ازدواج به همۀ فامیل مربوط هست بعضی جاها « كه از لحاظ سواد عمومی رابطه جنسی در  مرحله پایین تری میباشند » از داماد انتظار دارند در عرض 10 دقیقه تا نیم ساعت پارچه خون آلودی را بعنوان نشان باكره بودن عروس تحویل بدهد.

 

بعضی افراد ممكن هست تا شب ازدواج ، عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی هاي دیگر ممكن هست اون رو برهنه ندیده باشند. عده زیادی هم میباشند ماه قبل از عروسی با همسرشون رابطه جنسی داشته اند، پس پیچیدن یك نسخه اثبات غیر ممكن هست اما چیزهای مشتركی هم وجود دارد.

 

همۀ ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی نیست ازدواج ایرانی سخته حداقل یك هفته دویدن و حرص خوردن داره دنبال جا میگردید خونه رو مرتب می كنید .

 

دعوت فامیل و خلاصه تحمل دردسر هاي جشن. همۀ این‌ها باعث می‌شود كه برترین شب زندگی شما با خستگی و تنش هاي بدنی شروع بشه . عروس و داماد یا به اجبار غذا می‌خورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمی كنند و هر دو حالت برای یك رابطه جنسی مفید زیان آور هست.

 

پس در شب زفاف چكار باید كرد ؟

احیانا اگر در شب زفاف دفعه اولی هست كه می‌خواهیم رابطه جنسی داشته باشیم . تاثیر خستگی و اضطراب را می دونید ؟ برای آقایون این احتمال هست كه اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر اضطراب چند برابر میشود و وضعیت بدتر .

 

در مورد خانمها این اضطراب باعت خشك شدن مهبل میشود  كه حتی برای خانمهای كار كشته هم دخول مشكل میشود چه برسه به دختری كه برای نخستین بار میخواد دخول را تجربه كنه پس نخستین كار شما مبارزه با اضطراب هست.

 

بهتر هست اون دسته از كسانی كه فامیل هاشون منتظر مشاهده دستمال خونی میباشند این مقاله را براشون روشن كنند كه این فكر بیهوده اي هست و بهتره شما را به حال خودتون بذارن .

 

یکی از راه هاي مبارزه با اضطراب اینه كه منبع اونو از بین ببرید . منبع اضطراب شب زفاف هست اجبار به عمل جنسی هست پس این ” اجبار ” لعنتی را از بین ببرید.

 

اگه می توانید با همسرتان صحبت كنید و بگویید احتیاجی نمی‌بینید كه شب اول در بحبوحه خستگی و تنش و اضطراب حتما رابطه جنسی داشته باشید صحبت كنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید كه عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب اجباری در انجام كامل اون ندارید و بهتر میبینید كه این كار را به فردا یا روزهای بعد موكول كنید كه بدن هاتون تازه میباشند و فكرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور تنگی ندارید.

 

با این فكر هم آغوشی را شروع كنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس كردید وقتش نیست متوقف شوید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نیارید عمل هم آغوشی را یك اجبار نشون ندهید نه به مرد و نه به زن . مرد باید نخستین نكته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینكه مردانگی را توی …. سفت و دراز و زور چندان ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش بگرده.

 

یك نكته بسیار مهم : در نخستین تجربه رابطه جنسی اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید این كار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی رابطه جنسی آینده شما هم خواهد داشت « میدانید كه روان آدمی در رابطه جنسی چقدر تاثیر گذار هست».

 

صحبتی با آقا دامـــــــاد :

قبل از هر چیز یادتان باشد كه آب یا نوشیدنی دیگری كه میل دارید در اتاق باشد كه اگر هر كدام از شما احساس تشنگی كردید لازم نباشد بروید بیرون دنبال نوشیدنی بگردید.

 

چون خیلی ها شب اول به خاطر ترس و تنش و….. دهنشان خشك میشود و احتیاج به آبی دارند. وارد منزل كه میشوید قبل از افتادن روی مبل و صندلی بطرف همسرتان بروید و وی را در آغوش بكشید ، زیر گوشش بگوید كه دوستش دارید و قول بدهید كه این زندگی زیبایی را كه كنارش شروع كردید را ادامه خواهید داد . همچنین كه در آغوشش گرفتیه اید به سمت جایی برای نشستن بروید و كنار هم بنشینید ،هم او خسته هست و هم شما .

 

توی صورتش نگاه كنید و بگویید كه زیباست هیچ عجله اي نكنید با حوصله باشید و صبور .

 

آرام حجابش را بردارید و عاشقانه به همسرتان نگاه كنید و تكرار كنید كه واقعا زیباست بسیار ظریف به دستهایش دست بزنید دست ها را بالا بیارین و آرام ببوسید .

 

بعد از بوسه چند لحظه مكث كنید و به خاطره این بوسه فكر كنید « این جا فرصت مناسبی هست كه آیا آب یا نوشیدنی دیگه اي لازم داره ؟»

 

اگر قبلا با همسرتون رابطه جنسی داشته اید این كارها را بعنوان یك عروس با او بكنید و اگر نداشته اید و دختر از طبقاتی باشد كه هیچ وقت با پسری حتی خود شما نبوده به او اطمینان بدهید تا ترس و اضطرابی نداشته باشد .

 

دقت كنید كه زنها نسبت به بدنشان خیلی حساس می باشند پس یك ضرب به سینه ها یا جاهای دیگر دست نزنید اگر خیلی خسته نیستید با همسرتان بایستید و ایستاده در آغوشش بگیرید اینطوری می‌توانید آروم دستهاتونو حركت بدین و پشت بدن همسرتونو نوازش كنید آروم در گوشش حرف هاي عاشقانه بزنید.

 

بقیه مراحل به همین سادگیست به آرومی همین فضا را دنبال كنید « عاشق باشید و اعتماد دهنده به طرف مقابل در هر تماس ». كنار هم دراز بكشید و آروم تا حدی لباسها را در بیاورید همسرتان را تحسین كرده و شهوت انگیزی اش را بهش یاد آور شوید . سانتی متر به سانتی متر بدن همسرتان را لمس كرده و به آن عادت كنید .

 

صحبتی با عروس خانم :

به گزارش تالاب خانم عزیز شما هم وظیفتان همین چیز هاست . اگر لباس آقا داماد را تا آخر در آورده اید بهش بگوید به پشت بخوابد و چشماش را ببندد با احتیاط كامل به بدن همسرتان دست بكشید آلت جنسی وی را اگر خواستید نوازش كنید و نه كار بیشتر.

 

اگر بار اول هست در این جلسه اجازه دهید كه گذشت زمان همۀ چیز را یاد بدهد جلسه اول حداكثر می‌تواند شناخت باشد به هر حال نه آقا از آلت جنسی شما چندان سر در نیاورد و نه شما از آلت جنسی او پس یك حركت لذت بخش را شروع كنید مثل نوازش آلت هم دیگر و كمی به همین حركت ادامه دهید.

 

قصدتان كمی نوازش و بعد خوابیدن و استراحت كردن باشد هر چند ممكن هست كه چیز هاي دیگری هم پیش آید.

 

رابطه جنسی لازم نیست حتما دخول باشد اگر بخواهید یك ضرب سراغ دخول بروید مثل اینه كه با زبانی كه نمی شناسید برنامه نویسی كنید. صبر كنید تا اول چگونگی موضوع را یاد بگیرید این باعث می‌شود موقع عمل مقدمات را مفید بدانید.

 

منبع : ir-med.com

جدیدترین مطالب سایت