گاهی سکوت برای مردان لازم است لطفا دخالت نکنید !

گاهی سکوت برای مردان لازم است لطفا دخالت نکنید !

سکوت برای مردان لازم است 

بیشتر مردان در اوقات تلخ و عصبانی بودن به سکوت می روال خانمها باید اصلا با آقایونی که سکوت دارند بحث نکنند . 

 

به گزارش تالاب گاهی سکوت برای مردان ضروری هست ودر این شرایط خانمها نباید این عمل را دلیلی بر بی توجهی همسرشان نسبت بخود بدانند.

 

منادی روانشناس و مشاور خانواده در گفت و گویی اظهار کرد:

بیشتر خانمها از کم حرفی مردان گله مند بوده و ابراز نارضایتی می‌کنند اما باید درنظر داشت که این رفتار تا حدی در بین مردان طبیعی هست و نباید آن را دلیلی بر اعتنایی و یا بی محبتی مردان نسبت بخود دانست.

 

وی تصریح کرد: گاهی خانمها در دوران گفتن حرف هایي به همسر خود البته مهم هم باشد با سکوت و تردید او در پاسخ دادن روبه‌رو شده و این رفتار را بی توجهی نسبت بخود می‌دانند ولی حقایق این هست که بعضی اوقات مردان نیاز  به سکوت دارند.

 

منادی در ادامه افزود: مردان گاهی احتیاج دارند که روی قضایا مورد علاقه خود در سکوت تامل کنند زیرا فرآیند تفکر درونی در انها به گونه اي هست که تا به نتیجه محبوب دست نیافته اند با اطرافیان و حتی همسر خود صحبت نمی‌کنند.

 

این روانشناس تاکید کرد: خانمها باید اجازه اینکار رابه همسر خود بدهند که گاهی با خود خلوت کرده و به بعضی قضایا بیندیشند. 

 

وی خاطر نشان کرد: برای این که بتوانید با این موضوع به سهولت کنار بیایید باید در گام اول تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید، مردان دوست ندارند مورد پرسش همسرشان قرار بگیرند از این رو منتظر باشید تا زمانی که او به سرو خودش مطالبی از وقایع بیرون را برای شما بازگو کند.

 

منادی با بیان این که هیچ گاه همسر خودرا با شخص دیگری قیاس نکنید و وی را همان گونه که هست بپذیرید، یادآور شد: با ایجاد فضایی سراسر محبت و آرامش، همسرتان رابه گفت و گو ترغیب کرده و از هرگونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا اینکار سبب قطع تماس کلامی با شما می‌شود.

 

این روانشناس در پایان گفت: همواره همسرتان را تحسین و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید همینطور با رازداری درمورد گفته هایش و گوش دادن به صحبت هاي او میتوانید اساس جلب اطمینان وی را برای مشورت با خود فراهم کنید.

جدیدترین مطالب سایت