بروزرسانی : 30 شهریور 1397

بیوگرافی روناک یونسی (2)

بیوگرافی روناک یونسی (2)

بیوگرافی روناک یونسی

در نهم دی-ماه سال ۱۳۵۹ به دنیا آمدم، دیپلم گرافیک دارم و فوق-دیپلم عکاسی. در رشته طراحی صنعتی لیسانس گرفتم، به جز بازیگری به کار طراحی داخلی هم مشغول هستم که مرتبط با رشته تحصیلی من است.

روناک یونسی ورزشکار هم است. «رشته اصلی من بسکتبال است، مدت زیادی بسکتبال کار می-کردم. دوره اسب-سواری هم دیدم و باشگاه رفته-ام، به تکواندو هم علاقه-مند هستم.»

خانواده-اش دوست داشتند او پزشک شود. «خانواده-ام مرا یک پزشک می-دیدند و تصور می-کردند پزشک شوم، باورشان نمی-شد هنرپیشه شوم، برایشان تعجب-آور بود که من سراغ بازیگری بروم. گرچه موافق نبودند، اما مخالفتی هم نکردند و به من کمک هم کردند، اگر همراهی و کمکشان نبود. شاید نمی-توانستم این روند را ادامه بدهم!»

بازی در نقش-های ساده را دوست ندارم، دوست دارم نقش-هایی بازی کنم که خاص و سخت باشد و چیزهای تازه-ای تجربه کنم.
او بازی در نقش «مرضیه» سریال «گل-های گرمسیری» را دوست داشت. «شاید اگر نقش دیگری به من پیشنهاد می-شد قبول نمی-کردم، چرا که شخصیت مرضیه ۵۰ درصد از شخصیت خودم بود.»

به نظر خودم بازیگر حسی هستم و فکر می-کنم زمانی موفق هستم که بیننده حس و زبان مرا درک کند، ناراحتی مرا باور کند.
مادرم، بزرگترین منتقد من است، اگر او حس مرا باور کند در بازیگری موفقم.

نظر شخصی-ام این است که «چهره» در بازیگر شدن افراد موثر است. این که بازیگری که در قاب قرار می-گیرد، چهره-ای دوست-داشتنی داشته باشد، مهم است. چهره خوشایند، مردم را به تماشای بازی بازیگر می-نشاند، فکر می-کنم چهره من یک معصومیت و خشونت در هم ادغام شده دارد که خودش یک ویژگی تازه است.

او درباره بازیگر شدن هم عقاید جالبی داشت: «برای بازیگر شدن یکسری اصول کلی وجود دارد و یکسری اصول شخصی، من بازیگری را تجربی یاد گرفتم و انفجاری… پله-پله بالا نیامدم و سختی راه را کمتر حس کردم، اما با توجه به تجربه کوتاهم، بازیگری در درجه اول به استعداد ذاتی و درونی افراد بستگی دارد و فرد باید به طور ذاتی بازیگر باشد.

فکر می-کنم از اصول مهم بازیگری باهوش بودن، احترام گذاشتن به پیشکسوت و استفاده از تجربیات آنهاست.»
اعتقاد دارم شخصی که یک روز زودتر ازمن وارد سینما شده باشد، پیشکسوت است و باید به او احترام بگذارم

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت