بیوگرافی پروفسور سمیعی (زندگی شخصی و سوابق علمی)

بیوگرافی پروفسور سمیعی (زندگی شخصی و سوابق علمی)

بیوگرافی پروفسور سمیعی

یکی از چهره های مشهور و محبوب ایرانی در حوزه پزشکی، پروفسور سمیعی می باشد. وی در سال های گذشته موفق به کسب افتخارات مختلفی شده است. ایشان به عنوان برترین جراح مغز و اعصاب در ایران معرفی شده اند. همچنین پروفسور سمیعی علاوه بر ایران، در سایر کشورهای اروپایی نیز از محبوبیت حداکثری برخوردار هستند. به نوعی پدر مغز و اعصاب ایران و حتی جهان ایشان می باشند.

پروفسور سمیعی در هر مراسم و سمینار خارجی با افتخار ایرانی بودن خود را اعلام کرده است. ایشان به طور مکرر به ایران سفر می کنند‌. به طور کلی آقای سمیعی ساکن کشور آلمان هستند‌. در صورت نیاز برای درمان بیماران ایرانی و پژوهش های گوناگون به سرزمین مادری خود سفر می کنند‌‌.

این اسطوره ایرانی پرافتخارترین پزشک مغز و اعصاب دنیا نیز می باشد. ایشان با نهایت دلسوزی و مهربانی با بیماران خود رفتار می کنند. اخلاق پسندیده و دانش علمی کافی، تنها بخشی از ویژگی های مثبت ایشان می باشد‌. این پروفسور ایرانی مایه مباهات کشور عزیزمان است و حتی ایشان الگوی بسیاری از جوانان ایرانی نیز هستند. در بیوگرافی پروفسور سمیعی به افتخارات و دستاوردهای ایشان اشاره شده است.

بیوگرافی پروفسور سمیعی + و فعالیت هایی که تاکنون کرده است

زندگینامه پروفسور سمیعی + آشنایی بیشتر با ایشان

آقای سمیعی در داخل و حتی خارج از کشور، از محبوبیت بی بدیلی برخوردار هستند. ایشان در سایه دانش تجربه کافی که دارند؛ جان بیش از صدها هزار نفر را در مدت زمان فعالیت خود نجات داده اند. ایشان بیشتر از پزشک دیگری دغدغه سلامت بیماران خود را دارند‌.

بیوگرافی پروفسور سمیعی

پروفسور سمیعی چه کسی است؟

پروفسور مجید سمیعی در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در ایران متولد شده اند. بنابر داده های آماری وی در خانواده ای نسبتا متوسط چشم به جهان گشود. همچنین از همان ابتدای تولد ذوق و استعداد چشمگیری در یادگیری مسائل مختلف داشته است. همچنین ایشان در تمامی مقاطع تحصیلی موفق به کسب رتبه های برتر شده اند. زادگاه مادری این پروفسور بزرگ شهر تهران می باشد.

پروفسور سمیعی چه کسی است؟

اصالت خانواده پروفسور سمیعی

اصالتا خانواده پدری و مادری وی نیز در این شهر متولد شده اند. ملیت ایشان آلمانی، ایرانی می باشد. در حال حاضر آقای دکتر در کشور آلمان و شهر هانوفر زندگی می کنند. ایشان اقامت رسمی کشور آلمان در سال های اول مهاجرت دریافت کرده اند.

آقای سمیعی در زمینه جراحی و تخصص مغز و اعصاب مدارک و گواهینامه های پزشکی مختلفی دریافت کرده اند. ایشان همسر مهشید سمیعی هستند‌. همچنین زندگی عاشقانه این زوج پزشک زبانزد عام و خاص می باشد. ایشان در این زندگی مشترک پرتلاطم صاحب دو فرزند، به نام امیر و امیره شده اند.

وی در هر مصاحبه ای علاقه بسیار زیاد خودش را به کانون گرم خانواده بیان کرده است. ایشان به عنوان معتبرترین پزشک ایرانی ساکن در آلمان نیز شناخته شده اند.

اصالت خانواده پروفسور سمیعی

نگاهی گذرا به زندگی شخصی پروفسور سمیعی

شاید برترین الگوی جوان ایرانی امروزه پروفسور مجید سمیعی می باشد. هم اکنون ایشان در زمینه جراحی و تشخیص بیماری های مغز و اعصاب نیز هنوز فعالیت دارند. وی بیشتر از هر پزشک دیگری دغدغه درمان بیماران خود را دارد. شباهت بسیار عجیب پسر آقای سمیعی همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

پسر ایشان امیر سمیعی نیز در حیطه جراحی مغز و اعصاب فعالیت می کند. در آخرین مصاحبه خود امیر سمیعی اعلام کرده است که راه پدر را همواره ادامه خواهم داد. امیر نیز به عنوان یک پزشک جوان در جدول افتخارات خود موفقیت های مختلفی را کسب کرده است.

پروفسور سمیعی پس از اتمام تحصیلات اولیه پزشکی در ایران تصمیم به مهاجرت گرفت. علت اصلی مهاجرت به آلمان شرایط آشفته موجود در زمان وقت بود. ایشان بیشترین امتیاز را در زمان تحصیلات خود کسب کرده اند. همچنین وی یکی از موفق ترین دانشجویان ایرانی مقیم آلمان بوده اند.

ایشان رتبه اول و برتر آزمون های بین المللی آلمان را کسب کرده اند. پس از اتمام تحصیلات اولیه وزارت علوم موفق ترین دانشجوی ایرانی مقیم آلمان ایشان را معرفی کردند. در ابتدا در رشته بیولوژی در کشور آلمان تحصیلات اولیه خود را ادامه دادند.

نبوغ این پروفسور ایرانی در فعالیت های پزشکی مختلف ثابت شده می باشد. دغدغه اصلی آقای سمیعی همیشه کسب رضایت بیماران خود و درمان قطعی آن ها بوده است.اگر علاقمند هستید تصاویر پرفسور سمیعی به همراه همسرشان را ببینید حتما تصویری از پروفسور مجید سمیعی و همسرش را مشاهده کنید.

نگاهی گذرا به زندگی شخصی پروفسور سمیعی

میزان تحصیلات پروفسور سمیعی

ایشان دوره های ابتدایی و عمومی پزشکی را در ایران به اتمام رساندند. پس از اتمام دوره پزشکی عمومی به کشور آلمان مهاجرت کردند. در ابتدای مهاجرت مشغول به تحصیل در رشته بیولوژی شدند. سپس در گام بعدی تحصیلات خود را در رشته مغز و اعصاب ادامه دادند. ایشان در دانشگاه مایتنز آلمان با موفقیت دوره آموزشی خود را به اتمام رساندند.

همچنین آقای سمیعی در سال ۱۹۷۰ موفق به اتمام تحصیلات خود در این رشته شدند. به دلیل نبوغ و استعداد ویژه، پس از اتمام دوره آموزشی در یکی از بیمارستان های معتبر آلمان فعالیت حرفه ای خود را آغاز کردند. ایشان با عالی ترین نمرات ممکن مقطع پزشکی را به اتمام رسانده اند.

همچنین به عنوان یکی از دانشجویان با استعداد ایرانی در آلمان معرفی شده اند. هوش و ذکاوت ایشان همیشه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ایشان نویسنده بسیاری از مقالات پزشکی معتبر در حیطه جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان در کشور ایران نیز اقدامات مختلف پزشکی انجام داده اند. نام این اسطوره بزرگ پزشکی در یادها و خاطره ها ثبت خواهد شد.

میزان تحصیلات پروفسور سمیعی

ازدواج پروفسور سمیعی

آقای سمیعی در اوایل جوانی ازدواج می کنند؛ زیرا ایشان از همان اول نگاهی متفاوت به بنیان خانواده داشته اند. ایشان در سن ۱۸ سالگی برای اولین با دختر عمویش به قصد ازدواج آشنا می شود. وی در سن نوزده سالگی با دختر عمویش مهشید سمیعی ازدواج می کند. حاصل این ازدواج عاشقانه یک فرزند دختر و یک فرزند پسر می باشد. دختر ایشان امیره سمیعی در رشته اقتصاد تحصیل نموده اند. امیره جزء برترین اقتصاددانان کشور آلمان و ایران می باشد.

همچنین ایشان نیز تحصیلات خود را به صورت تخصصی در این رشته ادامه داده اند. پسر ایشان امیر سمیعی نیز راه پدر را دنبال می کند. هم اکنون وی به عنوان یک جراح موفق ایرانی، آلمان مشغول به فعالیت است. پروفسور امیر سمیعی نیز همانند پدر در کشور آلمان، محبوب و پرطرفدار می باشد.

این پروفسور جوان، معاون مرکز جراحی و بیماری های مغز و اعصاب آلمان است. به گفته شواهد عینی و داده های تخصصی امیر سمیعی نیز دارای دو فرزند پسر می باشد. در حال حاضر اطلاعات تکمیلی در خصوص زندگی مشترک امیره سمیعی منتشر نشده است.

فعالیت های حرفه ای پروفسور سمیعی

فعالیت های حرفه ای پروفسور سمیعی

پس از اتمام تحصیلات ایشان فعالیت حرفه ای و پزشکی خود را آغاز کردند. از همان ابتدا به دلیل کسب نمرات برتر در مقاطع مختلف در فعالیت های مختلف پزشکی موفق بوده اند‌. اولین فعالیت تخصصی و حرفه ای ایشان استادیاری و معاونت بیمارستان جراحی مغز و اعصاب بود‌. پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل فعالیت حرفه ای سرپرستی بخش را بر عهده گرفت.

در سال ۱۳۵۱ نیز ایشان موفق به کسب درجه پروفسوری شدند. ایشان از دانشگاه ماینتس به این درجه بزرگ پزشکی نایل شده اند. وی در کنار فعالیت پزشکی در زمینه جراحی مغز و اعصاب، فعالیت های تحقیقاتی خود را نیز ادامه دادند. بسیاری از مقاله های پزشکی ایشان به عنوان یک سند پزشکی معتبر شناخته شده اند. شاهکارترین تحقیق ایشان در حیطه، ترمیم مغز و تورم مغز می باشد.

این مقاله رسمی در بسیاری از کشورهای مختلف به زبان های گوناگون ترجمه شده است. در سال ۱۳۶۵ وی به کمک سرپرست شرکت فولکس واگن موفق به تاسیس اولین مرکز جراحی میکروسکوپی در آلمان شد. ایشان تجربه و تبحر بسیار بالایی در زمینه ترمیم اعصاب مرکزی مغز دارند. به دلیل افتخارات گسترده، تندیس ایشان در تهران طراحی و ساخته شده است.

آشنایی بیشتر با فعالیت های تخصصی پروفسور مجید سمیعی

آشنایی بیشتر با فعالیت های تخصصی پروفسور مجید سمیعی

ایشان در سال های گذشته در تلاش بوده اند که رتبه های برتر علمی را کسب کنند. ایشان در سال ۱۳۵۶ به درجه ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب در شهر هانوفر نایل گردیدند. همچنین در سال ۱۳۵۶ کرسی برترین استادیار رشته مغز و اعصاب در دانشگاه لیدن هلند نیز به ایشان اعطا شد. ایشان به دلیل سابقه بسیار درخشانی که داشتند؛ پیشنهادهای مختلف و متنوعی از کشورهای مختلف جهان دریافت کردند.

در سال ۱۳۶۶ نیز به ایشان پیشنهاد شد که در دانشگاه ماینتس نیز فعالیت داشته باشند. ایشان به دلیل شرایط شغلی متفاوت این عنوان را قبول نکردند. در سال ۱۳۶۷ ریاست انجمن بین المللی قاعده جمجمه را دریافت کردند. در سال ۱۳۷۱ نیز ایشان به عنوان ریاست فدراسیون جهانی انجمن های قاعده مغز و اعصاب و جمجمه انتخاب شد. بخش قابل توجهی از مقاله های پزشکی ایشان در ۱۳ مقاله و ۲۰۰ سند معتبر منتشر شده است.

برخی از کتاب های ایشان بارها در کشورهای مختلف چاپ شده اند. رییس جمهور آلمان غربی در سال ۱۳۶۷ نشان خدمت درجه یک را به ایشان اعطا کرد. وی در کشور آلمان نیز همانند ایران از محبوبیت بی نظیری برخوردار است. در همان سال ۱۳۶۷ جایزه علمی استان نیدرزاکسن را نیز ایشان دریافت کردند.

افتخارات پروفسور سمیعی

افتخارات پروفسور سمیعی

مشهورترین پزشک جراح و متخصص مغز و اعصاب ایران و حتی آلمان ایشان هستند. آقای سمیعی بیش از ۳۵ سال تجربه درخشان و موفق در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب دارند. ایشان به عنوان اولین پزشک برخی از روش ها و متدهای جراحی را پایه گذاری کرده اند.

وی به عنوان جراح زبده در حیطه درمان بیماری هایی با منشاء سلول های سرطانی معرفی شده اند. وی در سال ۱۳۹۱ پس از شرکت در یک سمینار بزرگ علمی در ایران، تمامی نشان ها و مدال افتخارات خود را به موزه اهدا کرد.

برخی از نشان های اهدایی توسط این پزشک شامل:

*نشان نوبل

*نشان فدراسیون جهانی جامعه جراحان مغز و اعصاب جهان

*نشان اهدایی جمهوری فدرال آلمان

*جام اهدایی دانشگاه هاروارد و نشان ریاست فدراسیون جهانی جراحان مغز و اعصاب هستند.

وی دانش پزشکی خود را همیشه در اختیار پزشکان جوان قرار داده است. در سال ۲۰۱۳ ایشان به دلیل افزایش مهارت تجربی ۱۰۰ پزشک جراح آفریقایی نشان ها و عنوان های مختلفی دریافت کرده اند. این پزشکان پس از کسب مهارت کافی در جهت جبران زحمت های ایشان نشان خاصی را به ایشان اهدا کردند.

جایزه برترین جراح مغز نیز در سال ۲۰۱۳ به ایشان اهدا شد. وی در بسیاری از مجلات پزشکی معتبر به عنوان غول جراحی های مغز و اعصاب معرفی شده اند.

افتخارات پروفسور مجید سمیعی در سال 2014

افتخارات پروفسور مجید سمیعی در سال 2014

در سال ۲۰۱۴ آقای سمیعی به عنوان برترین و همچنین بهترین دانشمند مغز و اعصاب در ایران معرفی شدند. همچنین ایشان در آکادمی مغز و اعصاب جهان، بارها رتبه های اول را کسب کرده اند. شهرداری رشت، نخستین کلید طلایی این شهر را به این پروفسور ایرانی اهدا کرد. ایشان در شهر رشت نیز فعالیت های پزشکی و درمانی مختلفی را برای ایرانیان انجام داده اند.

در سال ۱۳۹۰ وی به درجه دکترای افتخاری دانشگاه تهران نائل شد. وی در موسسه بین المللی علوم و اعصاب سمت خاصی دارد. همچنین بیمارستان مغز هانوفر توسط این پزشک اداره می شود. این بیمارستان طراحی بسیار عجیب و متفاوتی شبیه به یک مغز واقعی را دارد. نمونه مشابه این بیمارستان آلمانی حتی در ایران نیز تاسیس شده است. معاون این بیمارستان نیز پروفسور امیر سمیعی می باشد.

پروژه بیمارستان 400 تخت خوابه پروفسور سمیعی

پروژه بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابه تخصصی مغز نیز در همان اوایل سال ۱۳۸۷ در ایران آغاز شد. این بیمارستان هم اکنون خدمات پزشکی و تخصصی متنوعی را در زمینه درمان بیماری های مختلف ارائه می کند. وی در بزرگ ترین انجمن تحقیقات و سرطان شناسی ایران و آلمان نیز فعالیت دارند. از کتاب های پرطرفدار و پرفروش ایشان می توان به: کتابها:

*برش نگاری پنوموآنسفال

*جنبه های نوین اعصاب محیطی

*اعصاب جمجمه ای

*ضربه های وارد بر قاعده ی جمجمه

*جراحی در ساقه مغز و بطن سوم و اطراف آن دو

*جراحی قاعده مغز

*ضایعات اعصاب محیطی

*جراحی منطقه زین ترکی

*سینوس های پیرامون بینی جراحی مننژیم قاعده مغز

*جراحی کلیوس

*روش های نوین بازسازی استخوان

*دوخت عروق و اعصاب و نیز پیوند در جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی

*جراحی قاعده مغز

*اطلس جراحی قاعده جمجمه اشاره کرد.

این آثار نتیجه سال ها زحمت و تجربه تخصصی ایشان در زمینه بیماری های مغز و اعصاب می باشد. در شهر استانبول نیز بیمارستانی به نام ایشان تاسیس شده است.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت