برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

مجموعه : سینما
برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

برنامه کودک شو پژمان بازغی

با برنامه پر طفدار کودک شو با مجری گری پژمان بازغی و همچنین بیوگرافی مجری و نحوه شرکت در مسابقه آشنا خواهید شد. این مسابقه که تا حال حاضر بـه دوره سوم خود رسیده یکی از پر مخاطب ترین ها می‌باشد، آقای پژمان بازغی مجری این برنامه اسـت و خانواده ها با ثبت نام اینترنتی می توانند شرکت کننده در مسابقه تلویزیونی کودک شو باشند، امروز اطلاعات کاملی درباره این برنامه، نحوه ثبت نام و صفحه اینستاگرامی ان صحبت میکنیم. با سایت تالاب همراه باشید.

 

– چطور در برنامه کودک شو حضور داشته باشیم؟

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

پژمان بازغی مجری توانمند برنامه کودک شو

 

خانواده هایی که تمایل بـه حضور در برنامه دارند پس از پخش تیزر بـه سایت شبکه نسیم مراجعه کرده و پس از دریافت فرم ثبت نام کودک شو وبررسی ان توسط کارشناسان برنامه در بخش اول مسابقه که بـه صورت مستند خواهد بود حضور پیدا خواهند کرد تا با سنجش انها توسط کارشناسان و هنرمندان و در نظر گرفتن میزان توانایی خانواده جهت حضور در برنامه بـه برنامه دعوت شوند.

 

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

مشابقه کودک شو

 

چگونه در کودک شو ثبت نام کنیم؟ برای شرکت در برنامه کودک شو به عنوان شرکت کننده یا تماشاگر شما میتوانید فرم موجود در سایت را تکمیل نمایید و یا نام و نام خانوادگی خود را به شمارۀ ۰۹۱۹۹۰۴۰۲۵۶ پیامک نمایید. دوستان شما در برنامۀ کودک شو در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 

ساعت پخش برنامه کودک شو

* پخش اصلی ساعت: ۲۱ روزهای زوج

* تکرار اول ساعت: ۱ بامداد

* روز بعد تکرار دوم ساعت: ۹ صبح

* روز بعد تکرار سوم ساعت: ۱۵ روز بعد

 

صفحه اینستاگرام کودک شو

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

اینستاگرام برنامه کودک شو

koodaksho@

 

نحوه ثبت نام و شرکت در مسابقه کودک شو شبکه نسیم
 
 


 

چگونه در کودک شو حضور داشته باشیم؟

خانواده هایی که تمایل بـه حضور در برنامه دارند پس از پخش تیزر بـه سایت شبکه نسیم مراجعه کرده و پس از دریافت فرم ثبت نام کودک شو وبررسی ان توسط کارشناسان برنامه در بخش اول مسابقه که بـه صورت مستند خواهد بود حضور پیدا خواهند کرد تا با سنجش آن ها توسط کارشناسان و هنرمندان و در نظر گرفتن میزان توانایی خانواده جهت حضور در برنامه بـه برنامه دعوت شوند .
 
 
در مرحله گزینش خانواده ها نیز چالش هایی در نظر گرفته شده اسـت .
 
 
سایت کودک شو: koodakshow.tvnasim.ir چگونه در کودک شو ثبت نام کنم؟ برای شرکت در برنامه کودک شو بـه عنوان شرکت کننده یا تماشاگر شما می‌توانید فرم موجود در سایت را تکمیل نمایید و یا نام و نام خانوادگی خودرا بـه شمارۀ ۰۹۱۹۹۰۴۰۲۵۶ پیامک نمایید.
 

سایت کودک شو | koodakshow.tvnasim.ir

 

 

پژمان بازغی چگونه مجری کودک شو شد

ضا مهرانفر کارگردان برنامه «کودک شو» که شب ها از شبکه نسیم پخش می شود، درباره ایده اولیه این مسابقه و تغییر و تحولات ان بیان کرد: ذهنیت اولیه مـا تولید یک برنامه جذاب و سرگرم کننده خانوادگی بود. معمولاً برنامه های ساخته شده با این مضمون در تلویزیون یا مخصوص گروه کودک هستند و یا بـه بزرگسالان اختصاص دارند.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

شرکت در مسابقه کودک شو

 

اما هدف مـا حضور همزمان بزرگترها و فرزندانشان یعنی پدر، مادر و کودک در برنامه ای مفرح و سرگرم کننده بود. وی ادامه داد: مولفه های مختلفی را در نظر گرفتیم تا در نهایت تصمیم بـه ساخت برنامه در این شکل و قالب گرفته شد. البته چند مساله برای مـا مهم بود، اول بازی کردن و لذت بردن کودکان، دوم درگیرنشدن بچه ها در رقابت بزرگترها و سوم بار آموزشی مسابقه برای خانواده ها بـه شکل غیرمستقیم.

 

این کارگردان درباره علت انتخاب پژمان بازغی، بیان کرد: در ابتدا با تیم برنامه ساز «کودک شو» چندین گزینه را در نظر داشتم و با همه ی ی گفتگوهای مفصلی انجام شد که در نهایت با در نظر گرفتن همه ی ی ویژگی ها پژمان بازغی انتخاب نهایی مـا بود. حالا هر چـه بیشتر جلو میرویم و بازخوردهای خوب برنامه را میبینیم بیشتر مطمئن می شویم که بی شک بهترین انتخاب را انجام دادیم.

 

برنامه کودک نمی سازیم پس احتیاجی به مجری کودک نداریم

مهرانفر ادامه داد: البته واضح اسـت که مـا برنامه کودک نمی سازیم پس احتیاجی بـه مجری کودک نداریم. از سوی دیگر در این مورد اساسا نمی‌خواستم برنامه با کسی که به عنوان مجری حرفه ای برنامه های تلویزیونی شناخته میشود، ساخته شود بلکه دوست داشتم اجرای «کودک شو» بـه دور از کلیشه های موجود باشد به طور مثال واکنش های واقعی و بـه دور از تصنع معمول اجرا مدنظر مـن و گروه برنامه ساز بود.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

برنده شدن در مسابقه کودک شو

 

وی با اشاره بـه جایگاه بازغی به عنوان یک پدر و همسر نیز یادآور شد: این موضوع برای مـا مهم بود چون کسی که که قرار اسـت درباره این موضوعات صحبت کند باید خودش نسبت بـه انها شناخت و تجربه داشته و هر روز درگیر این مسایل باشد. کارگردان «کودک شو» درباره اهداف ساخت این مسابقه تصریح کرد: هدف مـا ایجاد یک فضای گرم خانوادگی بود تا بـه خانواده ها در مدت حضور در برنامه خوش بگذرد.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

همچنین این احساس شادی بـه مخاطب هم منتقل شود. اگر در این مسیر موفق عمل می‌کردیم ان وقت در انتقال پیام بـه بیننده هم موفق بودیم که با توجه بـه بازخوردها فکر میکنم تا حد زیادی موفق بوده ایم. مهرانفر درباره حضور مردم در استودیو گفت: این موضوع سختی کارگردانی را دوچندان میکند و نیازمند هماهنگی های بسیار اسـت اما قطعا یکی از عوامل موفقیت برنامه اسـت.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

حضور تماشاگر در استودیو با تمام سختی هایی که بـه روند تولید کار اضافه میکند اما چند حسن دارد که مجابمان کرد تا این تصمیم را بگیریم؛ اول بالا بردن هیجان و گرمای برنامه، دوم دخیل کردن بسیاری از مخاطبان در روند ساخت و در نهایت ارتباط نزدیک با مخاطب که بـه مـا کمک کرد تا مقدار زیادی از ضعف هایمان را بشناسیم و ان ها را اصلاح کنیم.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

این برنامه ساز در این باره که آیا برخی بخش های برنامه از جمله اتاق بازی نمونه خارجی هم دارد یا خیر، تصریح کرد: برای این قسمت سعی کردیم تا از تجربیات موفق در زمینه بازی و سرگرم کردن کودکان استفاده کنیم. بازی های اتاق کودک طوری طراحی تا برای خانواده ها در منزل نیز قابل اجرا باشد. در این بخش نویسنده برنامه و گروه اتاق کودک هم زحمات زیادی کشیدند که باید از ان ها تشکر کنم.

 

اینجا همه کودک می شوند

مهرانفر درباره دلایل انتخاب این اسم برای برنامه بیان کرد: مشکلی که بسیاری از پدر و مادرها در مواجهه با فرزندانشان دارند این اسـت که نمی توانند با کودک مثل خودش یعنی کودکانه رفتار کنند در نتیجه همیشه از کودک انتظار دارند مانند بزرگترها رفتار کند و این از دلایل انتخاب عنوان «کودک شو» بود که در طول قسمت های مختلف مجری اشاراتی بـه این موضوع داشته اسـت.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

مقصود اسم مـا شو و نمایش درباره کودک نیست بلکه یک شوی کودکانه اسـت، جایی که همه ی ی در ان کودک می شوند و لحظاتی رها و فارغ از روزمرگی ها، زندگی را می گذرانند ان هم با توجه بـه سختی ها و مشکلاتی که بسیاری از خانواده ها برای گذران زندگی این روزها با ان دست بـه گریبان هستند. کارگردان «کودک شو» در پایان عنوان کرد:

 


حتما بخوانید:   گالری عکس های خانوادگی پژمان بازغی به همراه همسر زیبایش


 

در سال‌هایی که مشغول به کار بودم اشکال گوناگونی از تکنیک ها و فرم های برنامه سازی را تجربه کردم که هرکدام جذابیت و سختی خاص خودشان را داشته اند اما در «کودک شو» به دلیل حضور کودکان انرژی ویژه ای همراه ماست و بـه رغم سختی‌ هایی که بـه جهت همراه کردن بچه‌ها با برنامه و هماهنگی‌های لازم برای آیتم‌ها وجود دارد، شور و حال خوبی در تمام برنامه و زمان ضبط ایجاد میشود.

 


 

اینجا قرار است کودک شوید

اینجا لوکیشنی برای نزدیک شدن بـه کودکان اسـت تا انها را بیشتر درک کنید، بازی ها و دنیای شان را بشناسید و حتی شبیه شان شوید، این‌ها را به تدریج در پشت صحنه برنامه «کودک شو» می فهمید از خانواده هایی که وارد یک برنامه بزرگسال درباره کودکان میشوند و همه ی ی با کودکان شان می آیند؛ از اتاق گریم پژمان بازغی مجری برنامه که در لحظه اول تابلوی عکس او و دختر کوچکش خودنمایی می کند.

 

ساعت ۱۷ عصر اسـت و مـا در ابتدای در ورودی فرهنگسرای بهمن قرار داریم تا وارد لوکیشن برنامه «کودک شو» شویم که از شبکه نسیم روی آنتن میرود. همان ابتدا خانواده هایی را میبینم که در مقابل در تجمع کرده اند و منتظرند اسامی شان خوانده شود تا وارد استودیو شوند. تقریبا اسم هر خانواده راکه می خوانند یک یا دو کودک همراه شان اسـت.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

بعد از این که گوشی های همراه خودرا تحویل می دهند وارد استودیوی برنامه میشوند؛ جایی که پژمان بازغی از آنجا برنامه را روی آنتن میبرد. استودیو اما بخش ها و اتاق های مختلفی از جمله اتاق بازی کودک، اتاق سوال و جواب و… دارد و برنامه با جمعی از عوامل در حدود ۶۰ نفر ضبط میشود.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

رضا مهرانفر کارگردان برنامه اولین کسی اسـت که با او مواجه میشوم و بخش های مختلف سوله را نشان میدهد. بـه سمت استودیو میرویم که بـه تیتراژ برنامه با صدای هومن گامنو اشاره میکند و با بیان بعضی از مصرع های شعر تیتراژ می گوید اینجا قرار اسـت کودک درون تان بیدار شود.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

مجری گری پژمان بازغی

 

ابتدا بـه استودیو و بعد اتاق رژِی میرویم جایی که کارگردان هدایت اصلی عوامل و مجری را از آنجا بر عهده دارد و اتفاقات را از مانیتورهای مقابل خود رصد می کند. علاوه بر کارگردان، محمد خداوردی نویسنده، رضا نصیری و ابوذر پورمحمدی تهیه کنندگان و چند تن از عوامل دیگر نیز حضور دارند و گاهی این اتاق بـه پیش بینی میان عوامل برای خانواده های برنده و یا تشویق ها و هیجانات انها تبدیل میشود.

 

رضا مهرانفر ابتدا چند دقیقه ای درباره حضور کودکان در این برنامه توضیح میدهد و این که غیرقابل پیش بینی ترین بخش برنامه همین کودکان هستند و می گوید: بارها شده اسـت کودک یک شرکت کننده خوابیده اسـت و مـا مثلا ۴۰ دقیقه صبر کرده ایم تا بیدار شود! و یا پیش آمده که کودکی مریض شده اسـت و مـا او را بـه بیمارستان برده ایم و اینجا همیشه باید مراقب یک سری از اتفاقات برنامه ریزی نشده باشیم.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

هنوز تا ساعت ۱۸ دقایقی باقی مانده و پژمان بازغی در حال گریم اسـت که بـه اتاق وی وارد می شویم تا قبل از شروع برنامه با او هم صحبت کنیم و اولین چیزی که در اتاق خلوت گریم بـه چشم می خورد تابلویی از عکس وی با دختر کوچکش اسـت. بازغی با اشاره بـه پدرانگی خود و دغدغه هایی که نسبت بـه کودکان دارد، میگوید: دختر مـن به تازگی ۱۰ سالش تمام میشود.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

شرکت کنندگان در مسابقه کودک شو

 

مـن اتفاقاتی را در ارتباط با او تجربه کردم از بیماری و مشکلاتش تا علایق و افکاری که دارد که توانستم از انها در این برنامه استفاده کنم و چون خودم این مسایل را لمس کرده ام بهتر توانسته ام در برنامه نسبت بـه انها واکنش داشته باشم. مجری «کودک شو» از خلاء نبود برنامه برای کودکان در تلویزیون میگوید و توضیح میدهد:

 

در حال حاضر انتخاب های اشتباه در ازدواج و سنت های غلط باعث میشود که اتفاقات ناگواری برای بچه ها رخ دهد و باید در این زمینه فرهنگسازی کرد. مـن اینجا می‌خواهم با صدای بلند بگویم که تلویزیون مـا برای کودکان برنامه نمی سازد و مـا باید برنامه سازی برای بچه ها را یک اولویت قرار دهیم. مـا در دهه ۶۰ برنامه های کودکانه، مجریان قصه گو و برنامه های نمایشی کودک مختلفی داشتیم.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

شرکت کنندگان در مسابقه کودک شو

 

مـا اکنون خاله ها و عموهای بسیاری در تلویزیون داریم که البته خیلی خوب اسـت اما صرف این که استودیو بزنیم و آنتن پر کنیم تا بچه ها بیایند و زمان بگذرانیم رشد و فرهنگسازی انجام نمیشود. این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره بـه آیتم های «کوک شو» بیان میکند: مـا در این برنامه آیتم هایی داریم تا پدر و مادرها بفهمند چقدر نسبت بـه فرزندان شان و یا حتی خودشان شناخت دارند.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

شرکت کنندگان در مسابقه کودک شو

 

مـن اینجا می خواهم با صدای بلند بگویم که تلویزیون مـا برای کودکان برنامه نمی سازد و مـا باید برنامه سازی برای بچه ها را یک اولویت قرار دهیمبازغی گریم می شود و بـه استودیو می رود و مـا بـه اتاق رژِی میرویم. تهیه کننده و کارگردان درباره رنگ استودیو و بک گراند ان صحبت میکنند و این که چون عید غدیر اسـت رنگ پس زمینه را سبز کنند اما ترکیبی که می‌خواهند بـه دست نمی آید.

 

تغییراتی در نور و رنگ و ال سی دی داخل استودیو وارد کرده و فضا را شاد میکنند. بازغی با انرژِی و هیجان بـه صحنه وارد میشود و بـه مخاطبان میگوید «عید همتون مبارک» و تاکید می کند که امشب قرار اسـت برنامه متفاوت تر و شادتر باشد. ابتدای برنامه اسـت و خانواده عبدی یکی از خانواده های راه یافته بـه مرحله فینال همراه و در کنار هم بـه برنامه می آیند.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

شرکت کنندگان در مسابقه کودک شو

 

ساعت از ۱۹ گذشته و حالا بخش حضور مادر خانواده در اتاق بازی اسـت که باید با دستگاه تست اعصاب کار کند. بازغی حین انجام این مسابقه از پدر خانواده می خواهد همسرش را با کلمات محبت آمیز حمایت کند.

 

کلمات مرد را اصلاح می کند و گاهی با شوخی نکاتی را به او تذکر میدهد. مثلا وقتی مرد حین تسلی دادن میگوید «اگر برنده شدی که هیچی اگر نشدی هم اشکالی ندارد».

 

بازغی می گوید نتیجه جفتش که «هیچی اسـت» و از او میـــخواهد که جور دیگری همسرش را تشویق کند و مرد هم در پایان جمله تشویقی خود بیان میکند در هر صورت «جای تـو در قلب مـن اسـت». بخش دیگر مسابقه سوال و جواب هایی اسـت که از زن و شوهر پرسیده میشود تا میزان شناخت ان ۲ را نسبت بـه هم بسنجند؛ بخشی که مرد خانواده بعد از اتمام ان کمی ناراحت بیرون می آید.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

ساعت از ۲۰ گذشته اسـت و با دعوت از یک خواننده مردم را به چند قطعه عیدانه مهمان میکنند. این آخرین بخش برنامه اسـت و بعد از آن مردم بـه خانه های خود روانه می شوند اما هنوز برای عوامل اصلی «کودک شو»؛ کار تمام نشده اسـت. ان ها هر بار بعد از تمام شدن برنامه، آیتمی در برنامه ریزی خودشان دارند که تقریبا به طور جدی پیگیرش هم هستند؛ آیتمی برای کودکی!

 

به گزارش مجله تالاب: عوامل در پایان هر برنامه سعی میکنند بـه نوعی خودشان هم وارد میدان بازی شوند، گاهی با فوتبال گاهی با بازی های داخل خود استودیو و گاهی هم با پلی استیشن. مهرانفر میگوید خود مـا هم باید این حس کودکی کردن را تجربه کنیم تا بتوانیم از خانواده ها بخواهیم با کودک شان کودکی کنند.

برنامه کودک شو پژمان بازغی | نحوه شرکت در برنامه کودک شو

برنامه کودک شو

 

حتی آیتم ها را هم خودمان تجربه کرده ایم یعنی دوبله کرده ایم و یا به جای عروسک ها صداپیشگی داشته ایم و این شب ها هم پلی استیشن بازی میکنیم که هم استرس بالایی دارد هم جذابیت! و بـه این ترتیب شب را با یکدست فوتبال مجازی بـه اتمام می‌رسانند.

 

برنامه کودک شو پژمان بازغی و اطلاعاتی کامل درباره این برنامه – همچنین درباره بارنامه های پرطرفدار دیگر صدا و سیما در پایین دیدن نمایید.

جدیدترین مطالب سایت