بروزرسانی : 11 دی 1398

مراقب افشای اطلاعات سیستم تان باشید

مراقب افشای اطلاعات سیستم تان باشید

باید مراقب افشای اطلاعات سیستم خود باشید. هکر ها امنیت سیستم شما را تهدید میکنند.

شاید تا کنون بارها و بارها در خصوص زمینه های فراهم شدن افشا و سرقت اطلاعات در فضای سایبری شنیده باشید و هشدارهای بسیاری در خصوص صیانت از اطلاعات بر روی اینترنت به شما داده شده باشد. برخی از کاربران این هشدارها را جدی تلقی میکنند و برخی دیگر خیر.

به گزارش تالاب در حالی که اکنون دیگر تصور در معرض افشا بودن اطلاعات شما در اینترنت یک تصور یقینی است، اما شاید به این موضوع هیچ وقت دقت نکرده باشید که آن دسته از اطلاعاتی که از شما میتواند بر روی فضای وب سرقت شود، در چه حجم و اندازه ای است. واقعیت این است که اگر از این موضوع مطلع باشید، کاملا شگفت زده خواهید شد!

در اینجا سعی داریم به شما نشان دهیم که حجم اطلاعاتی که از شما و فعالیتهای شما بر روی اینترنت به سادگی هرچه تمام تر قابل دسترسی و افشا سازی است تا چه حد بزرگ و قابل توجه است:

برای دریافت این نکته البته قرار نیست مسیری طولانی را طی کنیم. کافی است که سری به ابزار تحت وب System Scanner به آدرس زیر بزنید تا از میزان اطلاعاتی که از شما در هر لحظه آنلاین بودن در حال افشا شدن است متعجب شوید:

مراقب افشای اطلاعات سیستم تان باشید

همانگونه که مشاهده میکنید با ورود به این وب سایت، به سرعت اطلاعات سیستم و موقعیت شما به همراه حجم عظیمی از داده های جزئی تر نمایش داده میشود:

مراقب افشای اطلاعات سیستم تان باشید

این اطلاعات شامل این موارد است: مرورگری که با آن به اینترنت آمده اید، سیستم عامل شما، مشخصات سخت افزارهای سیستم شما، نوع نرم افزار امنیتی مورد استفاده، آدرس IP شما، سرعت اتصال به اینترنت، موقعیت جغرافیایی و حتی محتویات Clipboard ویندوز و بسیاری از جزئیات دیگر در خصوص شما و سیستم شما…

مراقب افشای اطلاعات سیستم تان باشید

در این وب سایت همچنین میتوانید اقدام به روشن کردن وب کم یا میکروفون خود در صورت نیاز کنید! اگرچه در خصوص برخی از اطلاعات و عملیات ها لازم است مرورگر خود را به فایرفاکس و یا کروم و در مواقعی نیز IE تغییر دهید.

همانگونه که مشاهده میکنید، این ابزار تحت وب اگرچه در مقصود اصلی، ابزاری برای شناسایی وضعیت سیستم و ارتباط اینترنتی شما است، اما به سادگی نشان دهنده میزان و حجم اطلاعاتی است که از شما در حین آنلاین بودن – و به صرف آنلاین بودن – در حال افشا شدن است.

این امر بیش از همیشه شما را به صرافت خواهد انداخت که باید مراقب اطلاعات خود بر روی اینترنت باشید و با هر اقدام ممکن، از جمله نصب نرم افزارهای امنیتی مناسب، از سرقت اطلاعات خود جلوگیری نمایید.

این ابزار تحت وب هم از نسخه دسکتاپ و هم از نسخه موبایل پشتیبانی میکند و همچنین افزونه آن برای مرورگر کروم نیز در فروشگاه گوگل وجود دارد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت