10 راه برای آزاد کردن فضای بیشتر در گوشی آیفون

مجموعه : موبایل
10 راه برای آزاد کردن فضای بیشتر در گوشی آیفون

10 راه برای آزاد کردن فضای بیشتر در گوشی آیفون : از دیدن «فضای ذخیره‌سازی کافی موجود نیست» خسته شده‌اید؟ دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز مقاله اي در مورد 10 کار سریع وجوددارد کـه می توانید برای آزاد کردن فضای آیفون خود انجام دهید.

 

چگونه فضای گوشی آیفون خود را آزاد کنیم؟

 

1. برنامه ها و بازی های ناخواسته را حذف کنید

برنامه ها و بازی های ناخواسته را حذف کنید

برنامه‌ها و بازی‌هاي‌ استفاده نشده یا ناخواسته یکی از محتمل‌ترین مقصران برای از بین بردن فضای ذخیره‌سازی آیفون شـما هستند. کمی وقت بگذارید و کتابخانه برنامه‌هایتان را مرور کنید و ان‌هایي را کـه دیگر استفاده نمی کنید یا بـه ان‌ها نیاز ندارید، شناسایی کنید. برای حذف یک برنامه، نماد ان را فشار داده و نگه دارید تا نمادهای صفحه اصلی شروع بـه لرزیدن کنند.

 

روی «حذف برنامه» در برنامه‌اي کـه میخواهید حذف کنید ضربه بزنید، سپس حذف را تأیید کنید «مطمئن شوید کـه حذف ان را از دستگاه انتخاب کرده اید و فقط ان را از صفحه اصلی حذف نکنید». همچنین می توانید قسمت خالی صفحه اصلی را بـه مدت طولانی فشار دهید و روی نماد «-» در هر برنامه‌اي کـه می خواهید حذف کنید ضربه بزنید.

 

مرتب کردن و سازماندهی برنامه هاي‌ خود فضای بیشتری برای فایل هاي‌ مهم ایجاد می کند و عملکرد آیفون شـما را افزایش می دهد.

 


مطالب مشابه: گران قیمت ترین آیفون دنیا از جنس طلا و الماس + عکس


 

2. پیام ها و مکالمات قدیمی را پاک کنید

پیام ها و مکالمات قدیمی را پاک کنید

برنامه پیام‌هاي‌ شـما ممکن اسـت فضای ذخیره‌سازی شگفت‌آوری را ذخیره کند. میتوانید با حذف پیام‌ها و مکالمات قدیمی، بـه سرعت فضای ذخیره‌سازی ارزشمندی را در آیفون خود آزاد کنید.

 

برنامه پیام‌ها را باز کنید، انگشت خودرا روی مکالمه بـه چپ بکشید و روی نماد سطل زباله ضربه بزنید. از طرف دیگر، می توانید بـه تنظیمات > پیام‌ها بروید و تنظیمات تاریخچه پیام‌هاي‌ خودرا طوری تنظیم کنید کـه بعد از مدتی مشخص پیام‌ها را بـه‌طور خودکار حذف کند «این برنامه بـه‌طور پیش‌فرض تنظیم شده اسـت کـه پیام‌ها را بـه‌طور نامحدود نگه می‌دارد، کـه می تواند بـه سرعت فضای ذخیره‌سازی را کم کند».

 

بـه این ترتیب، میتوانید مکالمات خودرا سازماندهی کنید ودر عین حال فضای ذخیره‌سازی رایگان در آیفون خودرا بدون حذف دستی متون قدیمی حفظ کنید.

 

3. از عکس‌ها و ویدیوها در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید

از عکس‌ها و ویدیوها در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید

عکس‌ها و فیلم‌ها اغلب مقدار قابل توجهی از فضای ذخیره‌سازی آیفون را مصرف میکنند. زمانی را صرف مرور عکس‌هاي‌ دوربین خود کنید و فایل‌هاي‌ رسانه‌اي تکراری، تار یا ناخواسته را حذف کنید. علاوه بر این، با استفاده از یک سرویس شخص ثالث مانند Google Photos یا Dropbox، از خاطرات ارزشمند خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

همچنین می توانید بـه حساب iCloud خود در رایانه خود دسترسی داشته باشید، عکس‌ها را مستقیماً در رایانه شخصی خود دانلود کنید و سپس انها را از iCloud حذف کنید. پس از این کـه از عکس‌ها و ویدیوهای خود دریک سرویس ابری شخص ثالث یا رایانه شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کردید، می توانید با خیال راحت ان‌ها را از فضای ذخیره‌سازی حذف کنید، فضا را آزاد کنید و اتاق آیفون خودرا برای تنفس فراهم کنید.

 

4. تنظیمات ذخیره عکس را بهینه کنید

تنظیمات ذخیره عکس را بهینه کنید

برای مدیریت بیشتر ذخیره‌سازی عکس‌هاي‌ خود، از ویژگی‌هاي‌ بهینه‌سازی داخلی آیفون خود بهره ببرید. در برنامه Settings بـه Photos بروید و گزینه Optimize iPhone Storage را فعال کنید. این تنظیم تضمین می کند کـه نسخه‌هاي‌ کوچک‌تر و سازگار با دستگاه جای گزین عکس‌ها و ویدیوهای با وضوح بالا میشوند و فضای ذخیره‌سازی قابل توجهی برای شـما ذخیره می کنند.

 

نسخه هاي‌ اصلی بـه طور ایمن در iCloud ذخیره می شوند و هر زمان کـه لازم باشد قابل دسترسی هستند. ذخیره سازی بهینه عکس بـه شـما این امکان را می دهد تا ظرفیت ذخیره سازی آیفون خودرا بدون بـه خطر انداختن کیفیت بصری بـه حداکثر برسانید – همیشه گزینه هاي‌ زیادی برای استوری هاي‌ اینستاگرام خود در اختیار شـما قرار می دهد.

 

5. Live Photos را خاموش کنید

Live Photos را خاموش کنید

اگر با آیفون خود عکس هاي‌ زیادی می گیرید، ویژگی Live Photos را غیرفعال کنید. با فعال کردن Live Photos، آیفون شـما هر بار کـه یک عکس ثابت می گیرید، ویدیوی کوتاهی ضبط می کند و عکسی ایجاد میکند کـه برای چند ثانیه متحرک بـه نظر میرسد.

 

یک Live Photo بـه صورت یک عکس در برنامه Photos شـما ظاهر می شود، اما وقتی ان را از iCloud روی رایانه دانلود می کنید، ممکن اسـت متوجه شوید کـه این ها در واقع دو فایل هستند – یک عکس ثابت و یک فایل ویدیویی کوتاه. ان فایل‌هاي‌ ویدیویی فضای ذخیره‌سازی را اشغال می کنند، بنابر این غیرفعال کردن Live Photos راه خوبی برای حفظ فضای ذخیره‌سازی اسـت.

 

در برنامه دوربین، روی نماد سه دایره گرد در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا Live Photos خاموش شود.

 


مطالب مشابه: این سه گوشی آیفون مجوز دائم دریافت کرد


 

6. برنامه های استفاده نشده را بارگیری کنید

برنامه های استفاده نشده را بارگیری کنید

اگر برنامه‌هایي دارید کـه بـه ندرت از آن ها استفاده میکنید اما نمیخواهید برای همیشه ان‌ها را حذف کنید، ان‌ها را بارگذاری کنید. Offload کردن، برنامه را از آیفون شـما حذف می کند ودر عین حال اسناد و داده هاي‌ ان را حفظ می کند.

 

برای تخلیه یک برنامه، بـه Settings > General > iPhone Storage بروید و برنامه اي را کـه می خواهید بارگذاری کنید انتخاب کنید. بارگذاری یک برنامه فضای ذخیره‌سازی را آزاد می کند ودر عین حال داده‌هاي‌ برنامه شـما را حفظ می کند و نصب مجدد ان را آسان می کند ودر صورت نیاز دوباره بـه ان ادامه می دهد.

 

7. کش مرورگر و داده ها را پاک کنید

کش مرورگر و داده ها را پاک کنید

با گذشت زمان، سابقه مرور وب، حافظه پنهان و کوکی‌هاي‌ آیفون شـما جمع میشود و فضای ذخیره‌سازی ارزشمندی را اشغال می کند. برای پاک کردن این داده‌هاي‌ مرور، برنامه تنظیمات را باز کنید و بـه Safari یا مرورگر دلخواه خود بروید. روی گزینه ضربه بزنید، سپس “Clear History and Website Data” را در نزدیکی پایین انتخاب کنید. «اگر از مرورگری غیر از Safari استفاده می کنید، این فرآیند ممکن اسـت متفاوت باشد.»

 

با پاک کردن منظم حافظه پنهان و داده‌هاي‌ مرورگر خود، فضای ذخیره‌سازی را بازیابی کرده و مرور سریع‌تری را در آیفون خود تجربه خواهید کرد. همچنین پاک کردن حافظه پنهان برای سایر برنامه ها، بـه ویژه برنامه هاي‌ ویدیویی و پخش، مفید اسـت.

 

8. دانلودها و پادکست ها را مدیریت کنید

دانلودها و پادکست ها را مدیریت کنید

دانلودها و پادکست‌ها می توانند بـه سرعت فضای ذخیره‌سازی آیفون شـما را درصورت عدم مراقبت پر کنند. بـه طور مرتب پوشه Downloads خودرا بررسی کنید و هر فایلی را کـه دیگر نیاز ندارید حذف کنید. اگر از گوش دادن بـه پادکست ها لذت می‌برید، گزینه «حذف قسمت هاي‌ پخش شده» را در تنظیمات برنامه پادکست اپل فعال کنید یا اگر از برنامه دیگری برای گوش دادن بـه پادکست ها استفاده می کنید، تنظیمات دانلود را بررسی کنید.

 

این ویژگی بـه‌طور خودکار قسمت‌هایي را کـه گوش دادن بـه ان‌ها را تمام کرده اید حذف می کند و از مصرف غیرضروری فضای ذخیره‌سازی جلوگیری میکند.

 

9. از iCloud برای مدیریت ذخیره سازی استفاده کنید

از iCloud برای مدیریت ذخیره سازی استفاده کنید

Apple iCloud یک راه حل عالی برای مدیریت کارآمد حافظه آیفون شـما ارائه می دهد. در پنل Apple ID خود «نخستین مورد در برنامه تنظیمات»؛ روی «iCloud» ضربه بزنید و iCloud Photos، iCloud Drive و iCloud Backup را فعال کنید.

 

این بـه شـما امکان می دهد بـه طور خودکار عکس‌ها، اسناد و نسخه‌هاي‌ پشتیبان دستگاه خودرا در فضای ابری ذخیره کنید، بنابر این می توانید از هر دستگاهی بـه فایل‌هاي‌ خود دسترسی داشته باشید ودر عین حال فضای ذخیره‌سازی آیفون خودرا آزاد کنید. بـه یاد داشته باشید کـه بـه طور دوره اي تنظیمات ذخیره سازی iCloud خودرا بررسی کرده ودر صورت لزوم ارتقا دهید تا مطمئن شوید کـه فضای کافی برای نیازهای خود دارید.

 

توجه داشته باشید کـه iCloud عکس‌ها را در دستگاه شـما ذخیره می کند، البته در قالبی مناسب برای دستگاه‌هاي‌ کوچک‌تر، بنابر این اگر فضای ذخیره‌سازی آیفون شـما کمیاب باشد، یک راه‌حل پشتیبان مستقل نیست.

 

10. iOS و اپلیکیشن ها را به روز نگه دارید

iOS و اپلیکیشن ها را به روز نگه دارید

بـه روز نگه داشتن سیستم عامل آیفون «iOS» و برنامه ها برای بهینه سازی امنیت و ذخیره سازی بسیار مهم اسـت. بـه‌روزرسانی‌هاي‌ سیستم اغلب شامل التیام عملکرد و رفع اشکال اسـت کـه میتواند بـه آزادسازی فضای ذخیره‌سازی و التیام کارایی کلی کمک کند. از سوی دیگر، بـه‌روزرسانی‌هاي‌ اپلیکیشن‌ها اغلب باعث التیام بهینه‌سازی میشوند و فضای ذخیره‌سازی ان‌ها را کاهش میدهند.

 

زمانی کـه زمان دانلود و نصب بـه‌روزرسانی سیستم iOS فرا میرسد، بـه شـما اطلاع داده می شود و بسیاری از برنامه‌ها نیز بـه‌روزرسانی خودکار میشوند. با این اوصاف، ایده خوبی اسـت کـه گاهی اوقات بـه‌روزرسانی‌ها را در اپ استور بررسی کنید تا آیفون خودرا بـه خوبی کار کند.

 


مطالب مشابه: طرح هایی از گوشی پر سر و صدای آیفون 7


 

در پایان

با اجرای تکنیک‌هاي‌ بالا، می توانید فضای ذخیره‌سازی ارزشمند آیفون خودرا آزاد کنید و عملکرد کلی ان را التیام بخشید. «همچنین تمیز کردن پورت شارژ آیفونتان هم ضرری ندارد.» بـه یاد داشته باشید کـه مرتباً دستگاه خودرا شلوغ کنید، برنامه هاي‌ ناخواسته را حذف کنید، پیام هاي‌ متنی قدیمی را پاک کنید، بـه طور منظم کش مرورگر خودرا پاک کنید و تنظیمات ذخیره سازی خودرا بهینه کنید.

 

استفاده از iCloud یا سایر راه حل هاي‌ ذخیره سازی ابری نیز برای مدیریت یکپارچه داده ها ضروری اسـت. اکنون، شـما آماده هستید تا از یک آیفون بدون درهم و برهم با فضای ذخیره‌سازی کافی برای محصولات دیجیتالی خود لذت ببرید. امیدواریم کـه دیگر هرگز با ان هشدار آزاردهنده “فضای ذخیره کافی موجود نیست” مواجه نشوید.

جدیدترین مطالب سایت