بروزرسانی : 25 تیر 1402

22 دستور پخت اسفناج با روش های متنوع و اسان

22 دستور پخت اسفناج با روش های متنوع و اسان

مردم با اسفناج رابطه عشق و نفرت دارند. چه با دیدن یک برگ سبز بینی خودرا چروک کنید یا هر هفته یک کیسه اسفناج بخرید، این 22 دستور پخت اسفناج دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب دیدگاه شـما را نسبت بـه سبزیجات برای همیشه تغییر میدهد. ما همه ی چیز داریم، از سوپ هاي‌ پر جنب و جوش گرفته تا غذا هاي مرغ خامه اي، همه ی پر از اسفناج.

دستورالعمل انواع غذا های خوشمزه با اسفناج

اسفناج یکی از ان موادی اسـت کـه اغلب اشتباه گرفته میشود. مردم یا ان را دوست دارند، از ان متنفرند یا نسبت بـه ان کاملاً بی تفاوت هستند. اما دلایل زیادی برای اضافه کردن دستور العمل هاي‌ اسفناج بـه وعده هاي‌ غذایی خانواده شـما وجوددارد.

اول از همه ی، اسفناج برای شـما مفید اسـت! تعداد زیادی از دستور العمل هاي‌ اسفناج پیش رو، سرشار از ویتامین هاي‌ A و C و مملو از آهن و کلسیم هستند کـه بـه عنوان ایده هاي‌ شام سالم دو چندان می‌شوند. اما فقط بـه این دلیل کـه اسفناج غذای منتخب پاپای بود، بـه این معنی نیست کـه نمیتواند خوشمزه باشد! سبزی برگدار را می‌توان بـه دیپ اسفناج خامه اي، پای اسفناج لطیف، یا راویولی اسفناج پخته شده پنیری تبدیل کرد.

بیشتر بخوانید: دانستنی های مهم خواص هویج و اسفناج

1. کاسرول اسفناج

اسفناج خامه اي و منحط با پیاز سرخ شده ترد و آرد سوخاری پانکو پر می‌شود – این غذا طرز فکر شـما را در مورد اسفناج تغییر میدهد!

کاسرول اسفناج

مواد اولیه کاسرول اسفناج

1 پیمانه پیاز سرخ شده، کمی له شده، تقسیم شده اسـت

1/2 پیمانه آرد سوخاری پانکو

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

2 و 9 اونس کیسه هاي‌ اسفناج تازه

3 قاشق غذاخوری کره

3 حبه سیر، خرد شده

3 قاشق غذاخوری ارد

1 1/2 پیمانه شیر کامل

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه

2 اونس پنیر خامه اي

1 1/2 پیمانه پنیر گروی رنده شده

1/3 پیمانه رنده شده پارمسان

پوست 1 لیمو

طرز تهیه کاسرول اسفناج

1. فر رابا دمای 350 درجه گرم کنید. 1/2 فنجان پیاز سرخ شده و آرد سوخاری پانکو را دریک کاسه کوچک ترکیب کنید. 

2. تابه بزرگ یا فر هلندی را روی حرارت متوسط گرم کنید، سپس روغن زیتون را اضافه کنید. اسفناج را اضافه کنید «درصورت نیاز بـه صورت دسته اي». حدود 5 دقیقه بپزید، گاهی اوقات هم بزنید تا پژمرده شود. بـه یک کاسه گرما منتقل کنید و کنار بگذارید.

3. کره را در همان ماهیتابه اضافه کنید. بگذارید ذوب شود تا حباب و طلایی شود. سیر و آرد را اضافه کنید و مدام با قاشق چوبی بـه مدت 2 دقیقه هم بزنید.

4. شیر، نمک و فلفل رابا همزن بزنید. بپزید و مرتباً هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود، حدود 5 تا 7 دقیقه.

5. شعله را کم کرده و پنیر خامه اي را هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. گرویر را در سه دسته اضافه کنید، قبل از اضافه کردن دسته بعدی، مطمئن شوید کـه پنیر کاملا مخلوط شده اسـت. پارمزان را هم بزنید. این مخلوط بسیار غلیظ خواهد بودو در هنگام هم زدن مقاومت زیادی خواهد داشت.

6. اسفناج رابا آب ان بـه سس پنیر اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شود. 1/2 فنجان پیاز سرخ شده باقیمانده را اضافه کنید.

7. مخلوط را بـه یک ظرف پخت 8 در 8 اینچی منتقل کنید. با مخلوط پیاز سرخ شده و پنکو بپاشید.

8. تا زمانی کـه قابلمه حباب بزند و رویه قهوه اي طلایی شود، حدود 30 تا 35 دقیقه بپزید. بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند. قبل از سرو، پوست لیمو را روی ان بریزید.

2. دیپ اسفناج-کنگر فرنگی

این غذای خامه‌اي و شیرین همیشه در مهمانی‌ها، گردهمایی‌هاي‌ خانوادگی یا حتی بـه عنوان میان‌وعده بعد از مدرسه مورد توجه قرار می گیرد. اگر واقعاً می خواهید سالم باشید، ان رابا پیتا، چیپس تورتیلا یا چوب سبزیجات سرو کنید.

دیپ اسفناج-کنگر فرنگی

مواد اولیه دیپ اسفناج-کنگر فرنگی

3 قاشق غذاخوری کره

4 قاشق غذاخوری سیر

1 اسفناج کیسه اي

نمک و فلفل برای چشیدن

2 قوطی قلب کنگر، شسته و آب کش شده اسـت

3 قاشق غذاخوری کره «اضافی»

3 قاشق غذاخوری ارد

1 1/2 پیمانه شیر کامل «درصورت نیاز بیشتر»

1 بسته «8 اونس» پنیر خامه اي نرم شده

1/2 پیمانه فتا پاشیده

1/2 پیمانه رنده شده پارمسان

3/4 پیمانه پنیر فلفل جک رنده شده

1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز

جک فلفلی رنده شده اضافی

پیتا وج، چیپس تورتیلا، کراکر

طرز هیه دیپ اسفناج-کنگر فرنگی

1. 3 قاشق غذاخوری کره را در تابه اي روی حرارت متوسط آب کنید. سیر خرد شده را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید. حرارت را کمی زیاد کنید و اسفناج را داخل ان بریزید. اطراف را هم بزنید و چند دقیقه بپزید تا اسفناج پژمرده شود. اسفناج ها را از ماهیتابه خارج کرده ودر یک صافی کوچک بریزید. آب اضافی را دوباره داخل ماهیتابه بریزید. اسفناج را کنار بگذارید.

2. آرتیشوها را داخل ان بریزید و چند دقیقه با حرارت متوسط زیاد بپزید تا مایع پخته شود و کنگر کمی رنگ بگیرد. کنگر فرنگی را بردارید.

3. در همان ماهیتابه یا قابلمه اي دیگر، 3 قاشق غذاخوری کره اضافی را آب کرده و 3 قاشق غذاخوری آرد رابا همزن برقی بزنید تا خمیری بـه دست آید. یک یا دو دقیقه روی حرارت متوسط رو بـه پایین بپزید، سپس در شیر بریزید. هم بزنید و بپزید تا کمی غلیظ شود؛ درصورت نیاز شیر بیشتری بپاشید.

4. پنیر خامه اي، فتا، پارمزان، جک فلفل و کاین را اضافه کنید و هم بزنید تا پنیر آب شده و سس یکدست شود. کنگر و اسفناج را خرد کرده و بـه سس اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شوند.

5. در ظرف پخت کره شده بریزید. روی ان رابا جک فلفل رنده شده اضافه کنید ودر دمای 375 بـه مدت 15 دقیقه یا تا زمانی کـه پنیر ذوب شده و حباب دار شود بپزید.

6. با پیتا، چیپس یا کراکر سرو کنید!

3. مرغ فلورانس

این دستور العمل مرغ بـه نظر فانتزی اسـت اما در واقع فقط یک غذای یک گلدان اسـت. ران هاي‌ مرغ ترد دریک سس شراب سفید خامه اي با اسفناج پژمرده و گوجه فرنگی خشک شده قرار گرفته اند.

مرغ فلورانس

مواد اولیه مرغ فلورانس

1/2 پیمانه آرد همه ی منظوره

1 قاشق چایخوری نمک کوشر

1 قاشق چایخوری پودر سیر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه زمینی

6 ران مرغ بدون پوست بدون استخوان

4 قاشق غذاخوری کره بدون نمک

2 قاشق غذاخوری کانولا یا روغن نباتی

2 حبه سیر، نازک ورقه شده

2/3 پیمانه شراب سفید خشک

1/3 پیمانه سوپ مرغ

1 پیمانه خامه فرم گرفته

3 پیمانه اسفناج، بسته بندی آزاد

1/2 پیمانه پنیر پارمزان رنده شده

1/4 پیمانه گوجه فرنگی خشک خرد شده، آب کش شده

طرز تهیه مرغ فلورانس

1. آرد، نمک، پودر سیر و فلفل را دریک کیسه زیپی بـه اندازه گالن ترکیب کنید. 1 قاشق غذاخوری از مخلوط آرد را بردارید و کنار بگذارید. ران مرغ را اضافه کرده و کیسه را ببندید. بـه آرامی تکان دهید تا مرغ کاملا پوشیده شود. اجازه دهید مرغ بـه مدت 15 دقیقه در مخلوط آرد در دمای اتاق بماند.

2. کره و روغن را دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط آب کنید. وقتی مخلوط کره حباب زد، ران مرغ را اضافه کنید. بپزید تا قهوه اي طلایی شود و دماسنج غذا 165 درجه را در ضخیم ترین قسمت گوشت، حدود 6 تا 7 دقیقه در هر طرف ثبت کند. مرغ را بیرون بیاورید و روی بشقاب با حوله کاغذی یا توری سیمی قرار دهید. همه ی چکه هاي‌ ان را بـه جز حدود 1 قاشق غذاخوری از ماهیتابه خارج کنید.

3. سیر را اضافه کنید و بـه مدت 1 دقیقه باهم زدن مرتب تفت دهید. قاشق غذاخوری مخلوط آرد رزرو شده را بـه ماهیتابه اضافه کنید. بـه مدت 2 دقیقه مدام هم بزنید تا بپزید. شراب، آبگوشت و خامه رابا همزن بزنید. بپزید، هر از گاهی هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود، حدود 5 تا 8 دقیقه. اسفناج را اضافه کنید و بپزید تا پژمرده شود، حدود 3 تا 4 دقیقه. از روی حرارت بردارید.

4. پارمزان و گوجه فرنگی خشک شده رابا هم مخلوط کنید. درست قبل از سرو مرغ را بـه ماهیتابه برگردانید.

4. پای اسفناج

این پای اسفناج کـه در آشپزی یونانی بـه اسپاناکوپیتا مشهور اسـت، بسیار لذت بخش اسـت. مخلوط گیاهی اسفناج و فتا در خمیر فیلو پوسته پوسته و ترد پیچیده می‌شود تا غذایی کـه خانواده شـما دوستش دارند.

پای اسفناج

مواد اولیه پای اسفناج

2 و 10 اونس. بسته هاي‌ اسفناج خرد شده منجمد، ذوب شده

10 قاشق غذاخوری کره بدون نمک

1 پیاز زرد، خرد شده

4 پیازچه، خرد شده

4 حبه سیر، خرد شده

2 تخم مرغ بزرگ، زده شده

6 اونس ظرف فتا خرد شده

1 پیمانه پنیر دلمه

1/4 پیمانه جعفری خرد شده

2 قاشق غذاخوری شوید خرد شده

1 1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه

16 ورقه هاي‌ 9 در 13 اینچی خمیر فیلو منجمد، ذوب شده

طرز تهیه پای اسفناج

1. اسفناج را دریک حوله ظرف بزرگ یا دو لایه حوله کاغذی بریزید و فشار دهید تا رطوبت اضافی تا حد ممکن گرفته شود. کنار بگذارید.

2. 1 قاشق غذاخوری کره را دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط آب کنید. پیاز، پیازچه و سیر را اضافه کنید. بـه مدت 8 تا 10 دقیقه تا زمانی کـه پیازها نرم شوند، هر از گاهی هم بزنید تا بپزد. مخلوط را بـه یک کاسه بزرگ منتقل کنید و بگذارید 10 دقیقه خنک شود.

3. تخم مرغ، فتا، پنیر دلمه، جعفری، شوید، نمک، فلفل و اسفناج آب کش شده را بـه مخلوط پیاز اضافه کنید. هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.

4. فر رابا دمای 375 درجه گرم کنید. 9 قاشق غذاخوری کره باقیمانده را دریک کاسه کوچک قابل مایکروویو در فواصل 15 ثانیه در مایکروویو ذوب کنید. یک ظرف پخت 9 در 13 اینچی رابا قلم مو سخاوتمندانه با کره بمالید. دو ورقه از خمیر فیلو را بـه صورت لایه روی هم کف ظرف قرار دهید. روی ان را کره بمالید. این فرآیند را 3 بار دیگر تکرار کنید، در مجموع 8 ورقه فیلو، هر لایه دیگر رابا کره بمالید. مخلوط اسفناج را بـه طور مساوی روی پوسته پخش کنید. 2 ورقه فیلو را روی ان قرار دهید و روی ان را کره بمالید. اینکار رابا 6 ورقه فیلو باقیمانده تکرار کنید و هر لایه دیگر رابا کره بمالید. باقیمانده کره را بـه طور مساوی روی اسپاناکوپیتا بریزید.

5. پوسته بالای ورقه هاي‌ فیلو رابا استفاده از یک چاقوی صاف کننده بـه 15 تکه بریزید. «اینکار برش را بعد از پخت آسان تر میکند.» اسپاناکوپیتا را تا زمانی کـه قهوه اي طلایی و پوسته پوسته شود، 45 تا 55 دقیقه بپزید. گرم سرو کنید.

5. استیک خرد شده با دانه فلفل با اسفناج خامه ای

این غذای الهام گرفته شده از استیک خانه، اسفناج خامه اي رابا استیک فلفل کاملا پخته شده ترکیب می‌کند. رضایت بخش اسـت و برای یک موقعیت خاص عالی اسـت.

استیک خرد شده با دانه فلفل با اسفناج خامه ای

مواد اولیه استیک خرد شده با دانه فلفل با اسفناج خامه ای

1 کره نمک زده بچسبانید

1/2 پیاز، ریز خرد شده

4 سیر «2 حبه ریز خرد شده، 2 شماره له شده»

2 کیسه هاي‌ 12 اونسی بچه اسفناج

4 اونس پنیر خامه اي، بـه قطعات خرد شده

1 1/4 قاشق چایخوری نمک کوشر

فلفل سیاه، بـه مزه یک شماره جوز هندی آسیاب شده

1/4 پیمانه دانه فلفل سه رنگ

1 قاشق چایخوری قند

1 استیک سه نوک یا تبلت «1 3/4 تا 2 پوند»؛ در دمای اتاق

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

2 شاخه هاي‌ بزرگ رزماری

طرز تهیه استیک خرد شده با دانه فلفل با اسفناج خامه ای

1. 4 قاشق غذاخوری کره را دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط آب کنید. پیاز را اضافه کنید و حدود 5 دقیقه تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید تا نرم شود اما قهوه اي نشود. سیر خرد شده را اضافه کنید و 30 ثانیه تفت دهید.

2. اسفناج را بـه تعداد انگشتان دست بـه ماهیتابه اضافه کنید و بعد از هر بار اضافه کردن، هم بزنید. حدود 12 دقیقه بپزید تا تمام اسفناج ها پژمرده شوند. اسفناج را بـه یک طرف ماهیتابه فشار دهید. پنیر خامه اي را بـه طرف دیگر اضافه کنید و ان را له کنید تا تقریبا 2 دقیقه آب شود و سپس داخل اسفناج هم بزنید. 1/4 قاشق چایخوری نمک، چند حلقه فلفل و جوز هندی رابا هم مخلوط کنید. گرم نگهدار.

3. دانه‌هاي‌ فلفل و شکر را دریک کیسه پلاستیکی قرار داده و با استفاده از وردنه یا تابه خرد کنید. استیک رابا 1 قاشق چایخوری نمک باقیمانده مزه دار کنید، سپس هردو طرف رابا مخلوط دانه فلفل بپوشانید و فشار دهید تا بچسبد.

4. یک تابه بزرگ چدنی را روی حرارت زیاد گرم کنید. روغن زیتون را در تابه بچرخانید. استیک را اضافه کنید و بپزید تا خوب قهوه اي شود و دمای داخلی بین 105 ̊ تا 110 ̊ روی یک دماسنج قابل خواندن در هر طرف حدود 6 دقیقه ثبت شود.

5. 4 قاشق غذاخوری کره باقیمانده، رزماری و سیر له شده را بـه ماهیتابه اضافه کنید. ماهیتابه را بـه سمت خود کج کنید و کره رابا قاشق روی استیک بریزید تا زمانی کـه پوسته پخته شود و دمای داخلی ان 115 ̊ برای متوسط ​​اسـت، حدود 5 دقیقه دیگر.

6. استیک را بـه تخته برش منتقل کنید و با فویل بپوشانید و 10 دقیقه استراحت دهید. استیک رابا دانه هاي‌ ان نازک برش دهید و با اسفناج خامه اي سرو کنید.

6. دیپ اسفناج

این دیپ اسفناج خنک و خامه اي بهتر اسـت بـه صورت سرد سرو شود، بنابر این برای تهیه پیش غذا عالی اسـت. می توانید ان را برای یک پیک نیک خانوادگی درست کنید.

دیپ اسفناج

مواد اولیه دیپ اسفناج

10 اونس بسته بندی اسفناج یخ زده خرد شده

1 پیمانه خامه ترش

3/4 پیمانه سس مایونز

1 حبه سیر، رنده شده

2 پیازچه، نازک برش داده شده

8 اونس شاه بلوط آب را برش داده، آب کش کرده و خرد کنید

4 اونس پیمنتوهای مکعبی خرد شده، آب کش شده

1/2 قاشق چایخوری سس ووسترشر

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه زمینی

1 پوند نان خمیر مایه «غیر برش خورده»؛ بـه قطعات 1 اینچی خرد شده، برای سرو

انواع سبزیجات خام، برای سرو

چیپس پیتا، برای سرو

طرز تهیه دیپ اسفناج

1. اسفناج را طبق دستور بسته بپزید. آب کش را در آب کش بریزید سپس زیر آب سرد خوب بشویید.

2. اسفناج را در مرکز یک حوله آشپزخانه بدون پرز قرار دهید. چهار طرف را بـه سمت بالا بکشید تا یک بسته نرم افزاری بسازید و بـه خوبی روی سینک فشار دهید تا رطوبت تا حد ممکن از بین برود. بـه تخته برش منتقل کنید و ریز خرد کنید.

3. خامه ترش، سس مایونز، سیر، پیازچه، شاه بلوط آبی، پیمنتو، سس ورسسترشر، نمک و فلفل را دریک کاسه متوسط مخلوط کنید. اسفناج را هم بزنید.

4. بـه ظرف سرو منتقل کنید ودر صورت تمایل با نان خمیر مایه، سبزیجات خرد شده و چیپس پیتا سرو کنید.

7. سالاد توت فرنگی اسفناج

اسفناج بچه در مقایسه با اسفناج معمولی لطیف تر و کمی شیرین تر اسـت کـه ان را برای سالادهای سبز برگ همراه با میوه هاي‌ شیرین عالی می‌کند.

سالاد توت فرنگی اسفناج

مواد اولیه سالاد توت فرنگی اسفناج

1/3 پیمانه روغن زیتون اضافی

1/4 پیمانه آب لیموی تازه

3 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق غذاخوری سرکه سیب

1 قاشق غذاخوری دانه خشخاش

2 قاشق چایخوری خردل دیژون

1/2 قاشق چایخوری نمک

1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه زمینی

برای سالاد

2 و 5 اونس. ظروف بچه اسفناج

1 پوند توت فرنگی نصف شده یا ورقه شده

2 پرتقال، پوست کنده و خرد شده

1 1/2 پیمانه گردوی خرد شده، برشته شده

4 اونس پنیر بز، خرد شده

طرز تهیه سالاد توت فرنگی اسفناج

1 برای سس: روغن زیتون، آب لیمو، عسل، سرکه، دانه خشخاش، خردل، نمک و فلفل را دریک شیشه کوچک باهم ترکیب کنید. در شیشه را ببندید؛ بـه شدت تکان دهید تا ترکیب شوند. کنار بگذارید.

2 برای سالاد: درست قبل از سرو، اسفناج را بـه یک کاسه یا بشقاب بزرگ اضافه کنید. نیمی از توت فرنگی و برش هاي‌ پرتقال را روی ان قرار دهید. نیمی از سس را بپاشید؛ بـه آرامی روی کت پرتاب کنید. سالاد رابا بقیه توت ها، برش هاي‌ پرتقال، گردو و پنیر بز پر کنید. باقیمانده سس را بـه مقدار دلخواه خود بریزید ودر صورت تمایل باقیمانده را در کناره سرو کنید.

8. کیش اسفناج

اسفناج سالم را از همان ابتدا بـه روز خود اضافه کنید! این کیش اسفناج برای یک برانچ آسان یا ایده صبحانه پیش آماده عالی اسـت.

کیش اسفناج

مواد اولیه کیش اسفناج

1 پوسته پای یخچالی «از جعبه 14 اونسی»

2 قاشق غذاخوری کره

1 پیاز زرد کوچک، خرد شده

1 فلفل دلمه اي قرمز کوچک، خرد شده

2 حبه سیر، خرد شده

4 تخم مرغ هاي‌ بزرگ

1/2 پیمانه خامه ترش

1 1/2 قاشق چایخوری نمک

1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه

یک شماره جوز هندی آسیاب شده

10 اونس بسته بندی اسفناج خرد شده منجمد، ذوب شده و خشک شده

1 پیمانه پنیر چدار تیز رنده شده

1/4 پیمانه پنیر پارمزان ریز خرد شده

طرز تهیه کیش اسفناج

1. فر رابا دمای 375 درجه با یک ورقه پخت در طبقه وسط گرم کنید. پوسته پای را دریک بشقاب پای 9 اینچی «حدود 1 اینچ» قرار دهید. لبه هاي‌ کراست را زیر تا بزنید و بـه دلخواه چین کنید. هنگام تهیه فیلینگ در یخچال قرار دهید.

2. کره را روی حرارت متوسط دریک تابه متوسط آب کنید. پیاز و فلفل دلمه اي را اضافه کنید. حدود 10 دقیقه بپزید، گاهی اوقات هم بزنید تا نرم شود. سیر را اضافه کنید و حدود 2 دقیقه مرتب هم بزنید تا خوشبو شود. از روی حرارت بردارید.

3. تخم مرغ ها، نصف و نیم، خامه ترش، نمک، فلفل و جوز هندی را دریک کاسه بزرگ باهم مخلوط کنید. مخلوط اسفناج، پنیر چدار، پنیر پارمزان و فلفل دلمه اي رابا هم مخلوط کنید. داخل پوسته آماده شده بریزید.

4. کیش را روی ورقه پخت از قبل گرم شده قرار دهید و آن قدر بپزید تا در مرکز پف کند، تازه سفت شود و پوسته ان طلایی شود، 40 تا 50 دقیقه. کیش را بـه توری سیمی منتقل کنید تا خنک شود. گرم یا در دمای اتاق سرو کنید.

9. پوسته های اسفناج و قارچ پر شده

پوسته‌هاي‌ شکم پر برای شب‌هاي‌ شلوغ هفته عالی هستند، زیرا می توانید ان‌ها را آماده کرده و از شب قبل پر کنید، سپس درست قبل از شام در فر بپزید!

پوسته های اسفناج و قارچ پر شده

مواد اولیه پوسته های اسفناج و قارچ پر شده

1 1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر، بـه علاوه بیشتر برای پاستا

12 اونس پوسته ماکارونی جامبو «25 تا 30 شماره»

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پوند قارچ کرمنی، نازک برش داده شده

2 قاشق چایخوری آویشن تازه، خرد شده

4 حبه سیر، خرد شده

2 ظروف 16 اونسی ریکوتا با شیر کامل

3 پیازچه، خرد شده

1 تخم مرغ بزرگ، زده شده

2 پیمانه موزارلای کم رطوبت خرد شده

3/4 پیمانه رنده شده پارمسان

فلفل سیاه، بـه مزه

2 قاشق غذاخوری کره شور

2 قاشق غذاخوری آرد همه ی منظوره

1 اسفناج بچه بسته 5 اونس خرد شده

2 قاشق چایخوری پوست لیمو رنده شده

سالاد سبز، برای سرو

طرز تهیه پوسته های اسفناج و قارچ پر شده

1. فر رابا دمای 400 درجه گرم کنید. یک قابلمه بزرگ آب نمک را بـه جوش بیاورید. پوسته هاي‌ ماکارونی را اضافه کنید و 1 دقیقه کمتر از مقداری کـه بسته برای آل دنته مشخص می‌کند بپزید. آب کش کنید و روی ورقه پخت پهن کنید.

2. روغن زیتون را دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. قارچ ها را اضافه کنید و 4 تا 6 دقیقه هر از گاهی هم بزنید تا قهوه اي شوند. دما را بـه حد متوسط ​​کاهش دهید؛ آویشن و نیمی از سیر را هم بزنید و بپزید تا سیر فقط طلایی شود، حدود 1 دقیقه. داخل یک کاسه بزرگ بریزید و بگذارید چند دقیقه خنک شود.

3. ریکوتا، پیازچه، تخم مرغ، 1 فنجان موزارلا و ½ فنجان پارمزان را بـه قارچ ها اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند. با ½ قاشق چایخوری نمک و چند حلقه فلفل مزه دار کنید.

4. کره را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط آب کنید. سیر باقیمانده را اضافه کنید؛ 30 ثانیه بپزید تا جوش بیاید. آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری بـه دست آید. 1 دقیقه بپزید. روی حرارت ملایم قرار دهید. دوباره بـه جوش بیاید و اسفناج را هم بزنید. بپزید تا پژمرده شود، 3 دقیقه. پوست لیمو را هم بزنید و با 1 قاشق چایخوری نمک و چند حلقه فلفل مزه دار کنید.

5. قاشق غذاخوری قارچ را داخل پوسته ها بریزید.

6. یک سوم سس خامه را دریک ظرف پخت 9 در 13 اینچی بریزید. پوسته ها را در ظرف بچینید. سس باقیمانده را روی ان بریزید. با 1 فنجان موزارلا و ¼ فنجان پارمزان باقیمانده بپاشید. 25 تا 30 دقیقه تا حباب دار بپزید. اجازه دهید 15 دقیقه استراحت کند. با سالاد سرو کنید.

10. سوپ گنوکی مرغ

هم زدن اسفناج دراین دستور سوپ آسان، راهی سریع و آسان برای افزودن رنگ و مواد مغذی بـه شام هاي‌ خانوادگی شماست.

سوپ گنوکی مرغ

مواد اولیه سوپ گنوکی مرغ

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پیاز زرد بزرگ

3 هویج بزرگ، پوست کنده و خرد شده «حدود 1 1/2 فنجان»

2 ساقه کرفس، خرد شده

4 حبه سیر، خرد شده

1/4 پیمانه آرد همه ی منظوره

6 فنجان آب مرغ

1 1/2 پوند ران مرغ بدون استخوان و بدون پوست، بـه قطعات 1 اینچی بریده شده اسـت

1 قاشق چایخوری آویشن تازه خرد شده

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر، بـه علاوه بیشتر برای طعم دادن

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه، بـه علاوه بیشتر برای طعم دادن

1 پوند گنوکی خشک

1 5 اونس. ظرف بچه اسفناج، تقریبا خرد شده

طرز تهیه سوپ گنوکی مرغ

1. روغن را روی حرارت متوسط در فر هلندی گرم کنید. پیاز، هویج و کرفس را اضافه کنید. 10 تا 12 دقیقه، گهگاه هم بزنید تا نرم شود، سیر را در آخرین دقیقه اضافه کنید.

2. آرد را اضافه کنید و با همزن مداوم تفت دهید تا یکدست شود و سبزیجات بـه خوبی آغشته شوند، حدود 1 دقیقه. آب مرغ را کم کم باهم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. مرغ، آویشن، نمک و فلفل را اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا بپزد. شعله را کم کنید تا مرغ بپزد، حدود 5 دقیقه.

3. انوچی ها رابا هم مخلوط کنید و با درب پوشیده، گهگاهی هم بزنید، زیر لطیف و نرم، 4 تا 5 دقیقه بپزید. اسفناج را هم بزنید. 1 تا 2 دقیقه بپزید و گاهی هم بزنید تا خوب ترکیب شود و اسفناج نرم شود. از روی حرارت بردارید. با نمک و فلفل مزه دار کنید.

11. راویولی اسفناج پخته شده با سس خامه پستو

با استفاده از راویولی اسفناج همراه با اسفناج پژمرده در سس، روی اسفناج را دو برابر کنید. این غذایی اسـت کـه پاپای دوست دارد بخورد!

راویولی اسفناج پخته شده با سس خامه پستو

مواد اولیه راویولی اسفناج پخته شده با سس خامه پستو

نمک کوشر، برای آب

2 بسته هاي‌ 10 اونسی راویولی اسفناج تازه یا منجمد

1 اسفناج بچه کیسه اي 5 اونس

2 قاشق غذاخوری کره شور

2 قاشق غذاخوری آرد همه ی منظوره

1 پستو ظرف 7 اونس

2 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده با شیر کامل «حدود 8 اونس»

1/4 پیمانه پنیر پارمزان تازه رنده شده

طرز تهیه راویولی اسفناج پخته شده با سس خامه پستو

1. فر رابا دمای 400 درجه گرم کنید. یک قابلمه بزرگ آب نمک را بـه جوش بیاورید. راویولی را اضافه کنید و طبق دستور بسته بپزید. راویولی ها را آب کش کنید.

2. اسفناج و راویولی را دریک ظرف پخت 9 در 13 اینچی ترکیب کنید و بـه آرامی بریزید تا ترکیب شوند.

3 کره را دریک قابلمه متوسط روی حرارت متوسط رو بـه پایین ذوب کنید. آرد را هم زده و بـه مدت 2 تا 3 دقیقه مرتب هم میزنیم تا طلایی شود «اجازه ندهید آرد بسوزد». بپزید، هر از گاهی هم بزنید تا غلیظ شود، حدود 7 دقیقه.

4 حرارت را کم کنید. پستو رابا همزن بزنید تا زمانی کـه کاملا داغ شود، حدود 1 دقیقه.

5 سس خامه پستو را روی اسفناج و راویولی بریزید. با قاشق پهن کنید و مطمئن شوید کـه همه ی راویولی ها پوشیده شده اند. با موزارلا و پارمزان بپاشید. حدود 25 دقیقه بپزید تا سس حباب بزند و لبه ها قهوه اي شوند. اجازه دهید 5 دقیقه قبل از سرو خنک شود.

بیشتر بخوانید: کاشت و استفاده اصولی اسفناج

12. فنجان آرتیشو اسفناج

این پیچ و تاب روی آرتیشو اسفناج، سرو کردن بـه جمعیت را آسان میکند. هر یک از فنجان هاي‌ ونتون بامزه تا لبه با مواد خامه اي خوب پر شده اسـت.

فنجان آرتیشو اسفناج

مواد اولیه فنجان آرتیشو اسفناج

10 اونس اسفناج خرد شده یخ زده، ذوب شده

4 اونس پنیر خامه اي، در دمای اتاق

1/2 پیمانه پنیر مونتری جک رنده شده

1/2 پیمانه پنیر پارمزان رنده شده

1/4 پیمانه سس مایونز

1 قاشق چایخوری پوست لیمو رنده شده بـه اضافه 1 قاشق غذاخوری آب لیمو

1/2 قاشق چایخوری سس تند

2 حبه سیر، خرد شده

14 اونس ربع کنگر در آب نمک، آب کش شده و خرد شده

اسپری آشپزی

24 لفاف ونتون مربعی

طرز تهیه فنجان آرتیشو اسفناج

1. اسفناج را خیلی خشک در حوله آشپزخانه فشار دهید سپس ریز خرد کنید. اسفناج را دریک کاسه بزرگ با پنیر خامه اي، مونتری جک، پارمزان، سس مایونز، پوست و آب لیمو، سس تند، سیر و کنگر ترکیب کنید. با قاشق له کنید تا ترکیب شوند.

2. فر رابا دمای 350 درجه گرم کنید. یک قالب 24 فنجانی مینی مافین را بـه آرامی با اسپری پخت و پز اسپری کنید. هر فنجان رابا یک لفاف ونتون بپوشانید و فشار دهید تا کف ان صاف شود. دوباره اسپری کنید حدود 5 دقیقه بپزید تا سفت شود اما قهوه اي نشود.

3 فیل اسفناج را بین فنجان هاي‌ ونتون تقسیم کنید. دوباره بـه فر برگردونید و حدود 14 دقیقه بپزید تا لبه هاي‌ کادوها و مواد پر شده قهوه اي طلایی بشه. اجازه دهید 5 دقیقه قبل از سرو خنک شود.

13. سوپ عروسی ایتالیایی

ترکیب سبزیجات تازه «مانند اسفناج و هویج» و کوفته هاي‌ لطیف چیزی اسـت کـه این سوپ را بسیار خاص می‌کند. البته لازم نیست واقعاً مناسبت خاصی برای خوردن ان باشد!

سوپ عروسی ایتالیایی

مواد اولیه سوپ عروسی ایتالیایی

1/2 پوند گوشت گاو بدون چربی

1/2 پوند سوسیس ایتالیایی ملایم

 1/2 پیمانه پنیر پارمزان رنده شده، بـه علاوه بیشتر برای تزئین

1/4 پیمانه جعفری برگ تخت تازه خرد شده، بـه علاوه مقدار بیشتری برای تزئین

1 تخم مرغ بزرگ

1 حبه سیر، ریز خرد شده

1/2 پیمانه آرد سوخاری پانکو

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه زمینی  

اسپری پخت نچسب

برای سوپ:

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پیمانه هویج خرد شده

1 پیمانه پیاز زرد خرد شده

1 پیمانه کرفس خرد شده

3 حبه هاي‌ سیر، ریز خرد شده

1 قاشق چایخوری نمک کوشر

1 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده، بـه علاوه بیشتر برای سرو

6 پیمانه سوپ مرغ

14 اونس می توانید آب گوشت گاو

1 پیمانه کوسکوس مروارید یا ماکارونی کوچک

5 اونس اسفناج کوچک

2 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه

طرز تهیه سوپ عروسی ایتالیایی

1 برای کوفته ها: فر رابا دمای 450 درجه با قفسه فر دریک سوم بالای فر گرم کنید. یک ورقه پخت لبه دار رابا فویل آلومینیومی سنگین بپوشانید.

2. گوشت گاو، سوسیس، پارمزان، جعفری، تخم مرغ، سیر، پانکو، نمک و فلفل را دریک کاسه متوسط باهم مخلوط کنید تا خوب مخلوط شوند. مخلوط را درحدود 40 «1/2 اینچ عرض» کوفته شکل دهید. روی ورقه پخت را بـه آرامی با اسپری نچسب اسپری کنید و کوفته ها را دریک لایه بچینید.

3. کوفته ها را بـه مدت 6 تا 8 دقیقه یا تا زمانی کـه سفت شوند بپزید. حرارت را زیاد کنید تا بپزد. کوفته ها را بـه مدت 2 تا 4 دقیقه یا تا زمانی کـه قهوه اي شوند، تفت دهید. کنار بگذارید.

4. برای سوپ: روغن را دریک قابلمه بزرگ یا فر هلندی روی حرارت متوسط رو بـه بالا گرم کنید. هویج، پیاز و کرفس را اضافه کنید و بـه مدت 4 دقیقه یا تا زمانی کـه سبزیجات شروع بـه نرم شدن کنند تفت دهید. سیر را اضافه کنید و بـه مدت 1 دقیقه باهم زدن تفت دهید.

5. بـه تدریج نمک، فلفل، آب مرغ و آب گوشت گاو را اضافه کنید. بـه جوش بیاورید. حرارت را کم کنید تا آرام بپزد و کوسکوس را اضافه کنید. روی ان را بپوشانید و 8 دقیقه یا تا زمانی کـه کوسکوس نرم شود بپزید.

6. اسفناج را اضافه کنید و 1 دقیقه تفت دهید تا پژمرده شود. کوفته ها را هم بزنید و 2 دقیقه یا تا زمانی کـه کوفته ها گرم شوند بپزید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و آب لیمو را بـه ان اضافه کنید.

7. سوپ را در کاسه ها سرو کنید و با پنیر پارمزان اضافی، جعفری خرد شده و فلفل سیاه تزیین کنید.

14. نان های اسفناج-فتا

بـه جای نان شیرینی، این نسخه شور با اسفناج و پنیر فتا پر شده اسـت! این یک راه سرگرم کننده جدید برای سرو رول هاي‌ شام اسـت.

نان های اسفناج-فتا

مواد اولیه برای خمیر نان خوش طعم:

1 پیمانه شیر کامل

1/4 پیمانه روغن سبزیجات

1/4 پیمانه قند

1 قاشق چایخوری مخمر خشک فعال

2 1/4 پیمانه آرد همه ی منظوره

1/4 قاشق چایخوری پودر خمیرمایه

1/4 قاشق چایخوری جوش شیرین

1 قاشق چایخوری نمک کوشر

مواد اولیه برای فیلینگ اسفناج فتا:

1 دسته اي خمیر نان مرزه

1 کیسه 12 اونسی اسفناج خرد شده منجمد، ذوب شده و خشک شده

4 اونس پنیر فتا، خرد شده «یک انبوه 1/2 فنجان»

2 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان رنده شده

1 قاشق چایخوری نمک کوشر

1/2 قاشق چایخوری پودر پیاز

1/2 قاشق چایخوری  فلفل سیاه

5 قاشق غذاخوری کره شور

آرد همه ی منظوره برای گردگیری

طرز تهیه نان های اسفناج-فتا

1. خمیر نان مرزه را درست کنید: شیر، روغن نباتی و شکر را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید تا مخلوط گرم شود و شکر حل شود، حدود 2 دقیقه «جوش نزنید». کنار بگذارید تا خنک شود تا ولرم شود. مایه را روی ان بپاشید و بگذارید بماند تا کمی حباب بزند، حدود 1 دقیقه.

2. فنجان آرد را بـه مخلوط مایه اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. با حوله آشپزخانه بپوشانید ودر جای نسبتا گرمی بگذارید تا حجم خمیر دوبرابر شود یعنی حدود 1 ساعت.

3. بیکینگ پودر، جوش شیرین، نمک و ¼ فنجان آرد باقیمانده را دریک کاسه کوچک با همزن بزنید. بـه خمیر اضافه کنید و هم بزنید، سپس با دست ورز دهید تا کاملا یکدست شود و خمیر کشدار و چسبناک نباشد، حدود 2 دقیقه. خمیر را فوراً استفاده کنید یا دریک کاسه تمیز قرار دهید، با پوشش پلاستیکی بپوشانید و تا 3 روز در یخچال قرار دهید، اگر خمیر بـه بالای کاسه رسید، خمیر رابا مشت بکوبید.

4. در حین بالا آمدن خمیر، مواد را درست کنید: اسفناج، فتا، پارمزان، نمک، پودر پیاز و فلفل را دریک کاسه متوسط باهم مخلوط کنید. کنار بگذارید.

5. 3 قاشق غذاخوری کره را دریک قابلمه کوچک آب کنید و گرم نگه دارید. روی یک سطح آردپاشی شده خمیر را بـه شکل مستطیل 10 در 15 اینچی با ضلع بلند رو بـه شـما باز کنید. مخلوط اسفناج را بـه طور مساوی روی خمیر پخش کنید.

6. با شروع از دورترین ضلع بلند، از هردو دست استفاده کنید تا خمیر را بـه آرامی بـه سمت خود بچرخانید و مراقب باشید کـه رول را سفت نگه دارید «اگر مقداری از مواد بیرون بیاید اشکالی ندارد». وقتی بـه انتها رسیدید، درز را بـه هم بچسبانید. بـه تخته برش منتقل کنید و با یک چاقوی تیز بـه 12 برش بزنید. یک قالب کیک گرد 9 اینچی یا تابه پای عمیق رابا حدود 2 قاشق غذاخوری کره ذوب شده بمالید. نان ها را بـه سمت بالا در تابه قرار دهید. روی نان ها رابا یک قاشق غذاخوری کره ذوب شده باقیمانده بمالید.

7. تابه رابا حوله آشپزخانه بپوشانید و بگذارید در دمای اتاق بماند تا پف کند و حجم ان تقریبا دو برابر شود، حداقل 20 دقیقه. در همین حین فر رابا دمای ̊ 375 گرم کنید.

8. نان ها را بپوشانید و 20 تا 25 دقیقه تا زمانی کـه طلایی شوند بپزید. «اجازه ندهید نان ها بیش از حد قهوه اي شوند.» در حالی کـه نان ها در حال پخت هستند، 2 قاشق غذاخوری کره باقیمانده را آب کنید. وقتی نان ها از فر بیرون آمدند، کره را سخاوتمندانه بپاشید و ان را دور تا دور لبه ها و روی ان بمالید.

15. کلزون اسفناج-کنگر فرنگی

استفاده از اسفناج منجمد گهگاهی اشکالی ندارد! قهرمان سوپرمارکت برای این کالزون هاي‌ اسفناج پنیری مفید خواهد بود.

کلزون اسفناج-کنگر فرنگی

مواد اوایه کلزون

اسپری آشپزی

12 رول هاي‌ شام پخته نشده یخ زده

1 اسفناج خرد شده منجمد 10 اونس، ذوب شده

1 پیمانه پنیر ریکوتا با شیر کامل

1 پیمانه پنیر موزارلای کم رطوبت رنده شده

1 پیمانه کنسرو آب کش شده خرد شده

1/4 پیمانه پنیر پارمزان رنده شده

1/4 پیمانه خامه غلیظ

فلفل سیاه، بـه مزه

آرد همه ی منظوره برای گردگیری

سس مارینارا گرم، برای غوطه وری

مواد اولیه سالاد

1 پیمانه جیاردینیرا آب کش شده «سبزیجات ترشی ایتالیایی»؛ خرد شده

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری سرکه

1 بسته 5 اونسی بچه آرگولا

1/4 پیمانه تخمه آفتابگردان بوداده شور

نمک کوشر و فلفل سیاه، بـه مزه

طرز تهیه کلزون

1. ورقه پخت و مقداری نایلون رابا اسپری آشپزی بپوشانید. رول ها را روی تابه قرار دهید و با پوشش پلاستیکی بپوشانید. اجازه دهید 2 تا 3 ساعت آب شود و دم بکشد.

2. در همین حین، فیلینگ را درست کنید: اسفناج را در حوله آشپزخانه بریزید و خشک کنید. دریک کاسه بزرگ بریزید و هر توده را جدا کنید. ریکوتا، موزارلا، کنگر فرنگی، پارمزان و خامه غلیظ را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند. با فلفل مزه دار کنید.

3. فر رابا دمای 400 درجه گرم کنید. هر رول شام را روی سطح کمی آردپاشی شده بـه شکل گردی 5 اینچی باز کنید. ¼ فنجان از فیلینگ را روی نیمی از هر دور خمیر بریزید. لبه هاي‌ گردها رابا آب مرطوب کنید، سپس خمیر را روی فیلینگ تا بزنید تا بسته شود و لبه ها را فشار دهید تا ببندد.

4. کالزون ها را روی 2 ورقه پخت کـه با کاغذ روغنی پوشانده اید بچینید. 10 تا 13 دقیقه تا قهوه اي طلایی بپزید.

طرز تهیه سالاد

1. ژیاردینیرا رابا روغن و سرکه دریک کاسه بزرگ بریزید. آرگولا و تخمه آفتابگردان را اضافه کنید، نمک و فلفل بزنید و دوباره هم بزنید. کالزون ها رابا سالاد و سس مارینارا برای غوطه وری سرو کنید.

16. کاسرول رشته اسفناج-کنگر تن ماهی

این دستور غذا ترکیبی از دو غذای کلاسیک آسان اسـت: ماهی ماهی تن-نودل و کنگر فرنگی اسفناج! این یکی از دلایلی اسـت کـه ما دستور پخت غذای پخته را بسیار دوست داریم!

کاسرول رشته اسفناج-کنگر تن ماهی

مواد اولیه کاسرول رشته اسفناج-کنگر تن ماهی

1 کره نمک را بچسبانید، بـه علاوه بیشتر برای ظرف پخت

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر، بـه علاوه بیشتر برای پاستا

1 بسته بندی 12 اونسی نودل تخم مرغی پهن

4 حبه هاي‌ سیر، ریز خرد شده

1 بسته بندی 10 اونس اسفناج بچه «حدود 8 فنجان بسته بندی شده»

1 چهارده قوطی کنگر فرنگی 14 اونس، آب کش شده، آبکشی و خرد شده اسـت

1/4 پیمانه آرد همه ی منظوره

4 پیمانه شیر کامل، گرم شده

1/4 پیمانه شری خشک

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه

4 اونس پنیر خامه اي، در دمای اتاق، بـه 4 قسمت برش دهید

3 قوطی 5-6 اونس ماهی تن سفید آلباکور در آب، آب کش شده

1/4 پیمانه جعفری تازه، ریز خرد شده

1/2 پیمانه آرد سوخاری پانکو

طرز تهیه کاسرول رشته اسفناج-کنگر تن ماهی

1. فر رابا دمای 400 درجه گرم کنید. یک ظرف پخت 9 در 13 اینچی یا دیگر 3 لیتری را کره بمالید. یک قابلمه بزرگ آب نمک را بـه جوش بیاورید. نودل هاي‌ تخم مرغ را اضافه کنید و طبق دستور بسته برای آل دنت بپزید. آب کش کنید و کنار بگذارید.

2. قاشق غذاخوری کره را در همان قابلمه روی حرارت متوسط آب کنید. سیر را اضافه کنید و حدود 1 دقیقه تفت دهید تا شروع بـه طلایی شدن کند. حرارت را تا حد متوسط زیاد کنید، نیمی از اسفناج را اضافه کنید و حدود 30 ثانیه بپزید تا زمانی کـه پژمرده شود. باقیمانده اسفناج را اضافه کنید و 1 تا 2 دقیقه بـه پختن ادامه دهید تا پژمرده شود.

3. اسفناج ها رابا انبر از قابلمه خارج کرده ودر یک صافی روی کاسه قرار دهید. از انبر برای فشار دادن مایع اضافی داخل کاسه استفاده کنید. مایع را بـه قابلمه برگردانید. کنگر فرنگی را اضافه کنید و هر از گاهی هم بزنید تا زمانی کـه مایع تبخیر شود و آرتیشوها شروع بـه طلایی شدن کنند، 3 تا 4 دقیقه بپزید. کنگر فرنگی رابا اسفناج بـه صافی اضافه کنید و کنار بگذارید.

4. قاشق غذاخوری کره را در همان قابلمه روی حرارت متوسط آب کنید. در آرد بپاشید و بـه مدت 1 دقیقه باهم زدن بپزید. شیر را بـه تدریج اضافه کنید و قبل از افزودن بیشتر هم بزنید تا یکدست شود. 3 تا 4 دقیقه بپزید و هر از گاهی هم بزنید تا سس کمی غلیظ شود. 1/2 قاشق چایخوری هر کدام نمک و فلفل را در ان بپاشید و هم بزنید. درصورت لزوم چاشنی را بچشید و تنظیم کنید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و پنیر خامه اي را اضافه کنید و هم بزنید تا ذوب شود. ماهی تن را هم بزنید سپس اسفناج و کنگر و نیمی از جعفری را هم بزنید. نودل ها را اضافه کنید و هم بزنید تا پوشش داده شود. مخلوط را بـه ظرف پخت منتقل کنید.

5. 2 قاشق غذاخوری کره باقیمانده را در مایکروویو ذوب کنید. با پانکو و باقیمانده جعفری هم بزنید. روی قابلمه رابا مخلوط پانکو بپوشانید. روی یک ورقه فر لبه دار قرار دهید و 25 تا 30 دقیقه بپزید تا طلایی شود.

17. سالاد اسفناج ری

برخلاف سالاد اسفناج معمولی شـما، این سالاد دارای چند ماده اصلی اسـت کـه ان را فوق العاده خاص میکند: پیاز و قارچ کاراملی، بیکن ترد و تخم مرغ آب پز سفت. ری میگوید: «این بهتر از این نمیشود.

سالاد اسفناج ری

مواد اولیه سالاد اسفناج ری

3 شماره تخم مرغ کامل

7 ورقه برش ضخیم، بیکن فلفلی

1 پیاز قرمز کامل، کوچک

1 بسته قارچ، دکمه سفید

8 اونس وزن بچه اسفناج، شسته شده خشک شده و ساقه ها برداشته شده اسـت

3 قاشق غذاخوری روغن بیکن رزرو شده

3 قاشق غذاخوری سرکه

2 قاشق چایخوری قند

1/2 قاشق چایخوری خردل دیژون

1 داش نمک

طرز تهیه سالاد اسفناج ری

1. تخم مرغ ها را بپزید: روی ان رابا آب بپوشانید، بگذارید بجوشد، سپس حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید 20 دقیقه در آب بماند. آب را خالی کنید و یخ را روی تخم مرغ ها اضافه کنید.

2. بیکن را سرخ کنید تا ترد/جویده شود. روی دستمال کاغذی بردارید.

3. 3 قاشق غذاخوری روغن را بردارید و کنار بگذارید.

4. 2 قاشق غذاخوری روغن را دریک تابه جداگانه روی حرارت متوسط اضافه کنید.

5. پیاز قرمز را خیلی نازک خلال کرده سپس بـه ماهیتابه اضافه کنید. بـه آرامی بپزید تا پیازها کاراملی شوند و کم شوند. دریک بشقاب بردارید و کنار بگذارید.

6. قارچ ها را خلال کرده و بـه همان ماهیتابه اضافه کنید. بـه آرامی بپزید تا کاراملی و قهوه اي شود. دریک بشقاب بردارید و کنار بگذارید. بیکن را خرد کنید. تخم مرغ ها را پوست بگیرید و برش دهید.

7. سس بیکن داغ را درست کنید: 3 قاشق غذاخوری روغن بیکن، سرکه، شکر و دیژون را دریک قابلمه یا ماهیتابه کوچک روی حرارت متوسط بـه کم اضافه کنید. مخلوط رابا همزن بزنید و کاملا حرارت دهید.

8. اسفناج را بـه یک کاسه بزرگ اضافه کنید. پیاز، قارچ و بیکن را روی ان بچینید. سس داغ را روی ان بریزید. پرتاب برای ترکیب. تخم مرغ ها را روی ان بچینید و سرو کنید.

18. پیتزا آرتیشو اسفناج

تقریبا می توانید پیتزا رابا هر چیزی تزیین کنید و خوشمزه اسـت، پس چرا اسفناج و کنگر فرنگی را امتحان نکنید! مقدار زیادی پنیر اضافه کنید و طعم ان مانند دیپ مورد علاقه همه ی خواهد بود.

پیتزا آرتیشو اسفناج

مواد اولیه پیتزا آرتیشو اسفناج

2 قاشق غذاخوری کره شور

3 حبه سیر، ریز خرد شده

1 قاشق چایخوری ریحان خشک

1 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک

1/2 قاشق چایخوری آویشن خشک

1/2 قاشق چایخوری دانه رازیانه له شده

1 شماره فلفل قرمز را برای طعم دادن استفاده کنید

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر

از هر کدام نمک کوشر و فلفل سیاه 1 پیمانه بزنید

16 اونس اسفناج تازه بچه

1 فنجان موزارلا شیر کامل، مکعبی

خمیر پیتزا 1/2 پوندی، خانگی یا خریداری شده از فروشگاه

1 فنجان پنیر فونتینا، گودا یا موزارلا رنده شده

1/3 فنجان پارمزان رنده شده

1 «8 اونس» شیشه کنگر ترشی، آب کش شده

طرز تهیه پیتزا آرتیشو اسفناج

1. قفسه فر را در 1/3 قسمت بالایی فر قرار دهید. فر رابا دمای 500 درجه فارن هایت حداقل 30 دقیقه قبل از پخت، ترجیحاً 1 تا 2 ساعت جلوتر گرم کنید. اگر سنگ پخت دارید، ان را از قبل گرم کنید.

2. دریک تابه، کره، ریحان، پونه کوهی، آویشن، رازیانه و تکه هاي‌ فلفل قرمز رابا هم آب کنید. 3-4 دقیقه تا زمانی کـه سیر طلایی و ترد شود بپزید. کره سیر را از ماهیتابه بریزید و کنار بگذارید.

3. همان ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. روغن زیتون، بچه اسفناج و هر کدام را کمی نمک و فلفل اضافه کنید. 5 دقیقه بپزید، تا زمانی کـه اسفناج پژمرده شود، مطمئن شوید کـه تمام آب اضافی ان خارج شود.

4. روی یک سطح کمی آردپاشی شده، خمیر پیتزا را فشار دهید/رول کنید تا کاملا نازک شود «حدود 12 تا 14 اینچ دایره». خمیر پیتزا را روی تابه اي کـه کمی روغن زده اید قرار دهید. موزارلای مکعبی را دور لبه خمیر بچینید. لبه هاي‌ خمیر را روی پنیر تا کنید و پنیر را نیشگون بگیرید تا پنیر داخل ان ببندد.

5. روی کره سیر و سپس اسفناج بمالید. روی پنیر رنده شده و پارمزان بپاشید. آرتیشوها رابا کمی روغن زیتون بریزید، سپس انها را روی پیتزا بچینید.

6. داخل فر از قبل گرم شده بریزید و بـه مدت 10 دقیقه بپزید، پیتزا را بچرخانید و 3-5 دقیقه دیگر یا تا زمانی کـه پوسته ان طلایی شده و پنیر آب شود، بپزید. روی پیتزا رابا ریحان تازه پر کنید. لذت ببرید!

19. سالاد اسفناج با سس مرغ و عسل دیژون

شامی کـه در عین حال آرامش بخش و سالم باشد؟ این دقیقا همان دستور پخت سالاد اسـت! بـه خصوص اگر مقدار زیادی از ان سس تند و شیرین عسل دیژون را اضافه کنید.

سالاد اسفناج با سس مرغ و عسل دیژون

مواد اولیه سالاد اسفناج با سس مرغ و عسل دیژون

1 پوند سینه مرغ، کبابی/کاملا پخته

نمک کوشر

فلفل سیاه ترك خورده تازه

1/2 قاشق چایخوری زردچوبه

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر

5 اونس اسفناج بچه

1/2 پیاز قرمز کوچک، نازک خلال شده

1 فنجان گوجه فرنگی انگور، نصف شده

1/3 فنجان بادام کامل

1 آووکادو کوچک، ورقه شده

پانسمان هانی دیژون

1/2 فنجان خردل Maille Honey Dijon

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر

1 قاشق غذاخوری رب سیر / سیر خرد شده

نمک کوشر

فلفل سیاه ترك خورده تازه

2-3 قاشق غذاخوری آب، تا رقیق شود

طرز تهیه سالاد اسفناج با سس مرغ و عسل دیژون

1. سینه هاي‌ مرغ رابا نمک/فلفل/زردچوبه سخاوتمندانه مزه دار کنید. ادویه ها را بـه مرغ بمالید.

2. دریک تابه بزرگ، روغن زیتون را روی حرارت متوسط رو بـه بالا گرم کنید. سینه هاي‌ مرغ را حدود 5-6 دقیقه از هردو طرف بپزید یا تا زمانی کـه مرغ کاملا پخته شود. روش جای گزین: می توانید مرغ را در فر کبابی کنید یا بپزید «با دمای 350 درجه فارن هایت حداقل 1 ساعت بپزید». سپس مرغ را کنار بگذارید.

3. برای تهیه سس عسل دیژون: خردل، سرکه سیب، روغن زیتون، سیر، نمک/فلفل را دریک شیشه مزون مخلوط کنید. هر بار یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید تا رقیق شود تا بـه قوام سس دلخواه برسد. حدود 2-3 قاشق غذاخوری باید اینکار را انجام دهد.

طرز تهیه مونتاژ سالاد:

اسفناج را بـه طور مساوی بین دو کاسه سالاد بزرگ تقسیم کنید. سپس پیاز قرمز، گوجه فرنگی، بادام و آووکادو را روی ان قرار دهید. سینه مرغ را برش داده و مستقیماً روی سالاد قرار دهید. در آخر، سس عسل دیژون را روی سالاد بریزید و لذت ببرید!

20. اسفناج خامه ای تازه

اسفناج تازه در عرض چند دقیقه پخته می‌شود، بنابر این یک غذای جانبی واقعاً سریع و آسان اسـت. بـه علاوه، رنگ بسیار پر جنب و جوش اسـت!

اسفناج خامه ای تازه

مواد اولیه اسفناج خامه ای تازه

2 قاشق غذاخوری کره بدون نمک

1 پیاز متوسط زرد، ریز خرد شده

½ قاشق چایخوری نمک خوب

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

فلفل دلمه اي کوچک «اختیاری، برای حرارت ملایم»

اسفناج بچه 16 اونس

4 حبه سیر، فشرده یا ریز شده

4 اونس پنیر خامه اي، بـه تکه هاي‌ 1 اینچی برش دهید

¼ فنجان پنیر پارمزان تازه رنده شده

طرز تهیه اسفناج خامه ای تازه

1. در فر متوسط هلندی روی حرارت متوسط، کره را آب کنید. پیاز، نمک، فلفل و کاین اختیاری را اضافه کنید. حدود 5 دقیقه تا زمانی کـه پیاز نرم شود بپزید.

2. اسفناج را در مشت هاي‌ بزرگ اضافه کنید و بعد از هر کدام هم بزنید. بپزید تا تمام اسفناج ها پژمرده شوند، حدود 3 تا 5 دقیقه.

3. سیر را اضافه کنید و حدود 1 دقیقه دیگر تفت دهید تا خوشبو شود.

4. پنیر خامه اي را بـه قابلمه اضافه کنید. بـه پختن و هم زدن ادامه دهید تا پنیر خامه اي کاملا آب شود و مخلوط خامه اي شود. پارمزان را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.

5. قابلمه را از روی حرارت بردارید. بادقت میل کنید ودر صورت تمایل با نمک و فلفل اضافی مزه دار کنید. گرم سرو کنید.

21. قابلمه فوری اسفناج مک و پنیر

برای شب هاي‌ شلوغ هفته، این دستور غذا همه ی چیز را دارد! این راضی کننده، خوشمزه اسـت و همه ی در ظرف فوری ساخته شده اسـت!

قابلمه فوری اسفناج مک و پنیر

مواد اولیه قابلمه فوری اسفناج مک و پنیر

½ پوند ماکارونی آرنجی

2 فنجان آب سبزیجات

1 قاشق چایخوری خردل دیژون «یا ¼ قاشق چایخوری خردل آسیاب شده»

⅛ قاشق چایخوری پودر سیر

½ فنجان شیر گرم

2 فنجان کابوت ورمونت شارپ چدار خرد شده

¼ فنجان پنیر چدار آلپاین کابوت رنده شده

6 فنجان اسفناج تازه بچه

فلفل تازه آسیاب شده بـه مزه

طرز تهیه قابلمه فوری اسفناج مک و پنیر

1. ماکارونی، آب گوشت، خردل و پودر سیر را بـه قابلمه داخلی زودپز اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شوند.

2. درب را ببندید و روی آب بندی قرار دهید. با فشار بالا دستی 3 دقیقه بپزید. صبر کنید تا تحت فشار قرار بگیرد. «اینستنت دیگ من 5 دقیقه طول کشید تا بـه فشار برسد.» با استفاده از دستکش فر یا حوله، سریع رها کنید و درب ان را بادقت باز کنید تا بخار از شـما خارج شود.

3. در حالی کـه داغ اسـت، شیر گرم و پنیرهای رنده شده را اضافه کنید. مدام هم بزنید تا پنیر ذوب شود و بـه یک سس خامه اي صاف تبدیل شود. اگر مایع بیش از حد وجود داشت، مخلوط را بـه مدت 3-5 دقیقه روی حرارت معمولی تفت دهید.

4. اسفناج را هم بزنید. بگذارید 5 دقیقه بماند تا غلیظ شود. بچشید و فلفل سیاه خرد شده را بچشید ودر صورت نیاز نمک اضافه کنید. اگر سبزیجات بیشتری میل دارید با سالاد گرم میل کنید.

22. کاسه صبحانه قارچ اسفناج

یک کاسرول پخته برای تعطیلات آخر هفته، زمانی کـه بـه جمعیت غذا می‌دهید یا مهمانان شبانه دارید، عالی اسـت. و حتی باقیمانده ها را میتوان دوباره در طول هفته گرم کرد!

22 دستور پخت اسفناج با روش های متنوع و اسان

مواد اولیه کاسه صبحانه قارچ اسفناج

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

16 اونس قارچ کرمنی، ورقه شده

4 فنجان برگ اسفناج بسته بندی شده

3 حبه سیر، خرد شده

نمک کوشر و فلفل سیاه، بـه مزه

2 شماره پیاز سبز، خلال شده

4 اونس پنیر بز، تقسیم شده

18 تخم مرغ بزرگ

1/2 فنجان شیر

پیازچه تازه خرد شده برای تزئین، اختیاری اسـت

طرز تهیه کاسه صبحانه قارچ اسفناج

1. فر رابا دمای 350 درجه فارن هایت گرم کنید. یک ظرف پخت 9×13 اینچی رابا اسپری پخت نچسب چرب کنید و کنار بگذارید.

2. دریک تابه بزرگ، روغن زیتون را روی حرارت زیاد گرم کنید. قارچ هاي‌ ورقه شده را اضافه کنید و حدود 3 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند. اسفناج و سیر رابا هم مخلوط کنید. بـه مدت 3 دقیقه یا تا زمانی کـه اسفناج پژمرده شود بپزید. با نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید.

3. مخلوط سبزیجات را کف ظرف آماده شده بریزید و بـه طور یکنواخت پخش کنید. پیاز سبز خرد شده را بـه طور مساوی روی سبزیجات بپاشید. نیمی از پنیر بز را روی سبزیجات خرد کنید.

4. دریک کاسه بزرگ، تخم مرغ ها و شیر رابا هم مخلوط کنید. با نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید. مخلوط تخم مرغ را روی سبزیجات و پنیر بریزید. پنیر بز باقیمانده را روی تخم مرغ ها خرد کنید.

5. بـه مدت 30 تا 40 دقیقه یا تا زمانی کـه تخم مرغ ها سفت شوند و دور لبه ها کمی طلایی شوند، بپزید. از فر خارج کنید و بگذارید 5 دقیقه خنک شود. با پیازچه خرد شده تزئین کنید. بـه صورت مربع برش بزنید و گرم سرو کنید.

بیشتر بخوانید: 10 روش خوشمزه برای افزودن اسفناج بیشتر به رژیم غذایی

در پایان

اسفناج نيز داراي مقدار زيادي ويتامين A اسـت. مخلوط آب هويج و آب اسفناج، نوشيدنيرا بـه وجود مي‏آورد کـه حاوي مقادير زيادي ويتامين A اسـت.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت