بروزرسانی : 6 بهمن 1396

نحوه درست کردن پیراشکی شویدی خوشمزه در کمترین زمان

نحوه درست کردن پیراشکی شویدی خوشمزه در کمترین زمان

طرز تهیه پیراشکی شویدی در 20 دقیقه

یک غذای عالی برای تعداد زیادی از دورهمی ها را آماده کنید. خوشمزه و خوش طعم , پیراشکی غذایی خوشمزه و مناسب جشن تولدها و مسافرت و پیک نیک است. در این جا طرز تهیه پیراشکی شویدی را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای پیراشکی شویدی :

نحوه درست کردن پیراشکی شویدی خوشمزه در کمترین زمان

روش پخت پیراشکی شویدی :

1 شماره تخم مرغ را داخل کاسه اي ریخته و با استفاده از چنگالی بزنید تا زرده و سفیده باهم مخلوط شود. بعد شیر ولرم رابه آن افزوده و با همزن دستی مخلوط کنید.

آشپزی در سایت تالاب : پودر خمیر ترش، یک دوم پیمانه آب ولرم و شکر را داخل کاسه اي ریخته و باهم مخلوط کنید. سپس به مدت 10 دقیقه در محیط گرم بگذارید تا استراحت کند. بعد آن رابه مخلوط شیر بیفزایید و با همزن دستی مخلوط کنید. سپس آرد و 1 قاشق چایخوری نمک رابا هم مخلوط کرده، نیمی ازآن رابه تدریج به مخلوط شیر اضافه کنید. بعد یک دوم پیمانه روغن مایع را بریزید. بعد دوباره بقیه مخلوط آرد رابه تدریج افزوده و ورز دهید تا مواد جمع شده و به صورت خمیری درآید که حالت چسبندگی نداشته باشد.

شوید رابه خمیر اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه آنرا ورز دهید. بعد خمیر را جمع کرده و درون ظرف پلاستیکی دردار چرب شده با 1 قاشق سوپخوری روغن مایع قرار داده و به مدت 45 دقیقه استراحت دهید.

نحوه درست کردن پیراشکی شویدی خوشمزه در کمترین زمان

پیراشکی شویدی

برای تهیه مواد درونی پیراشکی شویدی :

مقداری روغن درون تابه اي گرم کرده، بعد پیاز را درون آن تفت دهید تا سبک شود. سپس فیلم مرغ، بقیه نمک، فلفل، زردچوبه، پودر سیر، پودر کاری و قارچ رابه آن اضافه کرده و تفت دهید. بعد آنرا از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

با استفاده از وردنه اي خمیر را روی سطح صافی به قطره 0.5 سانتی متر باز کنید و با کاتر «یا لیوان» برش بزنید، بعد به وسیله قاشقی مقداری از مواد درونی آماده شده را روی آن بگذارید. سپس روی آن مقداری سس قرمز، یک تکه فلفل دلمه اي و یک ورقه پنیر موتزارلا قرار دهید. بعد دو طرف خمیر رابه هم رسانده، با دست مرطوب دو طرف رابه هم بچسبانید و با استفاده از چنگالی سر آن شیار ایجاد کنید «اینکار را ادامه دهید تا مواد تمام شود».

برش هاي خمیر رابا فاصله داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن مایع چرب و کاغذ روغنی انداخته شده، قرار دهید. بعد با استفاده از قلم مویی 1 شماره تخم مرغ «زده شده» روی آن مالیده و کنجد بپاشید.

سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای 170 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا بپزد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت