طرز تهیه تارت پیاز

طرز تهیه تارت پیاز

تارت پیاز

 

مواد لازم

 

برای 6 نفر

آرد – 250 گرم

کره – 125 گرم (یا روغن جامد 100 گرم)

زرده تخم مرغ – 1 عدد

نمک به قدر کافی

شیر یا آب – نصف لیوان معمولی

 

نکته : برای تهیه تارت پیاز یک قالب فلزی کم عمق لازم است.

 

مواد داخل تارت

 

پیاز متوسط – 4 تا 5 عدد

روغن مایغ – 2 تا 3 قاشق سوپخوری

فلفل قرمز کوبیده – 1 قاشق غذا خوری

پنیر امنتال یا گریور – 300 گرم

تخم مرغ – 2 عدد

شیر – نصف لیوان

خامه – 125 گرم

خردل – یک قاشق مربا خوری

نمک به اندازه کافی

 

تارت پیاز

 

طرز تهیه

 

آرد را در ظرف گودی می ریزیم . نصف لیوان شیر را با کمی نمک و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط می کنیم و میان آرد می ریزیم و به هم می زنیم تا آرد مرطوب شود. کره را کمی گرم می کنیم تا نرم شود ، بعد آن را تکه تکه نموده با آرد مخلوط می کنیم ، بطوری که تمام مواد مخلوط شود و کمی چسبندگی پیدا کند. بعد آن را مالش می دهیم و روی آن را می پوشانیم تا یکی دو ساعت بماند .

 

قالب را کمی چرب می کنیم . خمیر را با نورد به شکل قالب باز می کنیم ، به طوری که خمیر کف و دیواره قالب را بپوشاند ، سطح خمیر را به وسیله چنگال در چند نقطه سوراخ می کنیم تا پف نکند.

 

فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم و قالب خمیر را به مدت 10 دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می دهیم تا نان کمی برشته شود . پیاز را به شکل خلال خرد کرده با کره کمی سرخ می نمائیم. قدر نمک و پاپریکا به پیاز سرخ کرده می زنیم و کمی آب به آن اضافه می کنیم و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار داده در آن را می بندیم تا پیاز نرم و آب آن کاملا گرفته شود .

 

پیاز را روی تارت می ریزیم و با پشت قاشق آن را صاف می کنیم . دو عدد تخم مرغ را در ظرفی می شکنیم و کمی نمک و فلفل و خردل به آن می زنیم و با همزن خوب مخلوط می کنیم.

 

خامه را روی این تخم مرغ می ریزیم و به هم میزنیم . مخلوط به دست آمده را روی پیاز می ریزیم ، پنیر را رنده می کنیم و روی مواد می پاشیم وتارت را به مدت نیم ساعت در بالاترین پنجره فر که قبلا با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم شده قرار می دهیم .

 

اگر بخواهیم تارت پیاز را کاملا داغ سرو کنیم ، می توانیم آن را در ظرف نسوز تهیه نموده با همان ظرف سر میز ببریم.این تارت سوئیسی می باشد.

 

تهیه و تنظیم : بخش آشپزی تالاب

جدیدترین مطالب سایت