بروزرسانی : 22 فروردین 1397

طرز تهیه کاپ کیک با خامه پرتقالی

طرز تهیه کاپ کیک با خامه پرتقالی

طرز تهیه کاپ کیک با خامه پرتقالی

این کاپ‌ کیک ها بسیار آسان تهیه می‌شوند و فقط برای روی آنها باید خامه پرتقالی تهیه کنید که دستور آن را در انتهای مطلب برایتان نوشته‌ایم.

مواد لازم برای 27 عدد

85 گرم ژلاتین پرتقالی

پودر کیک سفید

یک بسته پودینگ چیزکیک

1 ¼ پیمانه آب پرتقال

4 عدد تخم‌مرغ

1/3 پیمانه روغن گیاهی

یک قاشق چایخوری وانیل

خامه پرتقالی*

چوب بستنی

طرز تهیه

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. داخل قالب‌های مافین را با فویل بپوشانید. آنها را کنار بگذارید. دو قاشق چایخوری از ژلاتین پرتقالی را نیز جدا کنید و کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ، بقیه ژلاتین، پودر کیک، پودینگ، آب پرتقال، تخم‌مرغ، روغن و وانیل را با یکدیگر با هم‌زن برقی و سرعت متوسط مخلوط کنید.

مواد را داخل قالب‌های مافین بریزید و دوسوم آنها را پر کنید.

آنها را به مدت 18 تا 20 دقیقه در فر قرار دهید تا کاملا پخته شوند. از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شوند.

خامه پرتقالی* را روی آنها بریزید. در گوشه‌ای از کیک‌ها نیز خامه وانیلی بریزید. در صورت تمایل، چوب بستنی داخل آنها قرار دهید و سرو کنید.

برای تهیه خامه پرتقالی* به ¼ قاشق چایخوری وانیل، یک قاشق چایخوری پوست رنده شده پرتقال، 225 گرم پنیر خامه‌ای، نصف پیمانه کره، دو قاشق چایخوری وانیل و 6 پیمانه پودر قند نیاز دارید.

در یک کاسه بزرگ، پنیر خامه‌ای را با هم‌زن برقی و سرعت متوسط هم بزنید، وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا پف کنند. به تدریج، پودر قند را اضافه کنید تا به غلظت موردنظر برسد. سپس ژلاتین پرتقال و پوست رنده شده پرتقال را بیفزایید و هم بزنید. در صورت تمایل می‌توانید یک قطره رنگ غذا هم بزنید تا نارنجی شود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت