بروزرسانی : 22 فروردین 1397

طرز تهیه کاپ کیک لیمویی خوشمزه

طرز تهیه کاپ کیک لیمویی خوشمزه

کاپ کیک در دنیا طرفداران زیادی دارد. در این مطلب طرز تهیه کاپ کیک لیمویی بسیار خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم که می توانید به عنوان یک عصرونه خوشمزه با خانواده میل کنید.

مواد مورد نیاز :

آرد: يك‌ونيم پيمانه
كره ذوب شده: 115 گرم
شكر: يك پيمانه
تخم‌مرغ بزرگ: سه عدد
وانيل: يك‌چهارم قاشق چاي‌خوري
بيكينگ پودر: يك قاشق چاي‌خوري
آبليموي تازه: 4 قاشق غذاخوري
رنده پوست ليمو: يك قاشق غذاخوري
شير: نيم پيمانه

براي روي كاپ كيك‌ها مي‌توانيد از انواع كرم‌ها يا خامه فرم گرفته استفاده كنيد. كاپ كيكي كه براي‌تان درنظر گرفته‌ايم به‌خاطر وجود رنده پوست ليمو و آبليمو مزه بي‌نظيري دارد، فقط فراموش نكنيد هنگامي كه مي‌خواهيد پوست ليمو را رنده كنيد، خيلي خوب آن را با آب و اسكاچ بشوييد تا موم يا پارافين روي سطح ليمو باقي نمانده باشد.

طرز تهیه :

1. فر را روي 180 درجه سانتي‌گراد گرم كنيد. در قالب مخصوص كاپ كيك، كپسول‌هاي كاغذي را بچينيد. آرد و بيكينگ پودر را در يك كاسه با هم مخلوط كنيد.

 

2. در كاسه همزن، كره ذوب شده را با شكر خوب هم بزنيد تا نرم و لطيف شود، حالا تخم‌مرغ‌ها را يكي‌يكي و با فاصله به مواد اضافه كنيد، يعني اولين تخم‌مرغ را در مايه كيك بريزيد و همزن را روشن كنيد وقتي خوب به خورد مواد رفت، به‌همين صورت دومين تخم‌مرغ و بعد سومين تخم‌مرغ را اضافه كنيد.

 

3. وانيل، رنده پوست ليمو و آبليمو را بعد از آخرين تخم‌مرغ داخل مواد كيك بريزيد. در انتها آرد مخلوط شده و شير را هم اضافه كنيد، با قاشق كمي هم بزنيد، مواد كيك نباید سفت و نه شل باشد.

4. سه‌چهارم از كپسول‌هاي كاغذي كاپ كيك را با مواد كيك پر كنيد و سيني كاپ كيك را به مدت 18 تا 20 دقيقه بپزيد.

5. كافي است براي امتحان پخته شدن، يك خلال دندان را در كيك فرو كنيد و آن تميز بيرون بيايد. بعد از پخت، بگذاريد كاپ كيك‌ها سرد شوند و روي آنها را با خامه يا انواع كرم تزئين كنيد.

طرز تهیه کاپ کیک لیمویی خوشمزه

کاپ کیک لیمویی

طرز تهیه کاپ کیک لیمویی خوشمزه

کاپ کیک لیمویی

طرز تهیه کاپ کیک لیمویی خوشمزه

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت