آموزش پخت شیرینی زعفرانی خوشمزه با فر و بدون فر

آموزش پخت شیرینی زعفرانی خوشمزه با فر و بدون فر

دراین مطلب قصد داریم بـه کمک مجله تالاب از آموزش پخت شیرینی زعفرانی برای شـما عزیزان تهیه کنیم. این نوع آموزش واقعا ساده و راحت اسـت و بسیار مورد استقبال قرار گرفته اسـت ودر این مطلب سعی کرده ایم نوع آموزش را هم با فر و هم بدون فر برای شـما عزیزان بگذاریم چون خیلی از افراد ممکن اسـت بـه فر دسترسی نداشته باشند. امیدواریم این شیرینی را باهمین روش امتحان کنید و لذت شیرینی خانگی را بچشید.

آموزش پخت شیرینی زعفرانی خوشمزه با فر و بدون فر

مواد لازم برای شیرینی زعفرانی 

آرد سفید=  ۲۲۵ گرم

کره ۲۲۵  =گرم پودر قند ۶۰ گرم

نشاسته ذرت= ۵۰ گرم

وانیل= ۱ قاشق چای‌خوری

محلول زعفران=۲ قاشق غذاخوری

پودر هل= ۱ قاشق چای‌خوری

پودر پسته =بـه مقدار دلخواه «برای تزیین»

 


مطلب مرتبط: آموزش شیرینی رول شکلاتی زعفرانی بسیار خوش طعم


 

آموزش پخت شیرینی زعفرانی

آموزش پخت شیرینی زعفرانی خوشمزه

اگر یک شیرینی با کیفیت می خواهید حتماً این شیرینی زعفرانی را امتحان کنید و بسیار راحت هم درست می شود. و مطمعن باشید اگر طعم ان را بچشید مرتب این شیرینی بی نظیر را درست می‌کنید.

 

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه و تهیه این شیرینی ۳۰-۴۰ دقیقه اسـت.

مقدار مواد اعلام شده دراین آموزش ۲۵-۳۰ عدد شیرینی بـه شـما میدهد.

درجه سختی تهیه این شیرینی در دسته‌بندی آسان قرار دارد.

 


مطلب مرتبط: طرز تهیه آسان کیک خرفه زعفرانی خوشمزه در 10 دقیقه


 

آموزش پخت شیرینی زعفرانی خوشمزه

درمرحله اول درست کردن پودر قند

پودر قند را از صافی یا الک رد کنید تا اگر ناخالصی در ان وجوددارد توسط الک گرفته شود. اینکار در حفظ لطافت و کیفیت شیرینی بـه شـما کمک میکند. و باعث می شود سرینی یک دست شود و مانند شیرینی هاي‌ بیرونی شود.

 

در مرحله دوم  کره و پودر قند را با هم قاطی کنید

کره بـه دمای محیط رسیده و پودر قند الک شده را درون ظرف مناسبی بریزید.با لیسک کمی بـه هم زنید تا مواد باهم ترکیب شوند سپس با دور تند همزن ۵-۸ دقیقه مواد را بـه هم زنید تا بـه خوبی باهم ترکیب شوند.

در نهایت ترکیب شـما باید پفکی و کرمی رنگ شود.مطمعن شوید رنگ این ترکیب کرمی شود چون بسیار مهم اسـت برای پخت شیرینی.

 

انواع مدل های شیرینی خانگی

مرحله سوم اضافه کردن پودر هل و وانیل

دراین مرحله پودر هل و وانیل را بـه ترکیب کره و پودر قند اضافه کنید و ۱-۲ دقیقه دیگر با دور تند همزن مواد را بـه هم زنید.توجه داشته باشید کـه دراین بازه زمانی باید چندین بار مواد را درون ظرف دورگیری کنید تا تمام قسمت‌هاي‌ کره بـه خوبی هم زده شود.اینکار باعث می شود در نهایت شیرینی بوی بدی نداشته باشد.

 

مرحله چهارم اضافه کردن زعفران به ترکیب

برای این کـه زعفران شـما بهتر رنگ پس دهد باید ان را ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از طبخ شیرینی با مقداری یخ حل کنید.دراین مرحله محلول زعفران را بـه ترکیب فوق اضافه کنید و مواد را چند دقیقه در حد مخلوط شدن بـه هم زنید.

توجه داشته باشید کـه باید محلول زعفران شـما غلیظ باشد تا بافت شیرینی شل و روان نشود. و باعث وا رفتن شیرینی نشود و این نکته بسیار مهم اسـت کـه چه قدر از زعفران استفاده میکنید.

 

روش ساده پخت شیرینی های زعفرانی

مرحله پنجم آماده سازی آردها

آرد سفید و نشاسته ذرت رابا هم ترکیب کنید.

ترکیب آردها را ۲-۳ مرتبه از الک رد کنید.

الک کردن آرد موجب گرفتن ناخالصی‌هاي‌ ان و هوادهی شدن آرد می شود کـه در نهایت باعث ترد و لطیف شدن شیرینی شـما می شود.

حال آردها را کم‌کم بـه مواد درون ظرف اضافه کنید و با لیسک مواد را بـه هم زنید.

خمیر رابا کمک دست کمی ورز دهید تا جمع شود.

توجه داشته باشید کـه از ورز دادن بیش از اندازه خمیر خودداری کنید.

همین کـه خمیر جمع شد کافی اسـت و نیاز بـه ورز دادن ندارد.

چون باعث سفتی شیرینی می شود و اینکار مناسب نیست.و بافت شیرینی از بین می‌رود

 

مرحله ششم قالب زدن خمیر

قالب زدن شیرینی یکی از کارهای جذاب شیرینی اسـت کـه فرم میدهی بـه شیرینی و برای خیلی از افراد لذت بخش اسـت. سطح میز کار را کمی آرد پاشی کنید خمیر رابا کمک وردنه بـه قطر چند میلی ‌متر باز کنید،حال با کمک قالب یا کاتر مناسب خمیر را قالب زنید،درون سینی فر کاغذ روغنی یا کاغذ نسوز بیندازید و شیرینی‌هاي‌ قالب زده شده رابا کمی فاصله درکنار هم روی سینی بچینید.

 

تزیینات شیرینی زعفرانی

مرحله هفتم آماده سازی فر یا تابه

فر برقی یا گازی‌تان را از قبل گرم کنید توجه داشته باشید کـه گرم کردن فر قبل از طبخ شیرینی یکی از مهمترین فاکتورهایی اسـت کـه در کیفیت نهایی شیرینی شـما تاثیر گذار اسـت.اگر میخواهید شیرینی‌ها را در تابه بپزید تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و منتظر بمانید تا تابه بـه خوبی گرم شود.برای پخت شیرینی درون تابه بهتر اسـت دور درب تابه دم‌کنی یا پارچه تمیز آشپزخانه‌اي بچینید. با اینکار فضای تابه را برای پخت شیرینی مناسب‌تر میشود. و شیرینی خوشمزه و خوبی درست می شود.

 


مطلب مرتبط: آموزش طرز تهیه شیرینی آلمانی


 

مراحل درست کردن شیرینی با راحت ترین آموزش

مرحله هشتم تزیین و پخت شیرینی

تزیینات شیرینی بسیار مهم اسـت چون زیباترشدن هم باعث  میل بـه خوردن شیرینی می شود و هم باعث می شودغیر از طعم ظاهر زیبایی داشته باشد. . مقداری پودر یا خلال پسته روی شیرینی‌ها بریزید و سینی فر را درون فر قرار دهید.

دمای فر برقی برای پخت این شیرینی ۱۷۵ تا ۱۸۰ درجه باید باشد.مدت زمان پخت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه و حالت پخت چرخشی باشد. برای پخت شیرینی درون تابه کافی اسـت ته تابه کاغذ روغنی یا کاغذ نسوز گذارید و شیرینی‌ها را روی ان بچینید.درب تابه را ببندید و حرارت را کم کنید بهتر اسـت از شعله پخش کن استفاده کنید.

 

حال بـه مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بـه شیرینی‌ها زمان دهید تا در تابه بپزند.شیرینی‌هاي‌ زعفرانی بسیار خوشمزه و جذاب شـما آماده سرو و نوش جان کردن هستند پس از کمی خنک شدن انها را درون ظرف سرو بچینید.برای ماندگاری بیشتر شیرینی‌ها باید آن ها را درون ظرف درب‌داری در فضایی خنک و خشک نگه داری کنید.

 

و در پایان

 شیرینی یکی از خوردنی هاي‌ پر طرفدار ما ایرانی ها اسـت و چه خوب می شود ان شیرینی را خودمان درست کنیم در خانه و با هزینه کمتری نوش جان کنیم و لذت ان هم ببریم. این آموزش شیرینی زعفرانی یکی از راحت ترین و ساه ترین روشها ي پخت اسـت کـه در اختار شـما عزیزان گذاشته ایم و حتی میتوانید بدون فر درست کنید بـه اسانی و بدون زحمت زیاد. اگر درست کردید امیدوارم دوست داشته باشید این نوع شیرینی زعفرانی و نوش جانتان باشد.

جدیدترین مطالب سایت