اموزش طرز تهیه سس مایونز

اموزش طرز تهیه سس مایونز

بهترین آموزش طرز تهیه سس مایونز

اموزش طرز تهیه سس مایونز : برای درست کردن سوس مایونز در منزل از روش زیر بهره گیری نمایید سس مایونز کم چربی بهروز، تولید کننده انواع سس مایونز کم چرب

مواد لازم برای تهیه سس مایونز: 

زرده تخم مرغ  2 عدد

 روغن مایع 2 لیوان

 پودر خردل 1 قاشق چایخوری

 سرکه 2 قاشق غذاخوری

  آبلیمو 4 قاشق چایخوری

 نمک 1 قاشق چایخوری

 شکر 1/2 قاشق چایخوری

 فلفل مقداری

اموزش طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه  سس مایونز:

1» زرده های تخم مرغ ، پودر خردل ، شکر و نمک را داخل کاسه ای بریزید و بزنید تا کاملا یکدست شود ، سرکه و آبلیموی تازه را مخلوط کنید و نصف آن را به مخلوط زرده اضافه نمایید.

2» روغن را قطره قطره اضافه کنید و با همزن یا مخلوط کن بزنید « حتما قطره قطره و پشت سر هم روغن را اضافه کنید ، اگر با لیوان راحت نیستید روغن را داخل ظرف مخصوص روغن یا ظرف سس که میزان روغن در نظارت باشد بریزید ، تا تمام شدن نصف روغن به هیچ وجه توقف نکنید و سریع هم بزنید ».

3» پس از اینکه نصف روغن را اضافه کردید و سس خودش را گرفت باقی مانده مخلوط سرکه و ابلیمو را اضافه کنید و در ادامه باقی مانده روغن را به مرور اضافه و مخلوط کنید « پس از اینکه سس آماده شد و خودش را گرفت دیگر هم نزنید چون سس شل و خراب خواهد شد ».

4» فلفل را پس از اتمام کار به سس اضافه و با قاشق کمی مخلوط کنید ، سس مایونز را 2 ساعت در دمای اتاق بگذارید بماند سپس داخل شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید ، بهتر است تا 1 هفته سس را مصرف کنید.

نکته ها : سفیده تخم‌مرغ در تهیه سس مایونز نباید به کار برده شود چون اغلب باعث بریدن سس می‌شود و حاصل کار چیزی نخواهد بود که انتظارش را دارید.

اموزش طرز تهیه سس مایونز

آیا میدانستید که:

سس مایونز به عنوان چاشنی غذا، انواع ساندویچ، پایه ای برای سس گوجه فرنگی، چیپس، سیب زمینی سرخ شده فرانسوی، تخم مرغ آبپز، مرغ سرد وانواع سالاد و همین طور جهت زیباسازی مواد غذایی بهره گیری میگردد.

کالری سس مایونز:

هر قاشق سوپ خوري مايونز دوازده گرم چربي و يكصدوده كالري انرژي دارد. 

سس مایونز رژیمی:

سس مايونز كم چربی سس رژیمی محسوب میگردد.

سس مایونز خانگی:

 از آنجا که در تهیه ی سس مایونز خانگی از زرده تخم مرغ خام بهره گیری میکنند، خطر مسمومیت بوسیله سالمونلا وجود دارد.

برای تهیه ی سس مایونز کارخانه ای، زرده تخم مرغ را پاستوریزه نموده یا فریز میکنند و به جای مایعات به کار رفته در تهیه ی سس، از آب یا دیگر مواد امولسیون کننده بهره گیری میکنند.

روش نگهداری سس مایونز :

برای تهیه ی سس مایونز کارخانه ای، زرده تخم مرغ را پاستوریزه نموده یا فریز میکنند و به جای مایعات به کار رفته در تهیه ی سس، از آب یا دیگر مواد امولسیون کننده بهره گیری میکنند.

اگر سس صحیح و بهداشتی تهیه شود، تا حدی در برابر فاسد شدن مقاوم است و سرکه افزوده شده، به آن خاصیت اسیدی می‌دهد و به همین دلیل به آسانی مسمومیت ایجاد نمی‌کند.

سس مایونز حتماً باید در یخچال نگهداری شود زیرا اگر خارج از یخچال بماند، نوعی باکتری در آن رشد میکند و باعث مسمومیت، بدبو و بدطعم شدن سس میشود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت