طرز تهیه سالادی خوشمزه مخصوص کاهش فشار خون و کلسترول

طرز تهیه سالادی خوشمزه مخصوص کاهش فشار خون و کلسترول

سالاد کاهش فشار خون 

 

برای کم کردن فشار خون و کلسترول خود حتماً لازم نیست خودتان را اذیت کنید و از داروهای شیمیایی استفاده کنید در ادامه با طرز تهیه سالادی لذیذ مخصوص کاهش فشار خون و کلسترول تالاب را دنبال نمایید. 

 

سالاد مخصوص فشار خون , میلیونها نفر در سراسر دنیا از فشار خون بالا رنج میبرند. فشار خون بالا به شرایطی گفته میشود که در آن فشار خون انسان «نیروی جریان خون که به دیواره رگ هاي خونی وارد می‌شود»، بطور مداوم بیش از اندازه بالا باشد. فشار خون بالا یکی از مهمترین عوامل خطرآفرین برای سکته مغزی و بیماری قلبی نیز قلمداد می‌شود.

طرز تهیه سالادی خوشمزه مخصوص کاهش فشار خون و کلسترول

کاهش فشار خون

 

به گزارش تالاب به نقل از “لیو لاو فروت”، فشار خون بالا حجم کار قلب و رگ هاي خونی را افزایش داده و سبب می‌شود تا آن ها سخت‌تر و با کارایی کمتر کار کنند. فشار خون بالا به بافت ظریف درون شریان ها آسیب وارد می‌کند، و این شرایط اجازه تجمع کلسترول بد «LDL» و تشکیل پلاک ها در امتداد پارگی هاي ظریف دیواره شریان را میدهد. اینگونه است که آترواسکلروز یا تصلب شرایین شروع می‌شود.

 

استرس، رژیم خوراکی ضعیف، و فعالیت بدنی کم میتوانند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهند. کاهش مصرف سدیم، به حداقل رساندن مصرف گوشت قرمز، اتخاذ روش هایي برای کاهش استرس در زندگی، و پیاده‌روی روزانه می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا کمک کنند.

 

مواد خوراکی تنظیم کننده فشار خون

بعضی مواد خوراکی وجود دارند که میتوانند به تنظیم فشار خون کمک کنند. خیار منبع خوبی برای پتاسیم است که این ماده معدنی میتواند به ایجاد تعادل در سطوح سدیم در سلول هاي بدن انسان کمک کند. میزان بیش از اندازه سدیم یکی از دلایل اصلی فشار خون بالا است.

 

همینطور، خیار منبع خوبی برای فیبر است، که این ماده مغذی می‌تواند کاهش چشمگیر در سطوح فشار خون و کلسترول را سبب شود. فیبر به جلوگیری از دیابت نوع 2 و التیام روال کاهش وزن نیز کمک میکند.

 

سیر یکیدیگر از مواد خوراکی کلیدی در زمینه سلامت خون و قلب قلمداد میشود. بعضی گزارش ها نشان داده اند که اثر ضد فشار خون بالای سیر میتواند با داروهای تجویزی برای فشار خون بالا برابری کند.

 

کاهش فشار خون با سالاد

به گزارش تالاب مطالعه اي که توسط دانشکده دکتری دانشگاه براون انجام شد، نشان داد مردانی با سطوح کلسترول بالا میتوانند تنها با مصرف عصاره سیر فشار خون و کلسترول خودرا کاهش دهند.

 

سیر به تحریک سطوح اکسید نیتریک درون سلولی کمک می‌کند، که به بدن در نظارت شرایط عروقی و تنظیم فشار خون کمک می‌کند.

 

در ادامه دستور تهیه یک سالاد ساده و ضد فشار خون بالا عرضه شده است.

 

مواد تشکیل دهنده:

یک شماره خیار

دو حبه سیر خرد شده

یک چهارم یک پیاز کوچک

یک دوم قاشق چایخوری سرکه سیب

یک دوم قاشق چایخوری شیره افرا یا هر شیرین کننده طبیعی دیگر به انتخاب خود

اندکی شوید، درصورت تمایل

 

روش تهیه:

خیار را نازک برش زده و داخل کاسه بریزید.

سیر خرد شده را اضافه کرده و سپس مقداری پیاز نازک برش خورده را اضافه کنید.

سرکه سیب، شیرین کننده ودر صورت تمایل شوید رابه سالاد اضافه کرده و مواد رابا یک دیگر مخلوط کنید.