بروزرسانی : 24 اسفند 1395

طرز تهیه سالاد قرمز مناسب برای بدن و پوست

طرز تهیه سالاد قرمز مناسب برای بدن و پوست

رنگ سبز یادآور صلح و آرامش و رنگ قرمز فریبنده و جسمانی است. چندماه اخیر بسیار سبز بوده است و زمان مناسبی برای پاکسازی به همراه سموتی های سبز رنگ، سالاد کلم پیچ و برگ کلم بوده است. اما اکنون زمان خوبی است که به سراغ رنگ قرمز برویم زیرا زمان خداحافظی با زمستان است و موسم نو شدن.

همچنین بهترین زمان است که جلایی به پوست خود بدهید و غبار زمستانی را از آن بزدایید. این سالاد زیبا که از سبزیجات و میوه های صورتی، بنفش و قرمز تهیه می شود حتی به شما کمک می کند تا تمرکز بهتری داشته باشید. مقداری دانه انار، چغندر، تربچه، کلم قرمز و پیاز قرمز را در کاسه بریزید. و به این ترتیب معدنی از مواد مغذی گیاهی نظیر آنتوسیانین، کورستین، بتالاین و اسید الاجیک برای بدن خود مهیا کنید که تنها در گیاهان قرمز و بنفش رنگ یافت می شوند. تمام این مواد سبب می شود تا پوستی خوب و ذهنی آماده داشته باشید. اضافه کردن مقداری آواکادو و جعفری نیز می تواند علاوه بر ایجاد تناسب رنگ، رادیکال های آزاد بیشتری را فراهم می آورد. ویتامین E موجود در آواکادو و لوتئولین موجود در جعفری، در واقع قابلیت آنتی اکسیدان موجود در گیاهان قرمز را آفزایش می دهد. این دو دقیقا همانند یک رابطه خوب، به زیبایی با هم جفت می شوند.

مواد لازم :

2 عدد چغندر پخته و ورقه شده
1 عدد تربچه ورقه شده
1 قاشق غذاخوری پیاز قرمز حبه شده
1 قاشق غذاخوری جعفری خورد شده
1 عدد لیموترش بزرگ (آب گرفته شود)
2/1 پیمانه کلم قرمز ورقه شده
4/1 پیمانه دانه های انار
4/1 پیمانه آواکادو حبه شده
سر انگشت نمک دریا

طرز تهیه :

همه مواد را با هم داخل یک ظرف بریزید به غیر از نمک دریا و آب لیمو ترش. این دو را در آخر به روی آن بپاشید.سالاد قرمز با ماهی سفید بسیار لذیذ خواهد بود.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت