آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

گرانترین پسته دنیا

بهترین پسته دنیا در کجاست ؟ پسته یکی از پر خواص ترین و خوشمزه ترین مغزهای اجیلی دنیا که مدل های‌ مختلفی را دارد. گران ترین نوع پسته در ایتالیا می‌باشد.

 

پلیس ایتالیا برای پیشگیری از سرقت پسته تدابیر امنیتی فراوانی را در آن منطقه اجرا کرده اسـت.

 

پلیس سیسیل ایتالیا یک عملیات پیشگیرانه را برای محافظت از پسته‌های‌ “مونت اتنا” Etna در شمال غربی جزایر سیسیل ایتالیا  رهبری خواهد کرد.

 

آنها کار خود را از ساعات اولیه روز آغاز کرده و گشت‌زنی خود را تا 12 شب ادامه میدهند. در صورت نیاز، در این عملیات از بالگردها نیز استفاده خواهد شد.

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

گرانترین پسته دنیا

 

افسر “نیکولو موراندی”و همکارانش خود را برای عملیاتی ویژه در ماه سپتامبر آینده و برای محافظت از پسته‌های‌ سیسیل آماده می‌کنند.

 

موقعیت باغ‌های‌ پسته در برونته و مونت‌اتنای سیسیل، ایتالیا

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

شاید در نگاه اول باورپذیر نباشد، اما افسران پلیس در این بخش ایتالیا، در حفاظت از فرآیند برداشت پسته سالیانه مشارکت فعال دارند.

سیسیل زیستگاه ارزشمندترین بذر و دانه‌های‌ جهان اسـت و یکی از بهترین پسته‌های‌ اروپا از شهر “برونته” Bronte این منطقه از ایتالیا برداشت می‌شود.

پسته‎های‌ سیسیل یک درصد از محصول پسته جهان را تشکیل می‌دهند

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

بهترین پسته در دنیا

 

در مرکز شهر برونته،  در نزدیکی دامنه‌های‌ “اتنا” و در مجاورت یک آتش‌فشان فعال در مساحتی سه هزار هکتاری درختان پسته رشد میکنند.

 

گرچه پسته برونته تنها یک درصد از تولید جهانی پسته را تشکیل میدهد، اما به جرئت گران ترین انها محسوب میشود.

 

در ایتالیا معمولاً آن را “طلای سبز” مینامند و یک‌ کیلوگرم از این ‌دانه با پوست تازه‌اش حدود 15.50 یورو «17.40 دلار- 13.45 پوند» قیمت دارد.

 

230 کشاورز سیسیلی برای رسیدگی به درختان پسته انتخاب میشوند

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

پسته گرانقیمت در ایتالیا

 

این قیمت تقریبا دو برابر قیمت پسته در دو تولیدکننده فوق‌بزرگ جهان یعنی کشور کشور آمریکا و ایران اسـت.

 

انریکو کیمبالی، رئیس تجارت محلی سازمان Consorzio di Tutela برونته، در این خصوص گفت: حدود 230 کشاورز مجاز در طول دوره برداشت برای این منطقه مشخص شده‌اند تا به درختان پسته رسیدگی کنند.

 

بسیاری از طرفداران بر این باورند که پسته برونته، مزه بهتری نسبت به بقیه پسته‌های‌ اروپایی داشته و در زمان طولانی‌تر سبز و تازه می‌ماند.

 

با وجود ماهیت سودآور این درختان در زمان برداشت محصول، مسئولان و کشاورزان همواره با مشکل هجوم سارقان به درختان پسته مواجه هستند.

 

پسته ایتالیا، طرفداران آن بر این باورند که مدت بیشتری سبز و تازه می ماند

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

سارقان در تاریکی شب با اتومبیل های‌ خود به باغ‌های‌ منطقه هجوم آورده و تا حد امکان، پسته چیده و با خود می برند.

 

درختان پسته هر دو سال یکبار محصول داده و در سیسیل برداشت محصول در سال‌های‌ فرد مانند 2019 انجام میشود. پسته‌های‌ سیسیل در ماه سپتامبر چیده خواهند شد.

 

در سال 2009 سارقان بیش از 300 کیلوگرم از پسته های‌ “برونته” در را طول فرآیند برداشت دزدیدند. این اتفاق باعث شد تا شهردار برونته از پلیس برای حفاظت از باغ‌های‌ پسته محافظت کند.

 

نتیجه این درخواست، حفاظت هوایی از باغ‌های‌ پسته با بالگرد و حضور ماموران بیشتر روی زمین بود.

 

پلیس سیسیل با بالگرد و نیروهای زمینی از پسته در برابر سارقان محافظت میکند

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

ماریو پرستیانی، کشاورز پسته برونته‌ای در این خصوص گفت: مردم بومی منطقه عمیقا این خدمات را پذیرفته و با شرایط کنار می‌آیند، زیرا برداشت برای ما بسیار حساس اسـت.

 

پسته های‌ 2019 برونته،  اینک به آرامی در حال شکل گیری هستند.

 

پرستیانی به عنوان یک کشاورز امیدوار اسـت محصولش درشت‌تر و بیشتر از 1250 تن محصول دو سال قبل باشد. محصول وی در سال 2015 به 1400 تن رسید. میزان محصول پسته دقیقا به شرایط آب و هوایی وابسته اسـت.

 

صنایع تلاش دارند تا میزان صادرات پسته سیسل را افزایش دهند. در حال حاضر بیش از 80 درصد پسته سیسیل صادر میشود و فرانسه، کشور کشور آلمان، ژاپن، سوئیس و کشور ایالات امریکا بزرگترین خریداران پسته ایتالیا محسوب میشوند.

 

پسته در آشپزی، شیرینی‌پزی و دسرهای ایتالیایی کاربرد فراوانی دارد

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

فرانچسکو دی سانو، یک تاجر پسته برونته‌ای در این خصوص گفت: تلاش داریم از طریق شرکت در 6 نمایشگاه بزرگ و بازاریابی آنلاین، صادرات خود را افزایش دهیم. وی به شکل مشخص به نمایشگاه‌های‌ تجاری شهر شهر دبی و نورمبرگ اشاره کرد.

 

به گزارش تالاب بر اساس تخمین‌ها، در آمد طلای سبز برونته به حدود 20 میلیون یورو در سال می‌رسد. بسیاری از کمپانی‌ها داخلی پسته‌های‌ سیسیل را پروسس کرده به خارج از مرزهای این کشور می‌فرستند.

 

پسته‌های‌ ایتالیایی در حال رشد هستند و در ماه سپتامبر برداشت خواهند شد

گرانترین پسته دنیا در این منطقه از دنیاست ! (+عکس)

با کیفیت ترین پسته جهان

 

شرکت‌ها معمولاً پسته را پودر یا خورد کرده و به عنوان مواد اولیه آشپزی و شیرینی‌پزی به فروش می‌رسانند. پسته ایتالیایی در بسیاری از دسرهای سیسیل، غذاهایی مانند عده ای از انواع اسپاگتی پستو مصرف میشوند. و البته نباید از ژله‌های‌ پسته اینالیایی غافل ماند.

 

 برونته همچنین با برپایی نمایشگاه پسته همه ی ي ساله گردشگران اروپایی زیادی را به این بخش از ایتالیا می‌کشاند.

 

درخت پسته که اصالتا خاورمیانه‌ای اسـت، برای اولین بار توسط خاندان “مور” و بین قرن‌های‌ 9 تا 11 میلادی در منطقه سیسیل ایتالیا کاشته شد.

 

منبع : عصر ایران

برچسب‌ها:

مطالب جالب و خواندنی

بیشتر بخوانید
مطالب جالب و دیدنی آخر سال (عکس) آخیش، بالاخره خونه تکونی‌مون تموم شد   تصویر فوق العاده زیبای ناسا از ایران و حضور بانوان در خیابان‌ها در شب‌هاي‌ نزدیک به عید نوروز !! + ‏این اصرار زنان ایرانی به بلوند ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

چاه حمام، زن جوان تهرانی را بلعید !+ عکس
چاه حمام، زن جوان تهرانی را بلعید !+ عکس
مشاهده بیشتر