معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

10 کاخ دیدنی و بی نظیر جهان را در اینجا به شما معرفی خواهیم نمود.

 

1- کاخ ایده آل ” کاخ فردیناند شوال” – فرانسه

آقای “فردیناند شوال” یک پستچی معمولی بود که کاخ ایده آل خود را در طول مدت 33 سال بنا نهاد. شوال ساخت و ساز این کاخ را در ماه آوریل سال 1879 آغاز نمود. او برای ساخت کاخ خود ابتدا سنگ های ریز را در جیبش می گذاشت و به محل می آورد، پس از مدتی سنگ و مصالح مورد نیاز را در یک سبد و سرانجام در یک چرخ دستی با خود حمل و به محل سازه می آورد.

 

کاخ فردیناند در دهه ی سوم قرن 20 میلادی از سوی “پابلو پیکاسو” و “اندره برتون” مورد تمجید و حمایت قرار گرفت.

 

در سال 1969 میلادی، کاخ مذکور رسما به نماد یادبود تاریخ و فرهنگ فرانسه نایل شد.

 

2- خانه ی سوتیاگین – روسیه

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

آسمانخراش چوبی “سوتیاگین” روزی در روستای سالامبا در استان آرخانگلس روسیه قرار داشت. این بنا در طول سالیان متوالی گریبان گیر آتش سوزی و اعمال قانون شد.

آقای “نیکولای سوتیاگین” از تاجران روسیه، ساخت و ساز این آسمانخراش چوبی در سال 1992 و بر روی یک سازه ی چوبی 3 طبقه آغاز کرد. ارتفاع این خانه پس از احداث آن به اندازه ی یک ساختمان 13 طبقه شده بود و از آن در کنفراس “سازه های چوبی کشورهای شمالی” در نروژ، به عنوان سازه ای فوق العاده یاد شد. در سال 2008 میلادی، دادگاه روسیه ساخت و ساز این سازه را غیرقانونی اعلام کرده و بدین ترتیب در اواخر سال 2008 میلادی، 4 طبقه از آن برداشته شد. سرانجام سازه ی مذکور در سال 2012 در یک حادثه ی آتش سوزی آتش گرفت و چیزی از آن باقی نماند.

 

3- خانه ی سنگی عصر حجر– پرتقال

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

این خانه در سال 1974 میلادی توسط آقای “ویکتور رودریگس” ساخته شد. لازم به ذکر است که او این خانه را از روی کارتون عصر حجر “The Flintstones ” احداث نمود. در این خانه سنگی یک شومینه، پلکان چوبی و یک استخر حفر شده در سنگ قرار دارد. متاسفانه به علت هجوم توریست ها و افراد خرابکار، خانواده ی رودریگس نتوانستد مدت زمان زیادی را در این خانه سپری کنند.

 

4- خانه ی گوش ماهی و حلزون دریایی – مکزیک

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

این خانه ی حلزونی شکل توسط نقاش و فراواقع‌ گرای مشهور مکزیکی “اکتاویو اوکامپو” در جزیره بانوان “Isla Mujeres ” در مکزیک بنا نهاده شد. خانه ی حلزون با 2 اتاق خواب با تخت خواب های بزرگ و 2 حمام مجزا ، برای زندگی 4 نفره ساخته شده است. جالب اینجاست که این خانه به افراد علاقه مند اجاره داده می شود و یک مکان فوق العاده برای سپری کردن ماه عسل یا برگزاری مراسم عروسی به شمار می رود.

 

5- یک حلزون دریایی دیگر. خانه ی “Nautilus ” – مکزیک

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

این خانه توسط هنرمند مشهور و بزرگ هنر معماری “Javier Senosiain” در حومه ی شهر مکزیکو-سیتی ساخته شده است

 

6- خانه ی قوری – ایالات متحده

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

این خانه ی عجیب در سال 1950 میلادی در شهر گالوستون در ایالت تگزاس آمریکا بنا نهاده شد. گفته می شود که این خانه در اصل می بایستی به عنوان یک پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت. مدت زمان زیادی است که هیچ کسی صاحب این خانه را ندیده است. تنها برخی اوقات یک نفر که به عنوان نگهبان این ساختمان استخدام شده است به محل می آید و وضعیت سازه را بررسی می کند. همچنین شندیده شده است که این خانه در زمان طوفان شدید سال 2009، از جایش تکان نخورده و محکم ایستاده بوده است.

 

7- خانه ی وارونه – لهستان

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

صاحب این خانه یک طراح و هنرمند با نام “دانیل شاپیوفسکی” است. او در رابطه با خانه اش می گوید که طراح این خانه کس دیگری بوده است. در هر صورت این خانه اکنون یکی از محبوب ترین اماکن دیدنی لهستان به شمار رفته و هرساله توریست های بسیاری را از اقسی نقاط جهان به اینجا می آورد. جالب است بدانید که اکثر بازدیدکنندگان پس از بازدید از این سازه دچار سردرد می شوند.

 

8- خانه ی سفیه ی فضایی – ایالت تنسی مریکتآآمریکا

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

خانه ی آدم فضایی ها یا سفینه ی فضایی، در حدود 8 کیلومتری شهر چاتانوگا در ایالت تنسی قرار گرفته است. این خانه در سال 1972 و بر گرفته از داستان تخیلی و فیلم جنگ ستارگان احداث شده است. مدتی پیش این سفینه به خوبی تحت تعمیرات و بازسازی قرار گرفته و اکنون به صورت ماهیانه اجاره داده می شود.

 

9- خانه ی قارچ – ایالت اوهایو آمریکا

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

آقای “تری براون” با خرید یک خانه ی کاملا معمولی تصمیم می گیرد که آنرا به شکل دلخواه خود در بیاورد. ساخت و ساز این مجموعه حدود 10 سال به طول انجامید و سرانجام با این که نقشه ی آن مسکونی بوده و حتی آشپزخانه نیز داشت، ولی به دفتر کار آقای براون تبدیل شد.

 

10- خانه ی حلزون – بلغارستان

معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر

آقای سیمئون از معماران محلی کشور بلغارستان این خانه را در شهر صوفیه پایتخت این کشور بنا نهاد. ساخت و ساز این حلزون غول پیکر حدود 10 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 2009 میلادی به اتمام رسید. جنس مصالح این سازه از نوعی بتون است که بسیار سبک بوده و یک چهارم آب وزن دارد. این خانه گوشه ندارد و از لحاظ مصرف برق بسیار اقتصادی و با صرفه است. تمامی 5 طبقه ی این ساختمان برای بازدید توریست ها و دیگر افراد علاقه مند باز است. گفته می شود که برنامه ریزی هایی برای تبدیل این خانه به مدرسه ای برای دانش آموزان نابغه در حال انجام گرفتن است.

 

 

جدیدترین مطالب سایت