خرید و فروش در اینترنت

ساختمان عظیم و بلند در وسط دریا + عکس

ساختمان عظیم و بلند در وسط دریا + عکس

طرح جالب و عظیم یک شرکت ایتالیایی برای ساخت آسمان خراش وسط دریا تحولی نو در عرصه معماری خواهد بود.

 

یک شرکت ایتالیایی به تازگی از طرح بلند پروازانه خود برای ساخت یک آسمان خراش عظیم در خاورمیانه رونمایی کرده است.

 

طراحی یک آسمان خراش که «شهر عمودی» نام دارد و بر روی بستر دریا قرار خواهد گرفت توسط یک شرکت ایتالیایی صورت گرفته است. گفته می‌شود ارتفاع این سازه 750 متر خواهد بود.

 

شهروندان می‌توانند از طریق راه آبی، خشکی و هوا به این ساختمان دسترسی پیدا کنند. قایق‌ها در نقاط مناسبی به آسمان خراش الحاق خواهند شد و یک فرودگاه نیز برای بالگردها در نظر گرفته شده است. همچنین، نوعی پل ویژه، امکان دسترسی عابران پیاده، خودروها و وسایل حمل‌و‌نقل عمومی به برج را فراهم می‌سازد.

 

در صورت ساخت، این آسمانخراش دارای واحدهای ماژولار با ارتفاع 72 و قطر کلی 155 متر خواهد بود.

 

ساختمان عظیم و بلند در وسط دریا + عکس

 

آسمانخراش مزبور در فضایی به مساحت 800 هزار متر مربع ساخته خواهد شد و دارای آپارتمان، خانه‌های دوبلکس و ویلاهایی در اندازه‌های متعدد برای 2500 سکنه خود خواهد بود. باغ‌های عمومی بزرگ و نواحی سبز نیز در تمامی برج وجود خواهند داشت تا حس جامعه‌بودن را ارتقا دهند.

 

گفته می‌شود این آسمانخراش از لحاظ تامین انرژی خودکفا خواهد بود. شکل منحصر‌به‌فرد این برج، شبکه‌ای سه‌بعدی را خلق خواهد کرد و غشایی از شیشه های خاص آن را احاطه می‌کنند.

 

این شیشه‌ها الکتریسیته لازم برای کل ساختمان را ارائه خواهند دارد و آسمانخراش را از لحاظ انرژی خودکفا خواهند کرد؛ همچنین انرژی مازاد این سازه را می‌توان به ساختمان‌های موجود در خشکی ارائه داد.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب