بروزرسانی : 5 اسفند 1395

مردی که عشق را به سلطنت ترجیح داد + عکس

مردی که عشق را به سلطنت ترجیح داد + عکس

در طول تاریخ بسیاری از افراد صاحب تاج و تخت حتی به خانواده خود هم رحم نمی کردند اما داستان ادوارد هشتم، داستانی جدا از تاریخ سلطنت هاست.

ادوارد هشتم قبل از جنگ جهانی دوم به خاطر عشق به بیوه زن امریکایی والیس سیمپسون از سلطنت انگلستان کناره گیری کرد و تا پایان عمرش یعنی 1972 به همسرش وفادار ماند.

وی از تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۳۶ تا ۱۱ دسامبر ۱۹۳۶ و پس از جرج پنجم و پیش از جرج ششم پادشاه بریتانیای کبیر بود. بعد از مرگ پدر ۱۹۳۶ و پادشاه شدنش خیلی زود ماجرای او و خانم سیمپسون سر زبان‌ها افتاد.

مردی که عشق را به سلطنت ترجیح داد + عکس

نخست وزیر مخالف این ازدواج بود و اعلام کرد مردم هرگز مطلقه‌ای با دو شوهر سابق زنده را به عنوان ملکه قبول نمی‌کنند. به اضافه اینکه چنین ازدواجی باعث شکاف بین دولت و کلیسای انگلستان که خود به عنوان پادشاه در راسش بود می‌شد.

مردی که عشق را به سلطنت ترجیح داد + عکس

ادوارد می‌دانست که اگر ازدواج انجام شود دولت استنلی بالدوین استعفا خواهد داد. که می‌توانست او را در خطر انتخابات عمومی قرار دهد و وجه او را به عنوان پادشاه مشروطه نابود کند.بعد از اینکه تصمیم گرفت ارتباط خود را خانم سیمپسون قطع نکند. از سلطنت کناره گیری کرد و جانشین او برادرش البرت شد که عنوان جرج ششم را برای خود برگزید. ادوارد هرگز تاجگذاری نکرد. و با ۳۲۶ روز یکی از کوتاه ترین دورانهای سلطنت را را بین پادشاهان انگلستان داشت. یعد از کناره گیری به او عنوان دوک ویندسور اعطا شد.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت