بروزرسانی : 19 اردیبهشت 1397

این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد

این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد

CMT تحت تاثیر اعصاب محیطی می باشد.

این بیماری می تواند به آرامی پیشرفت کند تا جایی که ممکن است، متوجه این بیماری در خود نشوید و یا ممکن است شدید باشد و شما از ضعف پاها و دستان خود متوجه این بیماری شوید.

علت

CMT به علت اختلال در یک ژن رخ می دهد. شما به وسیله دریافت ژن مورد اختلال، به این بیماری دچار می شوید و یا نقص ژن جدید می تواند در طی لقاح صورت گیرد.

این بیماری معمولا در سال های نوجوانی آغاز می شود.

انواع CMT

پنج نوع از این بیماری شناخته شده است. این ها عبارتند از:

– CMT1 ناشی از ناهنجاری در غلاف میلین برخی اعصاب می باشد.

– CMT2 ناشی از ناهنجاری در آکسون سلول عصب محیطی می باشد.

– CMT3 ( بیماری Dejerine-Sottas) یک بیماری نادر می باشد. نوروپاتی شدیدی است که از نوزادی شروع می شود. نوزادان، دچار تحلیل عضلات، ضعف و مشکلات حسی می شوند.

این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد تیلا مای دختر بچه 4 ساله ای است که بر اثر بیماری خاص و نادری به نام “انسان مانکنی” تبدیل به یک مجسمه شده است. این بیماری به نوعی است که مفصل ها را از کار می اندازد و قدرت حرکت کردن را از هر بیماری میگیرد. این بیماری بر اثر از بین رفتن آنزیم هایی خاص در بدن به وجود می آید که تشکیل شکر را در بدن افزایش می دهد. این شکر در اطراف عضلات جمع می شود و مانع از حرکت کردن آن ها می شود و تا جایی پیش می رود که کاملا بیمار بی حرکت بماند.

این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد
این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد
تیلا این روزها تنها می تواند برخی از اندام های خود را که هنوز محکم نشده اند تکان دهد اما همان عضلات نیز خیلی کم تکان می خورند. والدین او تنها با تکان دادن با زور مفصل ها او را زنده نگه داشته اند. این بیماری درمانی نداشته است و افراد زیادی در دنیا به آن مبتلا نیستند. پزشکان می گویند این دختر حتما قبل از 14 سالگی جان خودش را از دست خواهد داد به طوری که در آن زمان هیچ چیز مانع از مرگش نمی شود.
این دختر با وجود بیماریش کوچکترین مانکن دنیا شد

 مطالب مرتبط

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت