بروزرسانی : 20 تیر 1398

زنی جذاب که شاه پهلوی را عاشق خود کرد + عکس

زنی جذاب که شاه پهلوی را عاشق خود کرد + عکس

این زن زیبا روی آنقدر زیبا و جذاب بود که شاه پهلوی را عاشق خودش کرد. «ایراندخت» (۱۹۱۶-۱۹۸۴) ، دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود.مادرش بدرالملوک والا از زنان مقتدر و بسیار زیبا بود .یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمد رضا پهلوی بود.

زنی جذاب که شاه پهلوی را عاشق خود کرد + عکس

محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می بیند و سخت دلباخته او می شود. زمانی که به ایران بر میگردد با پدر خود رضاشاه، ازدواج با ایراندخت را مطرح می کند اما با او مخالفت می شود.

 احمدشاه در سن ۱۷ سالگی (یک سال پیش از تاج‌گذاری) با «بدرالملوک والا» دختر ظهیرالسلطان والا (نوادهٔ عباس‌میرزا)، پیمان زناشویی بست. این ازدواج توسط مادر احمدشاه ترتیب داده شده بود. عروس در آن هنگام ۱۲ ساله بود و در تنها مدرسهٔ دخترانهٔ تهران درس می‌خواند. مراسم عقد با تشریفات مفصلی انجام شد و حاصل این ازدواج دختر بزرگ احمدشاه، ایراندخت بود.

گفته می‌شود بدرالملوک بسیار زیبا بود و احمدشاه به او علاقهٔ بسیار داشت. اغلب او را به تالار آیینه کاخ گلستان می‌برد و به انعکاس عکس او در آینه‌ها می‌نگریست و می‌گفت:«در این‌جا من فقط یک بدری ندارم، بلکه هزاران بدری دارم».

زنی جذاب که شاه پهلوی را عاشق خود کرد + عکس

عکس های خانه ضدگلوله شاهزاده سعودی

قصر مجلل شاهزاده سعودی در بورلی هیلز آمریکا + عکس

تصاویر کشتی لوکس و مجلل شاهزاده سعودی

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت