دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

آشنایی با بازی پرهیجان صندلی بازی

مجموعه : بازی های محلی
آشنایی با بازی پرهیجان صندلی بازی

آشنایی با بازی پرهیجان صندلی بازی

 

یک بازی مناسب برای کودکان و نوجوانان

 

▪ تعداد بازیکنان: ۴ نفر به بالا

 

▪ ابزار بازی: تعدادی صندلی (یکی کمتر از تعداد شرکت کنندگان)

 

▪ محوطه بازی: فضای باز

 

▪ شرح بازی: در این بازی تمام بازیکنان در یک گروه قرار می گیرند. قبل از آغاز بازی یک داور از بین خودشان انتخاب می کنند و داور تعداد بازیکنان را می شمارد و به طور مثال اگر ۷ نفر باشند، تعداد ۶ صندلی را به گونه ای منظم و در یک ردیف می چیند و بازیکنان جلوی صندلی ها به صف می ایستند.

 

با سوت داور، دانش آموزان دویدن و چرخیدن به دور صندلی ها را آغاز می کنند. این چرخش هم چنان ادامه می یابد تا این که داور در یک زمان مناسب به سوت خود می دمد. با شنیدن صدای سوت، بازیکنان باید به سرعت روی صندلی ها بنشینند.

 

با نشستن بازیکنان و با توجه به تعداد صندلی ها، یک نفر، صندلی برای نشستن پیدا نمی کند و باید از بازی خارج شود و در ضمن برای دور بعد یک صندلی را نیز کم می کنند.

 

این بازی با ۶ نفر باقی مانده و با سوت داور ادامه می یابد و دوباره به دور صندلی ها می چرخند. این چرخیدن و نشستن ادامه دارد تا جایی که دو بازیکن با یک صندلی باقی می ماند.

 

در دور آخر با صدای سوت داور، هر کدام از بازیکنان، موفق شود روی صندلی بنشیند، به عنوان برنده بازی معرفی می شود و مورد تشویق دوستان قرار می گیرد.

 

 


بازی های محلی

بیشتر بخوانید
معرفی بازی های محلی یزد معرفی بازی های محلی یزد   با بازهای محلی شهر تاریخی یزد آشنا شوید .   قول بازي و خطي يا زو  اين بازي‌ها ديداري هستند و نوشتاري نيستند مثلاً در بازي قول‌بازي پنج تايي ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

جنجال پیدا شدن اسکلت انسان های غول پیکر (عکس)
جنجال پیدا شدن اسکلت انسان های غول پیکر (عکس)
مشاهده بیشتر