افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

مجموعه : عجیب ترین ها
افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

افراد معروفی که مومیایی شده و جاودان مانده اند

بعضی ها با عمالی که انجام میدهند در دل مردم همۀ وقت زنده میباشند و مردم برای تشکر از این عملکرد این افراد جسم انها را مومیایی کرده تا در ذهن ها ماندگار شوند در زمانهای قدیمی افرادی که فوت می کردند اگر مشهور بودند جسدشان مومیایی می شدند در تعداد زیادی از کشورها این عرف هنوز مرسوم می باشد

 

عرف عجیبی مومیایی کردن اجساد از زمانهای دور در بعضی از کشورها بخصوص مصر آیین کهنی بشمار میرود مردم مصر بر این اعتقاد بودند که شاید بعد از مدتی که شخصی مرد دوباره زنده شود مرگ جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده و پس از مرگ روح از بدن جدا و جسم متلاشی می شود، توضیحات علمی زیادی در مورد نحوه چگونگی پوسیده شدن اجساد وجود دارد اما در این میان بعضی جسد ها بعد از مرگ نمی پوسند که مشابه‌هاي زیادی از آن را در میان مومنان و مسلمان شنیده‌اید.

 

به گزارش تالاب : اما این موضوع در میان کشور های غربی موجب شگفتی زیادی شده و در این کشور های به بعضی از آن‌ها قدیس گفته می شود همینطور بعضی به شکل عجیب غریبی به دلایلی مثل مومیایی شدن یا در شرایطی طبیعی مثل سرما که جسد انها سال‌ها نمی پوسید موجب بهت و حیرت شده و از این رو داستان‌هاي وحشتناک و مرموزی از آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده هست.

 

زیتا مقدس

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

قدیس حامی و از خدمتکاران مذهب کاتولیک به نام زیتا که تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده بود در سال ۱۲۷۲ درگذشت، تعداد زیادی از مردم ادعا میکردند که هنگام مرگ او، نوری مثل یک ستاره در منزل‌اش ظاهر شده هست.

 

زیتا در سال ۱۵۸۰ نبش قبر و دیدن شد که جسد او مثل بقیه افراد نپوسیده هست، وی سال ۱۶۹۶ بعنوان یک فرد مقدس یا قدیس شناخته شد و نام او بر سر کلیسای دی سانفردیانو در زادگاهش درلوکا ایتالیا وجود دارد.

 

سربازی که لبخند به لب از دنیا رفت

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

افسر انگلیسی جان تورینگتون درسفربه مناطق شمالغربی درسال ۱۸۴۶ به علت عوارض ناشی ازمسمومیت با سرب درسن ۲۲ سالگی درگذشت ودرشمال کانادا به خاک سپرده. شد.

 

درسال ۱۹۸۴، دانشمندان درحال حفاری تحقیقاتی، قبر تورینگتون را پیدا و با جسد دست نخورده وی روبرو شدند. خبر کشف جسد این سرباز با چشمان نیمه باز و پوزخند بر روی صورتش با عکسهای وحشتناک درفضای مجازی به سرعت منتشرشد وحتی یک خواننده مشهورآهنگی برای وی خواند.

بانوی شین ژویی

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

یکی از مومیایی‌ هاي مشهور در جهان شین ژویی هست که با نام بانوی دای نیز شناخته می شود وی همسر یک سیاستمدار سلسله هان بوده و در ۱۶۳ سال پیش از میلاد از جهان رفته هست.

 

وی ۲ هزار سال پس از مرگش شهرت زیادی پیداکرد، زیرا آرامگا‌ها وی درسال ۱۹۷۲ در حالی کشف شد که بدنش سالم باقیمانده و دانشمندان قادر به انجام کالبد شکافی بر روی جسد وی بودند و در نتیجه کالبدشکافی مشخص شد که او ازبیماری قلبی در قبل هست.

 

 

دختر کوچکی که جاودان شد

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

روزالیا لومباردوی کوچک زندگی کوتاهی داشت، وی در سن ۲ سالگی در سال ۱۹۲۰ درگذشت، پدر وی برای از بین نرفتن جسد لومباردو او را با ترکیب جادویی فرمالین، الکل، اسیدسالیسیلیک، گلیسیرین مومیایی کرد و جسد او در عمق دخمه راهبی در سیسیل نگه داری می شود. وی به “زیبای خفته” نیز مشهور هست.

 

انقلابی روسی قهرمان همیشه زنده

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

لادیمیر انقلابی مشهور روس هست که در راه مبارزه جان خود را از دست داد، وی در سال ۱۹۲۴ درگذشت، بدن ولادیمیر لنین در معرض دید عموم مردم روسیه هست. پس از مرگ او، مقامات شورویتصمیم گرفتند تا بدن او را برای نسل‌هاي آینده حفظ کنند، جسد لنین نیاز به مراقبت‌هاي ویژه‌اي مثل تزریق و حمام شیمیایی دارد تا سالم باقی بماند.

 

جسد راهب درحال عبادت

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

داشی دورز وایتیگیلاو، یک راهب بودایی در حال مراقبه در موقعیت نیلوفر آبی درسال ۱۹۲۷ از جهان رفت و همان گونه به خاک سپرده و چند سال پس از دفن نبش قبر شد.

 

هنگامی که وی در سال ۱۹۵۵ نبش قبر شد، راهبان جسد او را در حالت مراقبه و دست نخورده کشف کردند، پس از آن عکس وی در معبد بودایی‌ها در اردن قرار داده شده هست.

 

جسد مرد تولندی در باتلاق

افراد معروفی که مومیایی شدن (عکس)

 

در باتلاق‌ها جسد سالم باقی میماند مرد تولوندی در شبه جزیره یولند در دانمارک هست، دانشمندان معتقدند که این مرد قرن ۴ پیش از میلاد درگذشت، اما با این حال جسد وی تا حد زیادی سالم باقی مانده هست، جسد وی سال ۱۹۵۰ کشف شد.

 

اوتزی مرد یخی که به احتمال چندان از ضربه به سر فوت کرد. بدن وی به علت طبیعت سرد جنوب تیرول ایتالیا حفظ شده و سالم باقی مانده هست، او قدیمی‌ترین مومیایی طبیعی در اروپا هست که لباس‌هاي او از جنس چمن و چرم ساخته شده و یک تبر، چاقو، یک تیردان و جیبی پر از انواع توت همراه خود داشته هست.

جدیدترین مطالب سایت