مردی عجیب با قلبی در کوله پشتی (عکس)

مجموعه : عجیب ترین ها
مردی عجیب با قلبی در کوله پشتی (عکس)

این پسر که در انتظار پیوند قلب قرار داشت 17 ماه را بدون قلب و فقط با قلب مصنوعی درون کوله پشتی زندگی کرد.

 

به گزارش تالاب گرفتن یک عضو پیوندی چندان ساده نیست. تعداد کافی اعضای بدن برای همه نیازمندان وجود ندارد. تنها در آمریکا حدود 121 هزار نفر در لیست انتظار پیوند اعضا قرار دارند. تقریبا حدود 22 نفر در روز به دلیل نبود اعضای بدن پیوندی جان خود را از دست می‌دهند.

 

حال یک تکنولوژی شگفت‌انگیز برای بیماران قلبی نشان داده که می‌تواند بیمار را تا زمان رسیدن نوبت برای پیوند زنده نگه دارد. استن لارکین که 25 ساله است اخیرا عمل پیوند قلب را از سر گذرانده اما پیش از دریافت این عضو حدود 17 ماه با یک قلب مصنوعی که خارج از بدنش قرار داشت

 

به راحتی زندگی می‌کرد و هیچ مشکلی نداشت.لارکین و برادر بزرگترش از نوجوانی دچار نوعی بیماری قلبی ارثی بودند، این بیماری به آرامی پیش می‌رود تا قلب را از کار بیندازد. در پاییز سال 1393 این قلب بیمار از بدن او خارج شده است و او اولین مریضی در ایالت میشیگان بوده است

 

مردی عجیب با قلبی در کوله پشتی (عکس)

 

که از دستگاه Freedom portable driver استفاده کرد که به شکل مصنوعی کارکرد قلب را ایفا می‌کند. یک دستگاه حدودا 6 کیلوگرمی که از هوای فشرده شده به عنوان وسیله‌ای برای تقلید عملکرد قلب و پمپ کردن خود در بدن استفاده می‌کند. این دستگاه کاملا بیرون بدن و به حالت کوله‌پشتی قرار می‌گیرد و همیشه همراه فرد بیمار است.

 

عاقبت در اردیبهشت امسال بود که این بیمار توانسته است پیوند قلب را انجام دهد. این اتفاق از این منظر شگفت‌انگیز میباشد که یک بیمار که مجبور بود در لیست انتظار بماند و احتمالا مرگ تلخی را تجربه کند با دانش پزشکی 17 ماه زنده ماند و توانست یک قلب جدید و سالم دریافت کند. حال زندگی برای لارکین از نو آغاز شده است.

جدیدترین مطالب سایت