مجموعه : عجیب ترین
بروزرسانی : 22 آبان 1402

25 رویداد تاریخی عجیب و غریب که جعلی به نظر می رسند

25 رویداد تاریخی عجیب و غریب که جعلی به نظر می رسند

این لیست از مجله تفریحی تالاب 25 رویداد تاریخی عجیب و غریب را کـه جعلی بـه نظر می رسند، اما 100٪ درست هستند، بخوانید.

عجیب ترین رویدادهای تاریخ

تاریخ بـه طرق مختلف در خدمت ماست. بـه عنوان مثال، تاریخ بخش اساسی از حافظه جمعی را ارائه می‌دهد. روایات ان یک بعد تاریخی از معنا را در مورد این کـه ما چه کسی هستیم و چه میکنیم ارائه میدهد. مطالعه تاریخ نیز روشی برای درک زمان حال اسـت… حداقل، این چیزی اسـت کـه عاقل ترین ما پیشنهاد می کند.

«هنر» تاریخ بـه جای این کـه صرفاً «مطالعه گذشته» برای خود باشد، می تواند بـه ما در درک پدیده‌هاي‌ امروزی بشری با بررسی و روشن کردن منشأ و توسعه آن ها کمک کند. با این حال، برخی از “قصه ها” از گذشته وجوددارد کـه می تواند شـما را واقعاً در مورد صحت آن ها شگفت زده کند.

25. پرچم فعلی ایالات متحده توسط یک دانش آموز 17 ساله طراحی شده است

پرچم فعلی ایالات متحده توسط یک دانش آموز 17 ساله طراحی شده است

آیا تا بـه حال نام رابرت جی.هفت را شنیده اید؟ میدانید، کسی کـه پرچم آمریکا را درسال 1958 طراحی کرد؟ نه؟ ما تعجب نمی‌کنیم! باور کنید یا نه، رابرت مشهور ترین طرح پرچم جهان را بـه عنوان بخشی از پروژه مدرسه اي در زمانی کـه پیشبینی می کرد آلاسکا و هاوایی بـه ایالات متحده ملحق شوند، ایجاد کرد.

از قضا، او فقط یک B- برای تکلیف و یک توبیخ از معلمش بـه دلیل داشتن ستاره هاي‌ زیاد دریافت کرد. همانگونه کـه بعدا بیان کرد، معلمش بـه او گفت: “شـما حتی نمیدانید ما چند ایالت داریم.” رابرت کـه از واکنش معلمش دلسرد نشد، طرح خودرا بـه کاخ سفید فرستاد. طرح او از بین بیش از 1500 طرحی کـه بـه رئیس جمهور دوایت دی. آیزنهاور داده شد، انتخاب شد. «سویه: معلم او نمره خودرا بـه A تغییر داد.»


مطالب مشابه: عجیب ترین انسان های تاریخ را بشناسید


24. چین در سه سال بیشتر از آمریکا در تمام قرن بیستم سیمان مصرف کرد

چین در سه سال بیشتر از آمریکا در تمام قرن بیستم سیمان مصرف کرد

باوجود این کـه بیل گیتس یکبار دراین مورد توییت کرد، هیچکس واقعاً وی را جدی نگرفت. با این حال، طبق برآوردهای سازمان زمین شناسی ایالات متحده، آقای گیتس جدی بود. ببینید، ایالات متحده بین سال‌هاي‌ 1901 تا 2000 از 4.5 گیگاتن سیمان استفاده کرده اسـت. .

23. آبراهام لینکلن یک کشتی گیر شگفت انگیز بود

آبراهام لینکلن یک کشتی گیر شگفت انگیز بود

اگر چه او بـه طور گسترده بـه عنوان یکی از بزرگ ترین روسای جمهور تاریخ آمریکا شناخته می شود «اگر نه بزرگ ترین»؛ رئیس جمهور لینکلن می توانست یک ستاره WWE نیز باشد. آبراهام لینکلن قبل از این کـه رئیس جمهور شود، یک کشتی گیر قهرمان بودو درحدود 300 مسابقه شرکت کرد.

او بـه یک مبارز بسیار سرسخت شهرت داشت. همچنین بـه خاطر داشته باشید کـه آبه در روزهای اوج خود 6.4 اینچ قد و حدود 225 پوند وزن داشت. بـه عبارت دیگر، یک شرور گواهی شده.

22. یک بار پاپ به گربه ها اعلام جنگ کرد

یک بار پاپ به گربه ها اعلام جنگ کرد

حتی اگر منبع تاریخی رسمی برای تأیید این موضوع وجود نداشته باشد، ما فرض میکنیم کـه پاپ گریگوری چهارم باید یک سگ واقعی بوده باشد. پاپ بدنام زمانی ادعا کرد کـه گربه هاي‌ سیاه ابزار شیطان هستند و دستور نابودی انها را در سراسر اروپا صادر کرد.

از قضا، کاهش چشمگیر جمعیت گربه ها در قرن سیزدهم یکی از عواملی بود کـه منجر بـه افزایش موش هاي‌ ناقل طاعون شد کـه منجر بـه طاعون سیاه شد.

21. کلئوپاترا حتی مصری هم نبود

کلئوپاترا حتی مصری هم نبود

مسلماً مشهور ترین انسان «مصری» کـه تا بـه حال زندگی کرده اسـت حتی مصری نبوده اسـت. برای ثبت، کلئوپاترا اصالتا یونانی داشت. او آخرین فرمانروای فعال پادشاهی بطلمیوسی مصر بود. بـه عنوان عضوی از سلسله بطلمیوسی، او از نوادگان بنیانگذار ان؛ بطلمیوس اول سوتر، ژنرال یونانی و همراه اسکندر مقدونی بود.

20. کالیگولا اسبش را کشیش کرد

بر کسی پوشیده نیست کـه امپراتور روم گایوس، مشهور بـه کالیگولا، یک آجیل بی رحم بود. بـه گفته سوتونیوس مورخ باستانی، کالیگولا اسب‌ها را بیشتر از انسان‌ها دوست داشت. اینسیتاتوس اسب مورد علاقه او بود. او اینسیتاتوس را بـه قدری دوست داشت کـه بـه اسب یک غرفه مرمری، یک آخور عاج، یک طوق جواهرات و حتی یک خانه داد.

یکیدیگر از وقایع نگاران، کاسیوس دیو، مینویسد کـه خدمتکاران جوی Incitatus را کـه با پره هاي‌ طلا مخلوط شده بود تغذیه می کردند. در برخی مواقع، کالیگولا سعی کرد اسب خودرا نیز بـه سناتور رم تبدیل کند، اما در نهایت وی را بـه جای ان کشیش کرد.

19. تنها بازمانده تایتانیک و بریتانیا

تنها بازمانده تایتانیک و بریتانیا

ویولت جسوپ کـه با نام «خانم غرق نشدنی» نیز شناخته میشود، مهماندار و پرستار کشتی‌هاي‌ مسافربری کلاس المپیک وایت استار لاین بود. جسوپ علاوه بر جان سالم بـه در بردن از بلایای تایتانیک و بریتانیک، بر روی کشتی خواهر سوم این سه نفر، المپیک، نیز حضور داشت کـه درسال 1911 با یک کشتی جنگی بریتانیایی برخورد کرد.

18. زمانی بوقلمون ها مانند خدایان پرستش می شدند

زمانی بوقلمون ها مانند خدایان پرستش می شدند

امروزه، بوقلمون ها عمدتاً بـه عنوان غذای مورد علاقه آمریکا در وعده شکرگزاری شناخته می‌شوند. درسال 300 قبل از میلاد با این حال، پرندگان بزرگ فانتزی توسط مردم مایا بـه عنوان رگ هاي‌ خدایان پرستش میشدند و بـه این ترتیب مورد احترام قرار می‌گرفتند. انها نمادهای قدرت و اعتبار بودند و میتوان انها را در شمایل نگاری و باستان شناسی مایاها یافت.

17. تسلا از مروارید می ترسید

تسلا از مروارید می ترسید

نیکولا تسلا بی شک یکی از بزرگ ترین ذهن ها و مخترعانی بود کـه تا کنون روی این سیاره قدم گذاشته اسـت. با این حال، بـه عنوان یک مرد، تسلا فوبیای واقعاً عجیبی داشت.

او نمی توانست دیدن مرواریدها را تحمل کند، تا جایی کـه از صحبت با زنانی کـه انها را بـه تن داشتند خودداری کرد. وقتی منشی او جواهرات مروارید می پوشید، وی را برای ان روز بـه خانه فرستاد. تسلا همچنین هر شب برای شام دستکش سفید می پوشید و بـه خود می‌بالید کـه یک «کمد لباس» اسـت.

16. ناپلئون تقریباً توسط انبوهی از خرگوش ها ترور شد

ناپلئون تقریباً توسط انبوهی از خرگوش ها ترور شد

ناپلئون بناپارت را یکی از بزرگ ترین ژنرال ها و فاتحانی میدانند کـه تا کنون زندگی کرده اسـت. او در میدان نبرد آن قدر قدرتمند بود کـه بریتانیا، امپراتوری اتریش، پادشاهی پروس، پادشاهی اسپانیا، و پادشاهی هاي‌ مختلف ایتالیا، جمهوری هلند، امپراتوری روسیه، امپراتوری عثمانی، پادشاهی پرتغال و پادشاهی سوئد را وادار کرد. ؛ برای مقابله با او بـه یک دیگر بپیوندند.

با این حال، خرگوش ها آن قدر از او نمی ترسیدند. ظاهراً امپراتور تقاضای کرده بود کـه برای خودش و افرادش شکار خرگوش ترتیب داده شود. رئیس ستاد او ان را تنظیم کرد و از مردان خواست 3000 خرگوش را برای این مناسبت گرد آوری کنند.

وقتی خرگوش ها از قفس رها شدند، شکار آماده شد. حداقل برنامه این بود! اما خرگوش‌ها در حمله‌اي شریرانه و غیر قابل توقف بـه سمت بناپارت و مردانش حمله کردند. تنها چیزی کـه مسلم اسـت این اسـت کـه ناپلئون می‌دانست چگونه زنده بماند!

15. بریتانیایی ها همسران خود را فروختند «تا همین اواخر»

بریتانیایی ها همسران خود را فروختند «تا همین اواخر»

بین قرن‌هاي‌ 17 و 19؛ خرید و فروش همسر در انگلستان امری واقعی بود. طلاق گرفتن در ان زمان واقعاً گران بود. بنابر این، چندین نفر از مردم طبقه پایین بریتانیا قادر بـه خرید انها نبودند. در عوض همسران خودرا فروختند. این رسم امروزه عجیب بـه نظر می‌رسد، اما می‌توان ان را در مکان هاي‌ عمومی مانند بازارها، میخانه ها و نمایشگاه ها یافت.

14. هروئین در گذشته برای درمان سرفه بدون نسخه فروخته می شد

هروئین در گذشته برای درمان سرفه بدون نسخه فروخته می شد

اجداد ما ممکن اسـت کمی عجیب‌وغریب باشند. و وقتی میگوییم عجیب‌وغریب، ان را بـه شیوه اي بد، خطرناک و گاهی کشنده معنا میکنیم. تصور کنید از یکی از کشنده ترین و اعتیادآورترین مواد در تاریخ استفاده میکنید، بـه همان روشی کـه مادربزرگ شـما از آب نبات Werther استفاده می کند. و هروئین فقط برای درمان سرفه هاي‌ پیپ بزرگسالان استفاده نمی شد … ما در مورد سرفه هاي‌ کودکان نیز صحبت می‌کنیم!!!

13. خدمتکاران مصری به احتمال زیاد از عسل متنفر بودند

خدمتکاران مصری به احتمال زیاد از عسل متنفر بودند

عنوان این نوشته کمی عجیب اسـت، درست اسـت؟ بالاخره چرا کسی از چیزی بـه خوشمزه‌اي مثل عسل متنفر اسـت؟ خب، در مصر باستان، خدمتکاران عسل نمی‌خوردند. در عوض آن ها رابا عسل آغشته می کردند تا مگس ها را جذب کنند و از فرعون دور کنند. آیا شـما هم از عسل متنفر نیستید، اگر اینطور بود؟

12. رومی ها از ادرار انسان به عنوان دهانشویه استفاده می کردند

رومی ها از ادرار انسان به عنوان دهانشویه استفاده می کردند

ممکن اسـت اخبار جعلی بـه نظر برسد «البته منزجر کننده نیست»؛ اما رومی ها در واقع بطری هاي‌ ادرار پرتغالی را می خریدند و از ان بـه عنوان آب کش استفاده می کردند. ببینید، تصور میشد کـه آمونیاک موجود در ادرار دهان را ضدعفونی کرده و دندان‌ها را سفید میکند.

انچه حتی تکان دهنده تر اسـت این اسـت کـه ادرار تا قرن هجدهم بـه عنوان یک ماده دهان شویه محبوب در بسیاری از نقاط اروپا باقی ماند. «من بـه لیسترین میمانم، متشکرم.»

11. چارلی چاپلین با تاسیس اپل درگذشت‎

چارلی چاپلین با تاسیس اپل درگذشت‎

وقتی بـه چارلی چاپلین فکر میکنید، ممکن اسـت فکر کنید کـه باید یک قدم بزرگ در زمان بردارید. با این حال، این مورد نیست. این بازیگر درسال 1977 درگذشت. همان سالی بود کـه اپل تاسیس شد. جالب‌ترین بخش ان تفاوت در دوره‌ها بود. چارلی چاپلین از دنیای فیلم‌هاي‌ سیاه و سفید و صامت برخاسته بود، در حالی کـه اپل قصد داشت دنیا رابا طراحی‌هاي‌ جدید فناوری خود تغییر دهد. یه جورایی باحاله بـه روشی واقعا متضاد، ها؟


مطالب مشابه: با زندگی های عجیب و غریب این 11 نفر بیشتر آشنا شوید !!


10. هریت لاک پشت با چارلز داروین ملاقات کرد‎

هریت لاک پشت با چارلز داروین ملاقات کرد‎

در واقع، هریت فقط چارلز داروین را ملاقات نکرد. او حیوان خانگی او بود! دانشمند و نظریه پرداز مشهور درسال 1882 درگذشت، اما نزدیک بـه 50 سال قبل از ان؛ هریت را از جزایر گالاپاگوس گرد آوری کرده بود. چارلز لاک پشت را در استرالیا رها کرد، جایی کـه او تا 175 سال زندگی کرد. هریت تا سال 2006 از دنیا نرفت و وی را بـه تنها موجود زنده قرن بیست و یکم تبدیل کرد کـه خالق نظریه تکامل را ملاقات کرد.

9. پاپ پیوس دوم عاشق «پورن» «نوعی» بود

پاپ پیوس دوم عاشق «پورن» «نوعی» بود

بسیار خوب، عنوان کمی گمراه کننده اسـت و ما با کمال میل ان را اعتراف خواهیم کرد. با این حال، واقعیت این اسـت کـه پیوس دوم قبل از پاپ شدن، یک کتاب محبوب اروتیک با عنوان داستان دو عاشق نوشت. دقیقاً ان نوع «سرگرمی» نیست کـه از یک پاپ انتظار دارید، درست اسـت؟ «یا من این جا فقط یک مغرور هستم؟»

8. “پدر تراژدی” توسط یک عقاب و یک لاک پشت به قتل رسید

"پدر تراژدی" توسط یک عقاب و یک لاک پشت به قتل رسید

شکی نیست کـه میراث و آثار آیسخولوس از مرگ عجیب او پیشی گرفته اسـت. او بـه طور گسترده اي بـه عنوان پدر تراژدی شناخته می شود، زیرا او نخستین نفر از سه تراژدی نویس بزرگ یونان باستان «سوفوکل و اوریپیدس دیگر» بود.

با این حال، برخی ممکن اسـت آیسخولوس را بـه خاطر مرگ بسیار غیر معمول و تقریبا خنده دار او بـه یاد بیاورند. در واقع، این تنها مورد مستند مرگ انسان اسـت کـه مستقیماً بـه لاک پشت نسبت داده می شود. آیسخلوس جان خودرا از دست داد کـه عقابی گرسنه لاک پشتی را روی سرش انداخت تا پوسته ان بشکند و عقاب بتواند گوشت را بخورد. ظاهراً عقاب سر طاس خودرا با سنگ اشتباه گرفته اسـت.

7. جوزف استالین معمولاً عکس هایش را «فتوشاپ» می کرد

جوزف استالین معمولاً عکس هایش را «فتوشاپ» می کرد

وی را دوست داشته باشید یا نه، واقعیت این اسـت کـه جوزف استالین بسیار جلوتر از زمان خود بود. ببینید، دیکتاتور شوروی حتی قبل از اختراع نرم افزار از “فتوشاپ” استفاده می کرد. او دقیقا چگونه اینکار را انجام داد؟ او اغلب عکس‌هایش را روتوش می کرد تا افرادی را کـه مرده‌اند یا «طبق معمولً با خشونت» از دفتر خارج شده‌اند حذف کند. بدون درنظر گرفتن یک پیشرو واقعی در فناوری.

6. رونالد ریگان 77 نفر را از غرق شدن نجات داد «به عنوان نجات غریق»

رونالد ریگان 77 نفر را از غرق شدن نجات داد «به عنوان نجات غریق»

پرزیدنت ریگان قبل از این کـه Baywatch یک چیز باشد بـه عنوان یک بازیگر و رئیس جمهور سلطنت می کرد. بـه نظر می‌رسد کـه رئیس جمهور سابق می توانست بـه اسانی نقشی را در برنامه تلویزیونی مشهور بازی کند.

ریگان حتی قبل از این کـه حرفه بازیگری را دنبال کند، شش تابستان بـه عنوان نجات غریق در پارک لوول در دیکسون کار کرد و روی رودخانه خائنانه راک کار کرد. بر اساس گزارش روزنامه هاي‌ ان زمان و تحقیقات بعدی، او 77 نفر را از غرق شدن نجات داد.

5. آدولف هیتلر نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد

آدولف هیتلر نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد

درسال 1939؛ یکی از اعضای پارلمان سوئد بـه نام اریک گوتفرید کریستین برانت ایده نه چندان روشنی داشت کـه آدولف هیتلر را نامزد جایزه صلح نوبل کند. چند روزبعد، نامزدی لغو شد. همه ی چیز در روزهای بعد جنجال بزرگی بـه پا کرد. در نهایت تصمیم گرفته شد کـه در ان سال هیچ جایزه اي برای صلح بـه کسی تعلق نگیرد.

4. آدولف هیتلر بیش از هر کسی قبل «یا بعد از» خود، سفیدپوستان را نابود کرد

آدولف هیتلر بیش از هر کسی قبل «یا بعد از» خود، سفیدپوستان را نابود کرد

وقتی درباره هیتلر صحبت میکنیم، واقعیت جالب دیگری درباره او وجوددارد کـه اغلب نادیده گرفته می شود. علیرغم این کـه فیلم ها و رسانه ها ان را نماد مطلق نژادپرستی و برتری سفیدپوستان می‌دانند، تخمین زده می شود کـه بیش از 95 درصد از قربانیان هیتلر سفیدپوستان بودند.

برای این موضوع، برخی از مورخان معاصر معتقدند کـه هیتلر بسیار منفور اسـت زیرا او عمدتاً سفیدپوستان را می‌کشت. برای دقیق تر، کتابی درسال 2009 با عنوان «جنجال امپراتوری: بـه چالش کشیدن عذرخواهان امپراتوری» در بین چیزهای دیگر اشاره می کند:

هیتلر بـه طور منحصر بـه فردی مورد تحسین قرار میگیرد زیرا قربانیان او تقریبا همگی اروپاییان سفیدپوست بودند، در حالی کـه قربانیان بریتانیا «و دیگر استعمارهای کلاسیک – فرانسوی، بلژیکی، هلندی، ایتالیایی و آلمانی ویلهلمین» آسیایی، آفریقایی و عرب بودند.

3. زنان اولین کسانی بودند که برای حق سیگار کشیدن راهپیمایی کردند

زنان اولین کسانی بودند که برای حق سیگار کشیدن راهپیمایی کردند

احتمالاً بسیاری از شـما با مبارزان حق رأی و زنان برای حق رأی آشنا هستید. خیلی ها نمیدانند کـه زنان نیز وادار بودند برای حق سیگار کشیدن خود مبارزه کنند. درسال 1929؛ گروهی از زنان بـه خیابان‌ها آمدند، سیگار می‌کشیدند و تابلوهایی حمل می کردند کـه نشان می‌داد سیگار «مشعل آزادی» اسـت.

2. پرتاب سیب به سمت کسی در یونان باستان معاشقه محسوب می شد

پرتاب سیب به سمت کسی در یونان باستان معاشقه محسوب می شد

در یونان باستان، سیب را برای آفرودیت «الهه عشق» مقدس می دانستند. بنابر این، پرتاب یک سیب بـه سمت کسی بـه معنای ابراز عشق بـه صورت نمادین بود. بـه طور مشابه، گرفتن ان بـه معنای نشان دادن پذیرش ان عشق بود. در کتابی کـه افلاطون ادعای نویسندگی می کند، آمده اسـت:

من سیب را بـه سوی تو پرتاب می‌کنم و اگر می‌خواهی مرا دوست داشته باشی، ان را بگیر و دخترانه خودرا با من در بین بگذار. اما اگر افکار شـما همان چیزی اسـت کـه من دعا می‌کنم نیست، حتی در ان صورت ان را بگیرید ودر نظر بگیرید کـه زیبایی چقدر کوتاه اسـت. بـه طور خلاصه، اگر کسی سیب را درست بـه صورت شـما پرتاب کرد، نباید عصبانی شوید. آن ها احتمالاً شیفته شـما بودند.

1. یک مهماندار از ارتفاع 33330 فوتی «بدون چتر نجات» سقوط کرد و زنده ماند

یک مهماندار از ارتفاع 33330 فوتی «بدون چتر نجات» سقوط کرد و زنده ماند

این داستان واقعاً باورنکردنی بیشتر شبیه یک سناریوی وحشیانه از یک فیلم اکشن اسـت تا یک داستان واقعی. با این حال، واقعاً 48 سال پیش اتفاق افتاد. وسنا وولوویچ در صربستان زمانی کـه بخشی از یوگسلاوی متحد بود بـه دنیا آمد. او بـه عنوان مهماندار هواپیما برای شرکت هواپیمایی JAT یوگسلاوی سابق کار می کرد. در سن بیست و دو سالگی، او سوار بر جت پرواز 367 بـه مقصد کپنهاگ بود.

از قضا، او قرار نبود در ان روز «26 ژانویه 1972» پرواز کند. بـه دلیل برخی اشتباهات نام، او بـه اشتباه با مهماندار دیگری با همین نام قاطی شد. انفجار یک بمب در کیف باعث سقوط هواپیما شد. وولوویچ تنها بازمانده و تنها فردی اسـت کـه از سقوط از چنین ارتفاعی جان سالم بـه در برده اسـت.


مطالب مشابه: معرفی عجیب و غریب ترین انسان های جهان «تصاویر»


در پایان

گاهی اوقات خودرا در حال تحقیق در مورد عجیب ترین چیزها می‌بینید، از آداب و رسوم سلطنتی عجیب گرفته تا برخی از عجیب ترین اکتشافات علمی، گذشته مملو از عجیب ترین موقعیت هایي اسـت کـه در مقطعی با ان مواجه خواهید شد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت