مجموعه : عجیب ترین
بروزرسانی : 9 دی 1394

مطلب جالب حقیقت خاموش

مطلب جالب حقیقت خاموش

مطلب جالب حقیقت خاموش

کارل سیگن در مقاله ای به سال 1963 فرضیه ای را مطرح کرد . کارل سیگن که در ایران به کارل ساگان نیز شناخته میشود فرضیه وجود موجودات زنده در گیتی را مطرح کرد . او سپس این چنین مطرح کرد که به احتمال زیاد برخی از این موجودات زنده به هوشمندی فراوانی دست یافته اند ولذا تمدن هایی را شکل داده اند که از نظر فناوری پیشرفته هستند. سیگن سپس چنین مطرح کرد که احتمالا گروهی از این تمدن ها از سابقه ی تاریخی کافی برخوردارند که به فناوری لازم برای اکتشافات فضایی دست یافته باشند. با این حال سیگن اعتراف کرد مدرکی وجود ندارد که نشان دهد موجودات فضایی با مدن پیشرفته در حال حاضر به کره ی زمین سفر میکنند اما چنین مطرح کرد که بعید نیست زمانی در طول تاریخ بشر از زمین بازدید کرده باشد و مدارکی از خود برجای گذاشته باشند.

مطلب جالب حقیقت خاموش

کارل سیگن این نظر را نیز مطرح کرد که چه بسا درمیان اثار باستانی اشیایی باشند که از بازدید موجودات فضایی از زمین حکایت کنند. فرضیه ی سیگن مبنی بر باستان شناسی موجودات فضایی بر روی زمین بسی جالب بود . او فردی نبود که هرچیزی را باور کند درواقع این فرضیه را فردی مطرح کرد که بعد ها یکی از از مشهورترین و برجسته ترین دانشمندان قرن بیشتم شد .

مقاله ی سیگن در نشریه تخصصی علوم فضایی و سیارات منتشر شد که مخاطب آن اخترشناسان و اختر فیزیک دانان بودند لذا عموم مردم از آن ناآگاه ماندند ودیری نپایید که به بوته ی فراموشی سپرده شد . اما پس از پنج سال این پنداشت در بین مردم عمومیت یافت که موجودات فضایی در زمانهای بسیار دور از زمین دیدن کرده ونشان دیدار آنان را در دوران پیش از تاریخ در مدارک باستانشناسی میتوان دید.

انچه بر این پنداشت دامن زد انتشار کتابی با عنوان ارابه ی خدایان در سال 1968 بود . در این کتاب نویسنده ی سوئیسی اریک فون دانیکن چنین مطرح کرد که بینا به مدارک و شواهد انکار ناپذیر باستان شناسی موجودات فضایی در دوران پیش از تاریخ از زمین بازدید کرده ونقش مهمی در شکل گیری تمدن بشری داشته اند .

مطلب جالب حقیقت خاموش

با این که اریک دانیکن در کتاب ارابه ی خدایان خود به مقاله ی سیگن ارجاعی نمیدهد اما چنین به نظر میرسد که ادعای او در واقع همان فرضیه ی سیگن است که با اغراق و گزافه گویی به شکل افسانه ای در چارچوب علم انسان شناسی در آمده است.

از قرار معلوم عقاید دانیکن بر سه فرضیه ی باستانی ضمنی استوار هستند :

1 . در سرتاسر جهان تصاویر و نمودهایی از دوران پیش از تاریخ چون نقاشی بر دیوارها ، ظروف سفالی وپیکره ها و همچنین نوشته هایی به چشم میخورد که از نظر منطقی میتوان چنین تفسیر کرد که این نقاشی ها ، پیکره ها و توصیفات مردم بدوی از بازدید موجودات فضایی است .

2. تطور زیست شناختی بشر را نمیتوان درک کرد ، مگر اینکه فرض را براین نهیم که تمدنهای فضایی با علوم پیشرفته در آن دست داشته اند .

3. برخی اشیاء و نوآوریهای باستانی از نظر فنی پیشرفته تر و پیچیده تر از آنند که بتوان آنها را به هوش و خلاقیت انسان پیش از تاریخ نسبت داد .در عوض میتوان اینچنین مطرح کرد کهاین قبیل اشیای پیشرفته ونوآوریهای مهم راموجودات فضایی با قصد مشخصی دراختیار انسان قرار داده اند.

مطلب جالب حقیقت خاموش

ادعا میشود این تصویر که در یکی از معابد صقاره مصر وجود دارد ، تصویر هلیکوپتر ، زیر دریایی و جت جنگی بوده که مصریان فناوری ان را دراختیار داشتند . اما آیا شما هم اینگونه فکر میکنید؟ در ادامه مقالات با ما باشید.

مطلب جالب حقیقت خاموش

ادعا میشود این ماکت ها ،ماکت هواپیما هستند که در آمریکای جنوبی یافت شده اند ! نظر شما چیست؟!

مطلب جالب حقیقت خاموش

آیا واقعا این تصویر یک لامپ در مصر باستان است؟!

مطلب جالب حقیقت خاموش

چه کسانی مجسمه های عظیم جزیره ی ایستر را بر افراشتند؟! آیا رد پای فضایی ها درمیان است؟!

مطلب جالب حقیقت خاموش

آیا این هرم های بزرگ و زیبا یک شب و با مهندس ناظری فضایی ها ساخته شده اند؟! وبسیاری سوالات دیگر که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

عکس جنجالی موجودات فضایی که ناسا منتشر کرد

خانه‌ای هوشمند برای نخستین مسافران سیاره مریخ

۱۰ مورد از بزرگترین اسرار ستارگان (+عکس)

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت