بروزرسانی : 10 آذر 1396

علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم بارداری بعد از رابطه جنسی

برای پی بردن به بارداری در روزهای اول بعد از رابطه جنسی می توان به علائم و نشانه های یاد شده در این مطلب اشاره کرد . نخستین علامت اصلی بارداری نداشتن عادت ماهانه برای یك یا چند دوره متوالی هست !

علائم بارداری, نخستین علامت و علامت بارداری در زنان گوناگون متمایز هست، حتی ممكن هست عده‌اي از بانو‌ها تا روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پس از بارداری هیچ علامت شاخصی نداشته باشند اما بعضی دیگر ممكن هست تنها یك هفته پس از لقاح هم گریبانگیر بروز بعضی علائم شوند. درواقع كلیت مسئله این هست كه علائم اولیه بارداری در زنان متمایز هست.

همه ی این رخداد‌ها ممكن هست بیفتد
دكتر «هنكه داگلاس پالمر»، مدیر مركز تحقیقات باروری و سلامت مادران «كندی شیریور» میگوید: «نخستین علامت اصلی بارداری نداشتن عادت ماهانه برای یك یا چند دوره متوالی هست… البته خیلی از بانو‌ها طی دوره‌هاي ماهانه خود اختلال و بی‌نظمی دارند و برای همین اگر به اندازه بیش از نیمی از یك دوره زنانه به تاخیر بیفتد باید به بارداری بعنوان یكی از علت‌هاي احتمالی فكر كنند.»

 
اگر این علامت ها را دارید یعنی آبستن هستید
انجمن ملی زنان و بارداری كانادا می گوید، اگر چه زنان عموما به تاخیر افتادن دوره‌هاي ماهانه را بعنوان علامت اولیه بارداری درنظر می گیرند اما باید گفت، بعضی علامت‌هاي دیگر هم می تواند همراه با این علامت باشد از جمله:

بزرگ‌شدن و حساس شدن سینه‌ها
خستگی و انرژی نداشتن
تهوع، استفراغ، حالت سرگیجه و تهوع صبحگاهی
تیره‌تر شدن نوك سینه‌ها
سردرد
ویار نسبت به یك غذا یا زده شدن از یك غذای ناب
تكرر ادرار
تغییرات خلق‌و‌خو و روحیه طی شبانه‌روز
خون ریزی‌هاي جزئی و جمع و جور

 علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم بارداری

یكی دیگر از نخستین علامت‌هاي بارداری در زنان می تواند بروز واكنش‌هاي اخیر نسبت به غذاها باشد

 
  تمایل یا کينه؟ مسئله این هست
یكی دیگر از نخستین علامت‌هاي بارداری در زنان می تواند بروز واكنش‌هاي اخیر نسبت به غذاها باشد. درواقع می شود گفت، یكی از علامت‌هاي اولیه بارداری می تواند علاقه یا کينه به بعضی غذاها و موادغذایی باشد.

علاقه‌مند شدن بیشتر به مزه‌ها و بوهاست، مثلاً بانو حامله ممكن هست به مزه شیرین یا به هرچیزی كه نمك داشته باشد متمایل شود یا به خوردن پوست پرتقال یا لیموترش علاقه‌ پیدا كند.

به گزارش تالاب درمواردی ممكن هست كشش به خوردن مواد غیرطبیعی، مانند خاك یا آشغال، ایجاد شود كه این حالت‌ها نیازمند مراجعه و مشاوره به پزشكان هست. یكی از علامت‌هاي اولیه بارداری میتواند حالت تهوع به محض استشمام یك بو یا مزه باشد.

برای مثال بعضی بانو‌ها بي درنگ بعد از استشمام بوی قهوه یا چای حالت تهوع پیدا می‌كنند، شاید این رایج‌ترین مورد درمورد  بوی روغن و سرخ كردن باشد كه باعث بروز حالت تهوع در زنان آبستن میشود.

 آسپیرین ممنوع
دكتر داگلاس پالمر در توضیح بعضی علامت‌هاي اولیه بارداری می گوید: «ممكن هست بانو‌ها در اوایل باروری به علت تغییر در میزان هورمون‌ها تشدید سردردها را سنجیدن كنند یا به سردردهای اخیر گریبانگیر شوند.

بانو‌هایي كه فكر می‌كنند حامله میباشند بهتر هست از قرص‌هایي شامل استامینوفن بهرهگیری كنند و آسپیرین مصرف نكنند. آسپیرین می تواند عوارض زیادی  روی جنین بگذارد، از جمله اختلالات كبدی، اما یكی از چیزهایی كه شمار زیادی از زنان نمیدانند این هست كه مصرف آسپیرین در زمان بارداری می تواند باعث تغییر رنگ دندان‌هاي جنین و نابهنجاری‌هاي لب و لثه شود.»

علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم حاملگی

 
 دقیق‌ترین راه كدام هست؟
اما واقعا برترین راه برای تشخیص بارداری چیست؟ دكتر «كالین كالینز»، از مركز درمانی «پلاندپرنت هو» می گوید: «خب پاسخ این سوال كاملا معلوم و مشخص هست؛ انجام یك آزمایش بارداری.

سایت تالاب : به‌طور متداول بانو‌ها از شیوه سنجش بارداری در منزل و نوارهای مخصوص بهرهگیری می‌كنند اما باید دراین مورد دقیق بودو كاملا براساس دستورات تست آزمایش را انجام داد.

هر اشتباه كوچكی میتواند روی نتیجه آزمایش تاثیر بگذارد، درضمن اكثر این تست‌هاي خانگی دارای پاسخ‌هاي كاذب میباشند، برای همین برترین كار این هست كه آزمایش خون انجام شود كه افزایش میزان هورمون در 2 آزمایش پیاپی می تواند نشان ‌دهنده بارداری باشد، این روش دقیق‌ترین راه تشخیص بارداری هست.»

 یك علامت آزاردهنده
براساس روال فیزیولوژیك بارداری، یك بانو حامله بین 6 تا 8 هفته پس از بارداری احساس تكرر ادرار پیدا خواهد كرد و این حالت ممكن هست با گذر زمان شدیدتر هم شود. در موارد معدودی ممكن هست فرد حامله گریبانگیر اختیار نداشتن و كنترل نكردن ادرار ‌شود كه البته طبق معمول گذراست و فقط باید در حالت شدید به پزشك مراجعه كرد.

منبع: مجله سیب سبز /برترین ها

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت