حقیقت های ترسناک و جالب در مورد بارداری

حقیقت های ترسناک و جالب در مورد بارداری

دوران بارداری یکی از دوران خوب برای خانم ها می باشد. انتظار کشیدن برای بچه ای که قرار است با عشق خانواده بزرگ شود. اما این دوران چه مشکلات و سختی هایی دارد؟

 

شما بعد از طی دوران بارداری از نظر روحی و فیزیکی یک انسان دیگر می شوید. البته داشتن فرزند آنقدر شیرین است که مادران تمام این سختی ها را به جان می خرند.

 

حالت تهوع صبحگاهی

یکی از اولین چیزهایی که بعد از شنیدن کلمه بارداری به ذهن ما می آید حالت تهوع صبحگاهی است. شاید شما بگویید این که چیزی نیست! من یکبار بعد از بازگشت از مهمانی شبانه تمام شب بالا آوردم، پس می توانم یکی دو روز این حالت را تحمل کنم. واقعا اینگونه است؟ حالت تهوع صبحگاهی که نیمی از زنان باردار دچارش می شوند، اغلب به سبب افزایش میزان استروژن به وجود می آید و همیشه محدود به صبح ها  نیست. این حالت تهوع و استفراغ ممکن است در کل روز شما را اذیت کند و استفراغ های پی در پی می تواند موجب کم آبی بدن، کاهش وزن، سوزش قلب، نفخ و خیلی دیگر از اثرات جانبی شیرین مادر شدن بشود. حالت تهوع خیلی شدید در بارداری  hyperemesis gravidarum نام دارد و برای این نوع افراد احتمال بستری شدن در بیمارستان نیز هست. پس حالا متوجه شدید که به راحتی نمی شود این مورد را دست کم گرفت؟!

 

Diastasis recti

به جدایی بین سمت چپ و راست ماهیچه های شکمی در دوران بارداری Diastasis recti می گویند.  بعد از اینکه بچه در شکم مادر رشد کرده و بزرگ شد، یک خط و مرز در وسط شکم ایجاد می شود. (برخی از خانم ها عاشق این حالت هستند و  ان را مقدس می دانند؛ پس لازم نیست در گوگل راجع به ان جستجو کنید). در برخی موارد اگر زنی برای بار دوم باردار شود،  ممکن است شکل رحم یا جنین ظاهر شود گویی که به شکم چسبیده است. از نظر من این حالت می تواند کمی شبیه یکی از صحنه های فیلم Alien باشد!

 

Incontinence

Incontinence ( یا به عبارتی بی اختیاری ادرار) و بارداری با هم در تضاد نیستند. باید بگوییم بچه ای که در رحم مادر رشد می کند به مثانه فشار می آورد. بنابراین یک عطسه ناگهانی مجبورتان می کند برای عوض کردن لباس زیر خود بروید. بااین حال ناامید نشوید! با انجام تمرین های ورزشی مخصوص می توانید به کنترل ادرار در دوره بارداری کمک کنید.

 

تغییرات پوستی عجیب
یکی از مشکلات شایع پوستی دوران بارداری chloasma نام دارد که 50 تا 70 درصد خانم ها دچار این مشکل می شوند. این تغییرات پوستی زیبایی پوست را می گیرند و باعث ناراحتی خانم باردار می شوند. در بعضی از خانم ها به خاطر افزایش ملانین در بدن  روی پوست رنگ دانه های زرد یا قهوه ای به وجود می آید که بیشتر هم روی صورت دیده می شوند. همچنین نمایان شدن رگ ها در پوست بعضی خانم ها دیده می شود. در این دوران به دلیل افزایش هورمون ها افزایش جوش ها در کل بدن نیز مشاهده می شود.

حدود یک درصد از خانم های هم با مشکل شدید پوستی PUPPS مواجه می شود: این لغت به معنی کورک ها و نشان های بارداری همراه با خارش است. این دسته از افراد روی پوست شکم، باسن و ران ها زخم ها و خطوط قرمز فراوان دارند که با خارش و سوزش زیاد همراه است.

 

Cheeseburger Crotch

من مطمئن نیستم که این لغت برای توصیف این نوع مشکل بارداری درست باشد. این مورد که در برخی از خانم ها مشاهده شده «ورم ناحیه تناسلی» نام دارد که با سوزش، ترشحات و بوی بد همراه است.
خانم ها باید بدانند که بارداری مثل آنچه در فیلم های هالیوود دیده اند نیست. کمی حالت تهوع، کمی گریه، شاید هم قدری اضافه وزن و در پایان هم یه فرزند زیبا در بغل گرفته اید! پس فریب فیلم ها را نخورید. برای مادر شدن باید سختی های زیادی را پشت سر گذاشت که البته ارزشش را دارد.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

منبع : ileev

جدیدترین مطالب سایت