بررسی قوانین مهم چربی سوزی

بررسی قوانین مهم چربی سوزی

قوانین مهم چربی سوزی

از میان تمام مواد خوراکی مصرفی شما، آنهایی که از محتوای پروتئین بالا برخوردار میباشند،مصرف کالری هاي هرروز خود را به میزان 500 کالری کاهش دهید

 

چربی سوزی یکی از راه هاي اصلی کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب هست. اما چربی سوزی سریع چند قانون ساده و کاربردی دارد که به شما معرفی میکنیم.

به گزارش تالاب  “منز فیتنس”، گسترش چاقی سبب شده تا روشهای مقابله با آن و کاهش کیلوهای اضافی بدن نیز بیش از هر بار دیگر محبوب شوند. اما برای چربی سوزی سریع باید چند قانون مد نظر قرار بگیرند که در ادامه به انها اشاره میشود.

 

کالری بیشتری نسبت به کالری مصرفی بسوزانید

کاهش وزن ساده هست، اگر میزان کالری هاي مصرفی شما کمتر از کالری هاي سوزانده شده باشد، روند کاهش وزن را شاهد خواهید بود. اما همچنان افراد بسیاری به میزان خوراکی که میخورند و میزان کالری هاي سوزانده شده توجهی ندارند.

 

بهتر هست از حدس زدن دست بردارید و برنامه خورد و خوراک خود را ثبت کنید. محاسبه دقیق میزان کالری هاي مصرفی و سوزانده شده ممکن هست موجب شگفتی شما شود.

 

مصرف کالری هاي هرروز خود را به میزان 500 کالری کاهش دهید، که در حدود یک وعده خوراکی هست. گرچه، نیازی نیست یک وعده خوراکی هرروز مثل شام را به طور کامل حذف کنید، بلکه می‌توانید اندازه وعده هاي خوراکی خود را کوچک کرده و کربوهیدارت ها را محدود کنید. مواد خوراکی فرآوری شده و غذا هاي کم ارزش مصرفی شما اولین انتخاب هایي میباشند که باید حذف شوند.

 

برای چربی سوزی پروتئین بیشتری مصرف کنید

از میان تمام مواد خوراکی مصرفی شما، آنهایی که از محتوای پروتئین بالا برخوردار میباشند، مهمترین گزینش ها برای از دست دادن چربی محسوب می‌شوند. اولیه، پروتئین احساس سیری را برای مدت زمانی طولانی تر در شما ایجاد میکند که از پرخوری و مصرف میان وعده ها جلوگیری می‌کند.

 

دوم، مواد خوراکی سرشار از پروتئین کالری سوزی در طول روز را تقویت می‌کنند زیرا گوارش پروتئین نسبت به کربوهیدارت یا چربی به انرژی بیشتری نیاز دارد. سوم، هنگامی که با تمرینات قدرتی همراه باشد، یک رژیم خوراکی با محتوای پروتئین بالا از کاهش توده عضلانی که ممکن هست در نتیجه کاهش ناگهانی کالری هاي مصرفی رخ دهد، جلوگیري میکند.

 

به ازای هر پوند «453 گرم» از وزن خود حداقل یک گرم پروتئین مصرف کنید و پروتئین را از منابع کامل مثل گوشت هاي بدون چربی، تخم مرغ، ماهی، و پودرهای پروتئین فراهم سازی کنید.

 

برای چربی سوزی، چربی های سالم بیشتری مصرف کنید

چربی موجود در مواد خوراکی لزوما به چربی اطراف دور کمر شما اضافه نمیکند. چربی هاي حیوانی، کره حقیقی، روغن نارگیل، مغزهای خوراکی، روغن زیتون و آووکادو به کاهش احساس گرسنگی و حفظ ساخت بهینه تستوسترون کمک می‌کنند.

 

چربی هاي سالم بیشتری مصرف کنید و میزان مصرف کربوهیدارت ها، که می‌تواند افزایش ناگهانی قند خون و افزایش سطوح انسولین را موجب شده و به ذخیره چربی اکثر منجر شود را کاهش دهید. حداقل 25 درصد از کالری هاي مصرفی خود را از منابع چربی مفید فراهم سازی کنید و از چربی هاي ترانس مصنوعی که با مشکلات سلامت گوناگون مثل مریضی قلبی پیوند خورده اند، دوری کنید.

 

برای چربی سوزی بیشتر قوی تر شوید

تعداد زیادی از مردم همچنان فکر می‌کنند که عامل کلیدی در چربی سوزی تمرینات کاردیو هست. در شرایطی که تمرینات کاردیو به سوزاندن کالری کمک میکنند، اما با رشد عضلات زیر چربی هیچ کاری ندارد. تمرینات کاردیو بیش از اندازه به همراه کمبود کالری میتواند موجب از دست دادن عضله و تضعیف شما شود.

 

حتی زمانی که هدف شما کوچکتر شدن هست، همچنان نیازمند کار با وزنه و افزایش قدرت خود هستید. کار با وزنه به حفظ و حتی افزایش توده عضلانی کمک می‌کند و ترکیب بدن را بهبود می بخشد. پس در کنار تمرینات کاردیو از کار با وزنه و انجام تمرینات قدرتی غافل نشوید.

 

برای چربی سوزی حداقل هفت ساعت در شب بخوابید

کمبود خواب افزایش سطوح کورتیزول، یک هورمون استرس، را به همراه دارد که موجب ذخیره چربی در بدن می‌شود. در مطالعه اي با حضور بیش از شش هزار شرکت کننده، پژوهشگران ژاپنی دریافتند

 

که مدت زمان خواب کوتاه‌تر با سطوح شاخص توده بدنی «BMI» بالاتر و اندازه دور کمر بزرگ‌تر در مردان مرتبط بوده هست. کمبود خواب میتواند در بازیابی و ساخت هورمون رشد نیز اختلال ایجاد کند.

 

حداقل هفت ساعت خواب بی وقفه شبانه پیشنهاد میشود. اگر در به خواب رفتن مشکل دارید، مصرف کافئین از اواسط روز را متوقف کنید، مصرف الکل را کنار بگذارید که کیفیت خواب را از بین میبرد، و پیش از خواب ذهن و بدن خود را با انجام فعالیت هایي مثل مدیتیشن آماده کنید.

 

جدیدترین مطالب سایت