بروزرسانی : 26 اسفند 1393

چگونه بدون دراز و نشست شکمی 6 تکه داشته باشیم؟

چگونه بدون دراز و نشست شکمی 6 تکه داشته باشیم؟

دیگر دوره انجام تمرین های کرانچ گذشته است. لو شولر یکی از نویسنده های کتاب” قوانین جدید برای شکمی صاف” از ده سال پیش تاکنون حتی یکبار هم دراز و نشست انجام نداده است. او می گوید هدف از انجام کرانچ ها داشتن عضلات شکمی بزرگتر است، اما همه ما در ناحیه شکم عضله داریم. پسر من در تمام طول دوران کودکی بدون آنکه حتی یک بار دراز و نشست انجام داده باشد، شکمی شش تکه داشت. او تنها پسری لاغر و فعال بود. موضوع جدیدی نیست که بگوییم اگر شکمی صاف و شش تکه می خواهید، رژیم غذایی بیشتر از ورزش کردن اهمیت دارد. اما متاسفانه اکثر مردان توجه نمی کنند که بهترین تمرینات برای داشتن شکمی شش تکه کرانچ ها و یا دراز و نشست نیست؛  که در واقع ضررش بیشتر از منفعت آن است. بهترین تمرین برای شکم حرکتی است که برعکس کرانچ انجام می شود.

بر اساس نظر متخصصان تمرین های کششی “Rollout” بهترین نرمش برای تقویت عضلات شکمی است. در این تمرین مچ دستهایتان را روی توپ ورزشی می گذارید و سپس آرنج ها را باز کرده و بدنتان را همانند تصویر به جلو می کشید.

چگونه بدون دراز و نشست شکمی 6 تکه داشته باشیم؟

این کار علاوه بر تقویت عضلات شکم، عضلات پایین کمر را نیز برای حمایت از ستون فقرات پرورش می دهد. البته این تمرین، حرکت جدیدی نیست که در آزمایشگاه ابداع شده باشد بلکه نوع پویایی از حرکت پلانک است. در حرکت کرانج شما ستون فقرات خود را خم می کنید و در حرکت پلانک آن را باز می کنید.

بنا به نظر متخصصان کرانچ ها ممکن است به نقاطی از بدن نظیر ستون فقرات و مهره ها آسیب بزنند که دیگر قابل درمان نیستند.  فشاری که کرانچ ها به ستون فقرات وارد می کنند آنقدر شدید است که می توان گفت اگر دوست دارید دیسکتان بیرون بزند، تنها راهش انجام این تمرینات است!

پلانک پایه که در آن انگشتان پا و ساعدها به روی زمین قرار می گیرد، بسیار سخت تر از آن است که تصور می‌کنید. اما زمانی که می توانید آن را 60 تا 90 ثانیه به راحتی انجام دهید، بهتر است از نوع تمرین های پایه فراتر رفته و مرحله ی سخت تری را انجام دهید. یادتان باشد که این تمرین ها را در جلوی آینه انجام بدهید تا بتوانید فرم بدنتان را کنترل کنید.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت