بروزرسانی : 4 مهر 1397

مصرف ویتامین B به لاغری کمک می کند

مصرف ویتامین B به لاغری کمک می کند

آیا می دانستید مصرف ویتامین B به لاغری و کاهش وزن کمک می کند؟ گاهی ممکن است شما مدتها رژیم غذایی بگیرید اما با کمال تعجب متوجه میشوید وزنتان با سرعت کمی کاهش می یابد.

گاهی علت متابولیسم بسیار کند بدن شماست که شاید ناشی از کمبود ویتامین B و یا به اصطلاح کم خون شما باشد. ویتامین B12 باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

محققان در تازه ترین تحقیقاتشان پیرامون کاهش وزن به دستاوردهای مهمی دست یافته اند ، و آن هم اثرات ویتامین B12 بر کاهش وزن است. با پارسناز در این مطلب همراه باشیدتا جزئیات کامل درباره این ویتامین از خواص تا علائم کمبود این ویتامین مهم را بخوانید

به این ویتامین ویتامین انرژی هم میگویند چرا کعه کمبود آن خستگی مضاعف بدن را در پی دارد .ویتامین B12 ویتامین انرژی است چرا که واقعا به بدن انرژی مضاعفی می دهد.

نقش این ویتامین در رفع خستگی بدن و سرعت بخشیدن به متابولیسم است.گلبول های قرمز خون نیز مسئول تولید هموگلوبین هستند. هموگلوبین اکسیژن را از ریه به سرتاسر بدن منتقل می کند.

تزریق ویتامین B12 و کاهش وزن

عمدتا این ویتامین به شکل آمپول و به روش تزریقی مورد استفاده قرار میگیرد. تزریق در عضله به جذب بهتر این ویتامین کمک می کند. این افراد اکثرا از احساس خستگی مزمن رنج می برند. عده ای از این افراد معتقدند که با تزریق این ویتامین کاهش وزن داشته اند.

اما تزریق این ویتامین به طور مستقیم باعث کاهش وزن نمی شود. پس چه علتی باعث کاهش وزن این دسته می شود؟فاکتورهای زیادی وجود دارند. ویتامین B12 باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود که این مساله به نوبه خود باعث کاهش وزن خواهد شد.

این گونه افراد معمولا کسانی هستند که تمایل به حفظ سلامتی و آگاهی از سلامتی بدن خود را دارند بنابراین رژیم های گیاه خواری و یا تناسب اندام را رعایت می کنند. از طرفی کوبالامین باعث انرژی بخشیدن به بدن می شود و به این افراد انرژی لازم برای ورزش و فعالیت های بدنی و همچنین حفظ رژیم غذایی شان را می دهد.

همچنین این ویتامین نقش مهمی در کاهش استرس و افسردگی دارد، یعنی باعث کاهش مواردی که ارتباط زیادی به افزایش وزن دارند می شود.در کنار منفعت های زیادی که دریافت این ویتامین برای بدن دارد ممکن است برخی عوارض جانبی را برای برخی افراد که دارو و یا مواد دیگری را همزمان مصرف می کنند و یا دارای شرایط بدنی خاصی هستند به همراه داشته باشد بنابراین حتما قبل از تزریق آن با پزشک مشورت کنید.ویتامین B در رفع خستگی بدن و سرعت بخشیدن به متابولیسم بدن کمک می کند

کمبود ویتامین B12

کمبود این ویتامین یک خطر جدی برای سلامتی به شمار می آید. در حالت طبیعی بدن به میزان لازم این ویتامین را جذب می کند اما در مواردی مانند بیماری و یاپیری ممکن است این ویتامین به درستی جذب بدن نشود و بدن کمبود آن را احساس کند. ک

اهش وزن یکی از علائم کمبود این ویتامین است. در موارد شدید تر ممکن است منجر به آسیب دائمی عصبی در صورت عدم درمان نیز بشود. مقادیر کافی این ویتامین برای حفظ سلامتی و کارکرد درست بدن بسیار ضروری است و فرد مبتلا به کمبود ویتامین B12 با دریافت کپسول و یا تزریق عضلانی تحت درمان قرار خواهد گرفت.

رژیم غذایی و ویتامین B12

زمانی که رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنید باید مطمئن شوید که رژیم متعادلی دارید و تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدنتان از طریق این رژیم به بدنتان خواهدرسید. کوبالامین یکی از این مواد مغذی است که باید در رژیم غذایی تان گنجانده شود.

منابع غنی ویتامین B12

گوشت، مرغ، شیر و سایر محصولات لبنی، تخم مرغ و ماهی و … از منابع غنی این ویتامین هستند. از انجا که محصولات حیوانی از منابع اصلی این ویتامین به شمار می رود، بنابراین افرادی که رژیم های گیاه خواری را انتخاب نموده اند باید توجه بیشتری به دریافت این ویتامین از طریق مکمل های غذایی داشته باشند وبی توجهی به این قضیه ممکن است موجب ضررهای جبران ناپذیری شود.

رژیم شگفت انگیز دو هفته ای دکتر آز

آیا چای لاغری لاغر می‌کند؟

عواملی که باعث چربی سوزی می شوند

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت