درمان هموروئید با راه های طبیعی

درمان هموروئید با راه های طبیعی

درمان هموروئید با راه های طبیعی، چگونه می توان با راه های طبیعی بیماری هموروئید را درمان کرد؟ هموروئید یا بواسیر یكی از بیماری های شایع در میان مردان و زنان است كه به دلایل مختلفی از قبیل وارد آمدن فشارهای مداوم به سیاهرگ مقعد، یبوست، سرطان روده بزرگ و رژیم های غذایی بدون فیبر در افراد مختلف به وجود می آید. بسیاری از مبتلایان به این بیماری به دلیل خجالت كشیدن، خیلی دیر اقدام به درمان این بیماری می كنند. درحالیكه امروزه درمان بیماری بواسیر در طب رایج و طب سنتی مكاتب مختلف در جهان به راحتی قابل پیگیری است

 

كوكوی تره بخورید
گیاهانی چون شنبلیله، پیاز، شاه تره، گل میخك، كاسنی صحرایی، تره، بومادران و چای كوهی از جمله گیاهانی هستند كه از سوی درمانگران شیوههای طبیعی درمان به بیماران توصیه میشود. این گیاهان بهتر است بهصورت تازه مصرف شوند. بهعنوان مثال درمانگران مصرف خوراكی این سبزیها و گیاهان را در وعدههای غذایی و به جای مواداولیه در طبخ غذا بسیار توصیه كردهاند. خوردن كوكوی تهیه شده از تره تازه یا شاهتره و مصرف آن 3 بار در هفته علاوه بر پیشگیری از ابتلا به بواسیر در درمان آن نیز بسیار موثر است.

 

این مواد را انتخاب كنید
یكی از بهترین سبدهای غذایی برای تغذیه روزانه استفاده از موادغذایی طبیعی و سرشار از فیبر و ویتامین است. برای این منظور بهتر است در سبد غذای خانواده بهصورت روزانه به میزان كافی سبزی تازه، میوه و موادغذایی طبیعی وجود داشته باشد. افراد به میزان كافی آب مصرف كنند تا میزان رطوبت بدن آنها به اندازه مورد نیاز باشد. علاوه بر این، مصرف حبوبات و غلات سبوسدار در غذا یا بهصورت آب پز نیز از دیگر مواردی است كه به پیشگیری از ابتلا به یبوست و بواسیر كمك میكند.

 

طب سوزنی و درمان بواسیر
در این شیوه درمانی بیمار با دریافت سوزنهایی در نقاطی خاص از بدن به تقویت سیستم عصبی و عضلانی دستگاه گوارش بهویژه در ناحیه مقعد پرداخته و به پیشگیری یا درمان بواسیر در بیمار كمك میكند. در حقیقت درمانگر طب سوزنی در این شیوه با كمك سوزنهای بسیار نازك و یك بار مصرف خود فعالیت رودهها را افزایش داده و به این ترتیب مانع از ایجاد یبوست كه یكی از عمده عوامل بروز بواسیر در افراد است، میشود.
از طرفی درمانگر طب سوزنی در بیمارانی كه بواسیر آنها ناشی از استرسها و تنشهای عصبی دستگاه گوارشی است میتواند با زدن چند سوزن به بدن بیمار و كاهش استرسها و ایجاد ریلكسی در عملكرد دستگاه گوارشی به بهبود وضعیت بیمار كمك كند.

 

حتمآ بخوانید هموروئید چیست؟

هموروئید یا بواسیر چیست؟

یبوست و درمان آن چقدر مهم است

 

جدیدترین مطالب سایت