معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

مجموعه : تغذیه سالم
معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

معرفی تمامی خواص میوه ی توت فرنگی برای سلامتی بدن و زیبایی پوست

دراین مطلب برای شـما عزیزان تمامی خواص میوه توت فرنگی ذکر شده اسـت همچنین همراه سایت تالاب باشید تا بـه زیان ها و عوارض حساسیت از این میوه را مشاهده کنید .

خواص توت فرنگی بیشتر برای سلامت و زیبایی پوست شناخته شده اسـت این درحالی اسـت کـه اکثر پزشکان متخصص مصرف توت فرنگی را برای پیشگیری و حتی کاهش بیماری هاي‌ قلبی توصیه می کنند چراکه آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها در توت فرنگی باعث می شود کـه از سلامت قلب محافظت کند و می تواند از انواع مختلف سرطان جلوگیري کند و ویتامین C موجود در توت فرنگی حتی بـه سلامت پوست و مو نیز کمک خواهد کرد ؛ فیبر موجود در ان باعث کاهش وزن و التیام هضم خواهد شد.

 

آیا میدانید که توت فرنگی چه ارزش غذایی دارد ؟ 

یک فنجان توت فرنگی تازه «152 گرم» حاوی:
کالری:49
قند:7 گرم
چربی:0 گرم
فیبر:3 گرم
و سایر مواد مغذی توت فرنگی عبارتند از:
پروتئین:یک گرم «دو درصد از میزان توصیه شده روزانه »
ویتامین C :چهارمیلی گرم «149 درصد از میزان توصیه شده روزانه»
منگنز:6 میلی گرم «29 درصد اسـت میزان توصیه شده روزانه»
فولات:5 گرم «9 درصد از میزان توصیه شده روزانه»
پتاسیم:233 میلی گرم «7 درصد از میزان توصیه شده روزانه»
منیزیوم:8 میلی گرم «5 درصد از میزان توصیه شده روزانه»
ویتامین K:سه میکرو گرم «چهار درصد از مقدار توصیه شده روزانه»
توت فرنگی ها دارای مواد مغذی بسیار زیادی هستند کـه مزایای فوق العاده اي دارند.

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

 

میزان کربوهیدرات‌ درون توت فرنگی:

توت فرنگی حاوی میزان زیادی آب اسـت و بـه همین دلیل کربوهیدرات موجود در ان بسیار پایین اسـت. اما همین میزان کربوهیدرات هم عمدتا حاصل قندهای ساده مانند گلوکز، فروکتوز و ساکروز اسـت. بنابر این مصرف توت فرنگی تاثیر قابل توجهی روی سطح قندخون نمی گذارد و برای افراد دارای دیابت، میوه بی‌ضرری محسوب میشود.

 

میزان فیبر درون توت فرنگی:

فیبر تقریباً 26درصد از کربوهیدرات موجود در توت فرنگی را شامل می شود و هر 100گرم توت فرنگی، 2گرم فیبر مورد نیاز «محلول و غیرمحلول» را تامین میکند. فیبرهای غذایی نقش مهمی در تغذیه باکتری‌هاي‌ مفید روده ایفا میکنند و بـه فرآیند هضم غذا کمک میکنند. فیبرها همچنین در کاهش وزن و پیشگیری از ابتلا بـه انواع بیماری مفید هستند.

 

تمامی ویتامین‌ها و مواد آلی درون توت فرنگی 

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

 

ویتامین C: توت فرنگی سرشار از ویتامین C اسـت و آنتی اکسیدان مهمی برای سلامت پوست محسوب میشود.

منگنز: این ماده کـه بـه میزان زیادی در غلات، حبوبات، میوه‌ها و سبزیجات یافت میشود، عنصر بسیار مهمی در انجام فرآیندهای گوناگون درون بدن بـه شمار می آید.

فولات «ویتامین B9»: این ویتامین برای رشد بافت و عملکرد سلول بسیار اهمیت دارد و بنابر این عنصری حیاتی برای زنان باردار و افراد میانسال اسـت.

پتاسیم: این ماده آلی در تعداد زیادی از عملکردهای بدن مورد استفاده قرار میگیرد از جمله تنظیم فشار خون.

آهن، مس، منیزیم، فسفر، ویتامین  B6؛ ویتامین K و ویتامین E نیز بـه میزان کمتری در توت فرنگی یافت میشود.

 

تمامی ترکیبات گیاهی درون توت فرنگی 

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

 

پلارگونیدین: این ترکیب یکی از اصلی‌ترین آنتوسیانیت‌هاي‌ موجود در توت فرنگی اسـت کـه عامل رنگ قرمز و روشن این میوه بـه شمار می آید.

اسید الاژیک: در حجم بالایی از توت فرنگی، اسید الاژیک یافت میشود کـه یک آنتی اکسیدان پلی فنول اسـت و می تواند خواص متعددی برای سلامت انسان داشته باشد.

الاژیتانین‌: این ترکیب نیز درون روده شـما تبدیل بـه اسید الاژیک می شود.

پروسیانیدین: این نوع آنتی اکسیدان‌ها طبق معمول در گوشت و دانه‌هاي‌ توت فرنگی یافت می شوند و خواص زیادی دارند.

آنتوسیانین: توت فرنگی حاوی بیش از 25 نوع آنتوسیانین متفاوت اسـت کـه از میان ان‌ها، پلارگونیدین فراوان‌ترین نوع ان بـه شمار می آید. آنتوسیانین‌ها طبق معمول درون پوست میوه‌هاي‌ قراردارند اما درمورد توت فرنگی، گوشت این میوه هم حاوی آنتوسیانین اسـت. میزان این ماده طبق معمول ارتباط مستقیمی با شدت رنگ یک میوه دارد و برای سلامت قلب مفید اسـت.

الاژیتانین و اسید الاژیک: توت فرنگی یکی از اصلی‌ترین منابع آنتی اکسیدان فنولی محسوب میشود و 2 تا 11 برابر بیش از سایر میوه‌ها دارای این دو عنصر اسـت. این دو آنتی اکسیدان دارای خواص متعددی هستند از جمله مبارزه با باکتری و کاهش خطر ابتلا بـه سرطان.

 

 خواص جادویی و بی نظیر توت فرنگی

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

1. محافظت از قلب با توت فرنگی:

فراوانی آنتی اکسیدانها و پلی فنل موجود در توت فرنگی ان را بـه یک مواد غذایی ایده آل برای محافظت و سلامت قلب تبدیل کرده اسـت .
توت فرنگی همچنین حاوی آنتوسیانین «کـه مسئول رنگ قرمز توت فرنگی اسـت »؛ می‌باشد کـه از سیستم گردش خون محافظت می کند و از این طریق می تواند از ایجاد پلاک در شریان ها پیشگیري کند و همچنین باعث تنظیم فشار خون میشود.
اگر زنان 3 یا 4 بار در هفته از توت فرنگی استفاده کنند، خطر ابتلا بـه حمله قلبی در انها تا یک سوم کاهش مییابد.

 

2. تنظیم میزان قندخون با توت فرنگی :

توت فرنگی حاوی اسید الاگیگ اسـت کـه همراه با آنتی اکسیدان هاي‌ دیگر بـه کاهش هضم غذا هاي نشاسته اي کمک می کند و همچنین افزایش سطح قندخون را پس از یک وعده غذایی نشاسته اي بازرسی می کند و بـه افراد مبتلا بـه دیابت نوع دو کمک می کند، تا سطح قندخون خودرا نظارت نمایند.
توت فرنگی همچنین حاوی شاخص گلیسمی پایین «40 » اسـت و این باعث افزایش فشار خون در هنگام خوردن توسط بیماران دیابتی نمی‌شود. فیبر موجود در ان نیز میزان سطح قندخون را تنظیم می کند.

 

3. کمک به مبارزه با سرطان با توت فرنگی :

توت فرنگی منبع فوق العاده اي از ویتامین C و فیبر اسـت، کـه هر دوی آن ها برای محافظت در برابر سرطان هاي‌ مری و کولون و مفید هستند. خواص ضد سرطانی توت فرنگی مشهور اسـت کـه می تواند از سرطان هاي‌ پوست ریه، مثانه و سینه پیشگیری کند.
همچنین اسید الاگیک بـه عنوان ضد عامل سرطانی برای روش هاي‌ مختلف عمل می کند. بـه عنوان آنتی اکسیدان کار می کند و تولید سلول هاي‌ سرطانی را کاهش می‌دهد و انواع خاصی از مواد سرطان زا را از بین میبرد.

 

4. افزایش سیستم ایمنی بدن با توت فرنگی:

توت فرنگی منبع عالی از ویتامین C اسـت و می تواند منجر بـه ایجاد آنتی بادی هاي‌ تقویت کننده برای سیستم ایمنی بدن شود ودر نهایت توانایی بدن را برای مبارزه با عفونت افزایش میدهد.
در یکی از مطالعات سوئیسی مشخص شد کـه مکمل ویتامین C، مولکول هاي‌ مختلف سیستم ایمنی را التیام می بخشد، بـه همین دلیل باعث افزایش غلظت ایمونو گلوبولین، کـه یک آنتی بادی و جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن اسـت می شود و برای مبارزه با آلرژی و آسم نیز شناخته شده اسـت.
توت فرنگی برای سرماخوردگی
افزایش سیستم ایمنی بدن با توت فرنگی

 

5. تنظیم فشار خون با توت فرنگی:

همانگونه کـه قبلا ذکر شد توت فرنگی حاوی آنتوسیانین هایي اسـت کـه آنتی اکسیدان قدرتمندی هستند و رطوبت عروق خونی را کاهش میدهند، در نتیجه فشار خون را نیز کم می کنند. توت فرنگی همچنین غنی از پتاسیم اسـت کـه یکی از مواد مغذی برای بازرسی فشار خون محسوب می شود.

 

6. بهبود سلامت مغز با توت فرنگی:

بـه دلیل وجود آنتی اکسیدان ها از سلول هاي‌ مغزی در برابر آسیب رادیکال هاي‌ آزاد محافظت می کنند. همچنین تغییرات نورون ها را خنثی می کند ودر نهایت منجر بـه التیام سلامت مغز می شود. مطالعاتی بر روی زنان نشان میدهد کـه مصرف توت فرنگی می تواند کاهش حافظه در زنان مسن را بـه تأخیر بیندازد.
این وضعیت را میتوان بـه وجود فلاوونوئیدها در توت فرنگی نسبت داد. همچنین دربخش سلامت نمناک می‌خوانید مشخص شد کـه افزایش مصرف آنتوسیانین ها بـه کاهش سرعت حافظه کمک می کند.
بیماری هاي‌ مغزی مانند:پارکینسون و آلزایمر را بـه علت افزایش پروتئین کاهش می‌دهد و مکانیسم طبیعی تغذیه مغز را التیام می بخشد و باعث کاهش انباشت این پروتئین می شود.

 

7. مبارزه با التهاب تنها با توت فرنگی:

توت فرنگی حاوی کورستین اسـت و بر اساس مطالعات انجام شده مصرف کورستین همراه با ورزش منظم، می تواند باعث ایجاد پلاک آترواسکلروز شود. همچنین غنی از ویتامین c اسـت کـه نقش مهمی در پیشگیري از التهاب را ایفا می کند.
این ویتامین در کاهش نشانه هاي‌ آرتروز و و نقرس نیز نقش دارد.
دریافت شده اسـت کـه سطح بالایی از ویتامین C می تواند میزان التهاب در بدن را کاهش دهد و بـه گفته محققان زنانی کـه هر هفته 16 شماره یا بیشتر از توت فرنگی مصرف می کنند، 14 درصد کمتر بـه بیماری هاي‌ التهابی دچار می شوند.

 

8.  مبارزه با کلسترول با توت فرنگی :

توت فرنگی حاوی پکتین اسـت کـه یک نوع فیبر محلول می باشد و سطح کلسترول بد در بدن را کاهش می‌دهد. مطالعه اي کـه بر روی 23 داوطلب سالم انجام شد و آن ها 500 گرم توت فرنگی را بـه طور منظم برای یک ماه مصرف کردند و میزان کلسترول بد ان ها بسیار زیاد کاهش یافت.
یکیدیگر از مطالعات نشان داد کـه توت فرنگی در آسیب اکسیداتیو و کلسترول بد نقش دارد.

 

9.  بهبود سلامت بینایی با توت فرنگی:

توت فرنگی باوجود آنتی اکسیدان هایي کـه دارد، برای پیشگیري از آب مروارید، ماکولار و سایر بیماری هاي‌ چشمی بسیار مفید می‌باشد.
بـه گفته محققان:ویتامین C می تواند عملکرد و زندگی سلول هاي‌ شبکیه را افزایش دهد و سالم نگه دارد.
خواص توت فرنگی
التیام سلامت بینایی با توت فرنگی

 

10. کمک به کاهش وزن با استفاده از توت فرنگی :

اسید الاگیگ و آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در بـه وجود آمدن توت فرنگی دارند کـه برای کاهش وزن مناسب هستند. التهاب مزمن، یکی از دلایل افزایش وزن اسـت و طبق انچه در بخشی از ورزش و تناسب اندام نمناک خواندید هورمون هایي کـه شـما را لاغر می کنند، مسدود می شوند.
توت فرنگی یکی از غذا هاي ضد التهابی شگفت انگیز اسـت و قابلیت کاهش وزن را دارد. علاوه بر، این آنتوسیانین ها، آنتی اکسیدان هاي‌ اصلی هستند کـه باعث افزایش تولید هورمون هاي‌ لاغری در بدن می شوند.
این هورمونها متابولیسم و سوخت و ساز بدن را ترویج می بخشند و اشتهای شـما را تا حد زیادی کاهش میدهند و ممکن اسـت حتی باعث سوزاندن چربی شوند.

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

 

11.  داشتن بارداری سالم با استفاده از توت فرنگی :

توت فرنگی منبع غنی از فولات اسـت و حدود 40 میکروگرم فولات از یک فنجان توت فرنگی خام بـه دست می آید. این مقدار حدود 10 درصد از مصرف روزانه توصیه شده از فولات می‌باشد.
با توجه بـه تحقیقات، مصرف فولات در دوران بارداری بسیار مهم اسـت ؛ زیرا می تواند نقایص لوله عصبی نوزاد را از بین ببرد و همچنین برای سلامت مادر نقش ضروری دارد.

 

12.  بهبود سلامت استخوان با استفاده از توت فرنگی:

تحقیقات زیادی دراین زمینه نداریم، اما ویتامین K، پتاسیم و منگنزی کـه در توت فرنگی وجوددارد، می تواند سلامت استخوان را التیام ببخشند.

 

13. کمک به درمان یبوست با استفاده از توت فرنگی:

با توجه بـه این کـه توت فرنگی غنی از فیبر اسـت، می تواند بـه یبوست کمک کند. فیبر در میوه نیز مسائل مربوط بـه گوارشی مانند گاز معده و نفخ را از بین میبرد.

14. سالم نگه داشتن دندان ها با استفاده از توت فرنگی :

توت فرنگی حاوی اسید مالیک اسـت و بـه عنوان یک ماده عمل می کند کـه تغییر رنگ دندان را از بین می‌برد. بـه این معنی اسـت کـه میتوانید از توت فرنگی برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید.
میتوانید توت فرنگی را بـه یک خمیر تبدیل کرده و با مقداری نوشابه مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک مسواک نرم روی دندان هایتان بمالید و بعد از 5 دقیقه با خمیر دندان مسواک بزنید و بعد دندان هایتان را بشویید.
از ان بیش از حد استفاده نکنید، زیرا ممکن اسـت کـه بـه مینای دندان آسیب بزند.

 

15. درمان پف چشم با استفاده از توت فرنگی :

توت فرنگی دارای خواص رطوبتی شگفت انگیزی اسـت، کـه بـه درمان پف چشم کمک می کند. همچنین حاوی آلفا هیدروکسی اسید اسـت کـه پوست را صاف و جوان نگه می دارد.
برای این منظور، فقط کافی اسـت کـه یک شماره توت فرنگی را بردارید و اجازه دهید بـه مدت 30 دقیقه سرد شود و بعد ان را برش دهید و بر روی صورت خود بـه مدت 15 دقیقه اعمال کنید، سپس با آب سرد شستشو دهید. شـما میتوانید اینکار را هر شب قبل از رفتن بـه رخت خواب انجام دهید.
خوردن توت فرنگی در بارداری
درمان پف چشم با توت فرنگی

 

16. خواص ضد پیری با استفاده از توت فرنگی :

آنتی اکسیدان هاي‌ قدرتمندی در توت فرنگی وجود دارند، کـه باعث پیشگیری از آسیب اکسیداتیو می شود و علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط را از بین میبرد.
توت فرنگی همچنین حاوی مقدار بالایی از ویتامین C مانند:پرتقال یا گریپ فروت اسـت. این مواد مغذی از آسیب بـه سلول هاي‌ سالم جلوگیري می کنند و تولید کلاژن را افزایش میدهند.
همچنین منبع عالی از لیکوپن اسـت کـه آنتی اکسیدانی می باشد، کـه در رفع نشانه هاي‌ پیری نقش ایفا می کند. آنتوسیانین موجود در توت فرنگی نیز از استرس اکسیداتیو پوست محافظت می کند در نتیجه باعث کاهش روند پیری میشود.

 

17.  بهبود سلامت پوست با استفاده از توت فرنگی:

توت فرنگی حاوی آلفا هیدروکسی اسید اسـت و یک ماده مهم برای حذف سلول هاي‌ مرده پوست و پاک‌سازی پوست می‌باشد.
میوه توت فرنگی همچنین حاوی اسید سالیسیلیک و اسیدالگیگ اسـت، کـه برای کاهش لکه هاي‌ تیره مفید می باشند. اسید سالیسیلیک برای از بین بردن سلول هاي مرده پوست و سفت کردن حفره هاي‌ پوستی و پیشگیری از آکنه شناخته شده اسـت.
همچنین یک منبع عالی از ویتامین C اسـت کـه می تواند پوست را پاک و سالم نگه دارد. پوست را تمیز می کند و از ان در برابر اشعه uv محافظت می کند. شـما میتوانید مقداری توت فرنگی را له کنید و با عسل مخلوط نمایید و هرروز صبح روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.
همچنین میتوانید، بـه جای عسل از آب استفاده کنید یا حتی شیر را بـه دستور خود اضافه نمایید. تمام این مواد در التیام سلامت پوست شگفت انگیز هستند.

 

18. جلوگیری از ریزش مو با استفاده از توت فرنگی :

همانگونه کـه قبلا ذکر شد، توت فرنگی یک منبع عالی از ویتامین C اسـت کـه بـه جذب مواد مغذی کمک می کند و باعث رشد مو میشود. همچنین یافت شده اسـت کـه کمبود این مواد مغذی می تواند منجر بـه ریزش مو شود.
خواصی کـه در توت فرنگی وجوددارد ؛ در درمان شوره سر نیز مفید اسـت و برای پیش گیری از طاسی نیز استفاده می شود. می‌توانید یک ماسک توت فرنگی آماده کنید و از ان برای حل مشکلات مو کمک بگیرید:
2 شماره توت فرنگی رابا روغن نارگیل و یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و روی پوست سرخود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید. طبق معمول صبح هااین کار را انجام دهید. منیزیم نیز در توت فرنگی وجوددارد کـه از مشکلات مربوط بـه مو جلوگیري میکند.

 

19. مزایای استفاده از توت فرنگی برای مردان:

آنتی اکسیدان هایي کـه در توت فرنگی وجوددارد، هردو باعث افزایش گردش خون میشوند، کـه برای سلامت جنسی مفید اسـت. ویتامین C در توت فرنگی نیز باعث افزایش تعداد اسپرم در مردان میشود.
چگونگی انتخاب و نگه‌داری توت فرنگی:
توت فرنگی فاسد و خراب می شود و باید چند روز قبل از استفاده ان را خریداری کنید. هنگام خرید توت فرنگی هاي‌ قرمز روشن را انتخاب کنید. از خریدن توت فرنگی هایي کـه خشک شده اند، یا کپک زده اند اجتناب کنید.
از خرید توت فرنگی هاي‌ خیس نیز اجتناب کنید. زیرا خیس شدن توت فرنگی نشان دهنده ي این اسـت کـه در حال خراب شدن اسـت. هم چنین بـه این نکته توجه کنید کـه توت فرنگی بدون برگ هاي‌ سبز رنگ نیز احتمال آلودگی زیادی دارد و نباید ان را انتخاب کرد.
توت فرنگی خوب، باید سفت و براق باشد! اگر توت فرنگی ارگانیک در معرض بود، ان را انتخاب کنید. «زیرا توت فرنگی در لیست میوه ها و سبزیجاتی اسـت کـه بیشترین میزان آفت کش برای ان ها استفاده می شود.»
بعضی از آشپز ها معتقدند کـه توت فرنگی هاي‌ کوچکتر، بـه علت غلظت بالای قند، دارای طعم شیرین تری هستند. هنگام خرید توت فرنگی ها درنظر داشته باشید کـه زیاد بسته بندی نشده باشند، زیرا ممکن اسـت باعث شود کـه خراب شوند یا آسیب ببینند.
بـه طور کلی، توت فرنگی ها در تمام طول سال در معرض اسـت، اما بهترین انها در اواسط تابستان موجود اسـت.

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

 

نگهداری از توت فرنگی در خانه:

برگ هاي‌ سبز توت فرنگی را برش زده و جدا کنید. توت فرنگی را درون یک کیسه فریزر بگذارید ودر یخچال قرار دهید. تا 2.3 روز پس از خرید میتوانید ان ها را داخل یخچال نگه دارید و استفاده کنید، تا سالم بمانند.
اگر می‌خواهید برای مدت طولانی توت فرنگی داشته باشید ودر فصل هاي‌ دیگری هم از ان استفاده کنید، منجمد کردن گزینه خوبی اسـت.
توت فرنگی ها را بشورید و برش بزنید. روی یک ظرف رابا کاغذ پوستی بپوشانید. و توت فرنگی ها رابا فاصله روی ان قرار دهید. ظرف را داخل فریزر بگذارید و بـه توت فرنگی ها زمان بدهید تا کاملا منجمد شوند. توت فرنگی هاي‌ یخ زده را داخل یک کیسه فریزر محکم و بسته قرار دهید.

 

حقایق جالب و خواندنی درباره میوه توت فرنگی:

یک شماره توت فرنگی متوسط حدود 200 دانه دارد. نخستین میوه بهار توت فرنگی اسـت. بیش از 103 نوع توت فرنگی متفاوت وجوددارد.
بلژیک موزه اي دارد، کـه فقط اي برای توت فرنگی ها هست. توت فرنگی 234 سال قبل از میلاد مسیح، در رم یافت شد.

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

اثرات جانبی استفاده از توت فرنگی

توت فرنگی طبق معمول حساسیت‌زا نیست، اما حساسیت یکی از معمول‌ترین بیماری‌ها بـه ویژه در بین کودکان اسـت. توت فرنگی حاوی یک پروتئینی اسـت کـه ممکن اسـت در افرادی کـه بـه گرده توس یا سیب حساسیت دارند، منجر بـه بروز نشانه‌هاي‌ آلرژی شود.

نشانه‌هاي‌ شایع این نوع حساسیت، ایجاد احساس خارش یا مور مور شدن در دهان، ایجاد کهیر، سردرد، و تورم در لب‌ها، صورت، زبان یا گلو اسـت یا در موارد شدیدتری ممکن اسـت تنفس فرد را دچار مشکل سازد.

علاوه بر این، توت فرنگی حاوی گواترژن نیز هست کـه احتمال دارد در عملکرد غده تیروئید در افراد مبتلا بـه مشکلات تیروئیدی، تداخل ایجاد کند.

مصرف توت فرنگی دردوران بارداری و شیردهی :

اگر در دوران حاملگی و شیردهی، در مقادیر متعادل مصرف شود، ایمن اسـت. اما مصرف بیش از حد ان ممکن اسـت باعث عوارضی شود.

 

مصرف توت فرنگی و اختلالات خونریزی:

توت فرنگی ممکن اسـت زمان خون ریزی را افزایش دهد و حتی خطر کبودی را در افراد بیشتر کند. اگر اختلالات خون ریزی دارید، مراقب باشید و با احتیاط بیشتری مصرف کنید. اگرهم قرار عمل جراحی داشته باشید، توت فرنگی ممکن اسـت باعث لخته شدن خون شود.

 

معرفی تمامی خواص توت فرنگی | خواص توت فرنگی برای سلامتی و زیبایی | تغذیه سالم

برخی سوالات متداول درباره آن :

یک توت فرنگی اصولا  چه مقداری قند دارد؟
یک شماره توت فرنگی کوچک، حاوی حدود 0.3 گرم قند اسـت.

آیا میتوان توت فرنگی را بـه نوزادان داد؟
تنها پس از شروع مصرف غذای جامد کـه طبق معمول درحدود 6 ماهگی اتفاق میوفتد، می‌توانید اینکار را شروع کنید.

آیا برگ توت فرنگی خوردنی اسـت ؟
بله البته

 

آیا خوردن توت فرنگی سبب افزایش وزن میشود ؟
خیر ؛ فیبر در میوه ها بـه هضم کمک می کند و حتی می تواند باعث سوختن چربی شود.

جدیدترین مطالب سایت