مجموعه : تغذیه سالم
بروزرسانی : 14 اردیبهشت 1394

کسانی که بی خوابی دارند!

کسانی که بی خوابی دارند!

اگر شما هم مثل خیلیا هم از بی خوابی رنج می برید می توانید با خواندن این مطلب به بهبود این وضعیت کمک کنید.

یک متخصص طب سنتی گفت: با مخلوطی از آب کاهو می‌توان به مرور زمان بی‌خوابی را برطرف کرد.

مریم مقیمی دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره راه‌های رفع بی‌خوابی اظهار داشت: برای رفع بی‌خوابی باید تدابیر خاصی را رعایت کرد. به گفته وی خواب شهریار و سلطان مغز است بنابراین داشتن خواب راحت و با کیفیت بر سلامت بدن کمک بزرگی می‌کند. بیش از 90 درصد مشکلات افرد با تنظیم خواب شبانه برطرف می‌شود. این دستیار تخصصی طب سنتی افزود: هیچ گاه خواب روز جای خواب شب را نمی‌گیرد، حتی خواب روز بیماری‌زاست و به بدن آسیب می‌رساند. افرادی که عادت به خواب روز دارند، باید آرام آرام عادت خود را ترک کنند.

مقیمی ادامه داد: برای رفع بی‌خوابی می‌توان از مخلوط آب کاهو به میزان یک سوم لیوان + همراه با آب سیب به میزان دو سوم لیوان همراه با یک قاشق مرباخوری آب لیموی تازه روزی حداقل روزی 3 مرتبه استفاده کنند به مرور زمان بی‌خوابی برطرف می‌شود.

وی گفت: افراد بی‌خواب بهتر است از ماءالشعیر طبی استفاده کنند به این ترتیب که یک استکان جو کامل پوست کنده با 14 تا 20 برابر آب بگذارد بجوشد تا جوها شکوفه زند سپس خاموش کرده از صافی رد کنند و در جای خنک نگهداری کنند و روزی 2 تا 3 استکان مصرف کنند در صورت تمایل می‌توانند کمی عسل اضافه کنند.

دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: برای رفع بی‌خوابی از مخلوط روغن بنفشه + روغن کدو + روغن گل سرخ تازه + روغن بادام شیرین بر پیشانی، ملاج (محل مسح سر) و اطراف گوش را ماساژ دهند. مقیمی ادامه داد: از مخلوط عرق بیدمشک+گلاب+عرق ریحان+عرق نیلوفر در ظرف دهن گشاد مانند کوزه ریخته و کنار تخت یا میز کار خود قرار دهند و مانند بخور استشمام کنند، این کار به آرامش اعصاب و بهبود عملکرد سلول‌های مغزی کمک می‌کند.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت