نکات مهم ورزش کردن در فصل بهار

نکات مهم ورزش کردن در فصل بهار

ورزش کردن در فصل بهار نسبت به فصل قبل یعنی زمستان راحت تر است و ورزش کردن در این فصل شامل نکاتی نیز می شود.

 

بهتر است ورزش در فصل بهار را با توجه به نکات زیر شروع کنید:

 

1. از باشگاه بیرون بیایید

لازم نیست که در این فصل تمام وقت خود را در باشگاه ورزش کنید. بهتر است در این فصل از نور آفتاب استفاده کنید و از هوای تازه لذت ببرید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث تولید ویتامین D نیز می‌شود. افزایش ویتامین D در بدن باعث بهتر شدن روحیه و بالا رفتن انرژی بدن می‌شود.

 

2. حرکات ورزشی جدید انجام دهید

خود را به چالش بکشید. هنگامی که یک حرکت ورزشی را مدام انجام دهید بدن به آن عادت می‌کند و حرکت کم‌کم تاثیر خود را از دست می‌دهد. برای این که عضلات همچنان پرورش یابند نیاز به انجام حرکات ورزشی جدید است.

 

3. بپرید!

از حرکات پرشی استفاده کنید. این حرکات به هماهنگی بدن و چابکی بیشتر کمک می‌کند. حرکات پرشی عضلات را منبسط می‌کند و به پرورش آنها کمک می‌کند.

 

4. از حرکات ورزشی چند جانبه استفاده کنید

به جای انجام ورزش‌هایی که یک حرکت خاص در آنها تکرار می‌شود ورزش‌های پیچیده‌تر انجام دهید. حرکات ورزشی پیچیده بر روی عضلات مختلف کار می‌کند.

 

5. ورزش بیشتر همیشه بهتر نیست

لازم نیست که در هر جلسه ورزشی هر حرکتی که بلدید انجام دهید. سعی کنید در هر جلسه ورزشی بر روی دو یا سه عضله خاص کار کنید.

 

6. تنها ورزش نکنید

یک دوست پیدا کنید و با هم ورزش کنید داشتن یک همراه انگیزه شما را افزایش می‌دهد.

 

7. لباس‌های ورزشی خود را عوض کنید

لباس‌های ورزشی بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می‌دهند، سعی کنید بعد از مدتی لباس‌های جدید تهیه کنید. این کار در شما انگیزه بیشتری ایجاد می‌کند.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

جدیدترین مطالب سایت