مجموعه : هنر در خانه
بروزرسانی : 23 خرداد 1403

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی
بعضی از مردم دوست دارند قوانین سفت و سختی در مورد این‌كه چه نوع اثر هنری را در چه قسمتی از خانه خود قرار دهند وضع كنند. قوانینی كه به آن‌ها می‌گوید كه در اتاق نشیمن فقط نوع خاصی از آثار هنری و در اتاق خواب نوعی دیگر باید قرار بگیرد.
مثلا عكس‌های خانوادگی؛ آن‌ها اصلا از این عكس‌ها در اتاق خواب استفاده نمی‌كنند، ولی باید كمی از محدوده استفاده از آثار هنری در خانه فراتر برویم. با كمی تخیل و مقدار زیادی چسب، عکس این دختر بچه تبدیل به یك اثر هنری شده است كه می‌توان از آن در هر قسمتی از خانه استفاده كرد.
همیشه احساسی لطیفی در قلب ما وجود دارد كه باعث می‌شود  به تركیب عكاسی و هنرهایی از این دست و كولاژ با حس و حالی عالی علاقه زیادی پیدا كنیم و خلاقیت به خرج دهیم.
ما میتوانیم با استفاده از چیزهایی كه در خانه داریم و چند وسیله ساده دیگر به تنهاییآثاری ارائه كنیم.
چیزهایی مثل عكس‌های خانوادگی و گل‌های مصنوعی. به همین منظور می توانید بهفروشگاه بروید و یك قاب عكس زیبا بخریدو به سرعت این اثر هنری بامزه را بسازید.

پس از این‌كه به مرحله نهایی رسیدید بسیار بهاین کار علاقه مند میشوید ومیفهمید كه ساختن چنین چیزی بسیار ساده و راحت است و فقط به كمی دقت و حوصله نیاز دارد.

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

وسایل مورد نیاز:

  • قاب عكس مناسب.
  • عكسی كه با ابعاد قاب عكس متناسب باشد (ابعاداین عکس 20 سانتی‌متر در 25 سانتی‌متر هست).
  • تعداد متنوعی از گل‌های مصنوعی كوچك.
  • تفنگ چسب+ چسب ماتیكی.

این پروژه با چاپ كردن عكس بر روی یك كاغذ بدون اسید و استفاده از چسب‌هایی كه در ساخت آن‌ها از اسید استفاده نشده است می‌تواند یك یادگاری دوست‌داشتنی و جذاب باشد كه برای همیشه بتواند از آن لذت ببرد.

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

میتوانید تعداد كمی از برگ‌های گل‌های كوچكی را انتخاب کنید كه دارای شكوفه‌های ریزی باشند و اندازه‌ آن‌ها تقریبا با هم متفاوت باشند.

بیشتر به دنبال ایجاد حس و حالی شاد و جذاب باشید، به همین دلیل از گل‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده كنید كه این رنگ‌ها دارای تنالیته‌های هماهنگی باشند و یا در چرخه رنگ در كنار هم قرار داشته باشند.

گام اول: گل‌های مصنوعی را از ساقه‌های آن‌ها جدا کنید و همه آن‌ها را در كنار هم بچینید تا در یك نگاه بتوانید بین آن‌ها گل مورد نظرتان را انتخاب كنید. این كار سرعت انجام پروژه را بالا می‌برد و در انتخاب چیدمان مناسب به شما كمك زیادی می‌كند.

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

گام دوم: ابتدا بدون این‌كه گل‌ها را چسب بزنید، آن‌ها را روی سطحی بچینید تا از چیدمان درست آن‌ها مطمئن شوید.

این كار انجام دهید تا در نهایت به چیدمان و تركیب مورد نظر خود برسید. سعی کنید در چیدمان گل‌ها از نوارهای رنگی استفاده كنید، چیزی شبیه رنگ‌های رنگین كمان كه انگار امتدادی از دست لوسی هستند و یا این رنگین‌‌كمان گل‌ها را در دست خود گرفته است.

چیدمان گل‌ها كاملا به سلیقه شما بستگی دارد و هم‌چنین می‌توانید از خود عكس هم برای رسیدن به ایده نهایی الهام بگیرید. در این مرحله باید تخیل خود را به كار بیاندازید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

گام سوم: با استفاده از چسب تفنگ گل‌ها را چسب بزنید و آن‌ها را سر جای خودشان قرار دهید. وقتی چسب خشك شد، پیش از این‌كه عكس را درون قاب عكس قرار دهید مطمئن شوید هیچ نوع چسبی بر روی سطح شما باقی نمانده است، چراكه وجود چسب سطح عكس شما را زشت می‌كند و كار شما غیرحرفه‌ای و دم‌دستی به نظر می‌رسد.

تركیب‌بندی گل‌ها در كنار نورپردازی موجود در عكس بسیار زیباست،  از دور كه به تابلو نگاه كنید انگار یك اثر انتزاعی را مشاهده می‌كنید، اما هر چه جلوتر می‌آیید بافت عكس ما را شگفت‌زده می‌كند. كنتراست میان رنگ‌های سیاه و سفید موجود در عكس با گل‌های رنگی نیز در جذابیت این تابلو نقش بسیار مهمی بازی می‌كند.

نكته: برای این‌كه از چیدمان درست گل‌ها در درون عكس مطمئن شوید، سعی كنید از دور به آن نگاه كنید.
این كار به شما كمك زیادی می‌كند، زیرا وقتی از جلو به عكس نگاه می‌كنیم نمی‌توانیم كلیت تركیب‌بندی آن را به خوبی درك كنیم. پیش از چسباندن گل‌ها به سطح عكس، سعی كنید ابتدا با تلفن همراه یا دوربین عكاسی خود از چیدمان گل‌ها عكس بگیرید تا بتوانید آن را در ابعاد كوچك نیز ببینید. این كارها باعث می‌شود تا شما بتوانید بهترین چیدمان گل‌ها را در عكس خود اعمال كنید.
تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

كار كردن با این عكس بسیار ساده لذت خاصی دارد، این پروژه‌ها امكانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید با كمی خلاقیت به تركیب‌بندی‌های زیبای متنوعی دست یابید.

تزیین عکس با گل های خشک یا مصنوعی

تهیه و تنظیم : بخش نکات خانه داری تالاب

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت