بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان

بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان

در اینبخش از مقاله بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان در منزل را بـه شـما آموزش خواهیم داد. برای خشک کردن پسته تازه، کندن پوست پسته تازه با دست کار نسبتا سختی اسـت، مخصوصا اگر پسته ها بیشتر از 1 کیلو باشند.

 

پسته خواص فراوانی برای سلامتی بدن دارد و از همین رو پیشنهاد میشود در برنامه غذایی خود پسته را حتماً بگنجانید.

 

بـه گزارش تالاب پوست پسته زیر ناخن می‌روند و سر انگشتان را سیاه و چسبناک می‌کند.

 

بهترین روش خشک کردن پسته

حالا ما بـه شـما روشی را معرفی میکنیم کـه در ان با سرعت حداقل 4 برابر پوست کندن با دست و با دردسر کمتر می‌توانید پوست ان را جدا کنید. مراحل زیر را دنبال نمایید تا بتوانید در زمانی کوتاه پسته ها را از پوست جدا کنید.

 

بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان

جدا کردن شاخه های پسته

هرچند طبق معمول پسته هاي‌ تازه اي کـه در مغازه ها بفروش میرسند شاخه ندارند، ولی برای احتیاط بازرسی کنید کـه بین پسته ها شاخه اضافی وجود نداشته باشد. شاخه ها می‌توانند در مراحل بعد مشکلاتی را ایجاد کنند.

 

ریختن پسته در کیسه پلاستیکی محکم

یک کیسه ناییلونی مقاوم پیدا کنید. ما دراین آزمایش، از کیسه پلاستیکی معمولی استفاده کردیم کـه البته پس از ۲ بار استفاده پاره شد.

همچنین می‌توانید از دو لایه کیسه استفاده کنید. حالا حدود یک چهارم تا یک سوم فضای قابل استفاده کیسه را پر از پسته کنید. منظور از فضای قابل استفاده، فضای کیسه بـه جز دسته ها یا قسمتی کـه برای گره زدن کیسه از ان استفاده می‌شود اسـت. یک چهارم تا یک سوم کیسه را از پسته پر کنید.

 

بستن درب کیسه پسته تازه

کیسه را گره بزنید جوری کـه هوای زیادی در کیسه نباشد کـه موقع فشار دادن کیسه، کیسه باد کند.

اندازه پسته ها باید بـه انداره اي باشد کـه وقتی کیسه را روی زمین می‌گذارید، پسته هاي‌ درون کیسه یک لایه مسطح حداکثر ۳-۴ سانتی تشکیل دهد. کیسه را ببندید بـه طوری کـه پسته یک لایه ۳-۴ سانتی در کیسه تشکیل دهد.

 

پسته ها را روی هم فشار دهید

با کف دست یا پا «کـه البته پا آسان تر اسـت» پسته ها رئ روی هم فشار دهید و بلغزانید. اینکار رابا احتیاط انجام دهید کـه کیسه پاره نشود و نگذارید قسمت زیادی پسته یک گوشه از کیسه جمع شود و تحت فشار قرار گیرد کـه موجب پارگی نشود. آن قدر ادامه دهید تا پوست پسته ها جدا شود. با فشار دادن و لغزاندن دانه هاي‌ پسته بر روی هم پوست را جدا کنید.

 

جداسازی پوست پسته تازه

حالا کافی اسـت گره کیسه را باز کنید و پسته ها را روی یک سینی خالی کنید. بـه اسانی میتوانید پوست ها و پسته ها را از هم جدا کنید. البته هنوز تعدادی پسته باقیمانده اند کـه پوست ان ها سفت چسبیده اسـت. این پسته ها عموما کال یا پوک هستند. حالا جداکزدن پوست پسته از خود پسته خیلی آسان تر اسـت.

 

شست و شوی پسته تازه

پسته هاي‌ پوست کنده را دریک ظرف آب شیت و شو دهید. با این روش هم می‌توانید ان ها را تمیز کنید، هم پسته هی بسته کـه سبک تر هستند را از روی آب جدا کنید. پسته هاي‌ پوک بر روی آب شناور می‌مانند.

 

بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان

آموزش خشک کردن پسته تازه

برای خشک کردن پسته تازه، پسته ها را میتوانید در آفتاب خشک کنید یا دریک تابه تفت دهید تا خشک شوند. استفاده از نمک هم ماندگاری پسته را افزایش می‌دهد. پسته ها را آبکشی کنید ودر یک سینی بزرگ در آفتاب خشک کنید.

 

نکات مهم برای خشک کردن پسته تازه در منزل

1. هنگام پوست گرفتن پسته هاي‌ تازه نگران در بسته بودن پسته ها نباشید، طی فرآیند خشک شدن پسته، خیلی از پسته ها خود بـه خود درشان باز میشود.

 

2. تجربه نشان داده اسـت پسته فریز شده خیلی آسان تر پوست گرفته می‌شوند.

 

3. پسته تازه مرغوب پسته اي اسـت کـه خودش درش باز شده باشد.

 

4. طبق معمول پسته هاي‌ در بسته رابا خیساندن ودر آب و با استفاده از دستگاه هاي‌ مخصوص، باز میکنند. بـه این نوع پسته خندان میگویند. یعنی پسته اي کـه با این فرآیند لبش خندان شده اسـت.

 

5. برای تشخیص این کـه یک پسته خودش درش باز شده یا بـه کمک دخالت هاي‌ انسانی در ان باز شده اسـت کافی اسـت ان را در دستتان بگیرید و سعی کنید از روی پوست پسته ان ها را بـه هم برسانید اگر با فشار دادن پوسته ها پسته در بسته شد یعنی پسته آب خندان اسـت، ولی اگر اصلا امکان بستن پسته وجود نداشت، پسته شـما بـه صورت طبیعی خندان اسـت.

 

از قدیم گفتن پسته بخور قصه نخور…

امیدواریم جیب هاتون پر پول باشه و لب هاتون مثل پسته خندان باشه…

جدیدترین مطالب سایت