بروزرسانی : 11 شهریور 1402

16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک !

16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک !

دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از کاربردهای دستمال مرطوب را منتشر کرده ایم. کیسه هاي‌ عطر بسازید، حیوان خانگی خودرا تمیز کنید، جعبه جواهرات مسافرتی بسازید و موارد دیگر «16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک»

کاربردهای بهینه دستمال مرطوب

16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک بی نظیر کـه هرگز فکرش هم نمی کردید.

1. برای تمیز کردن سریع و در حال حرکت از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید

برای تمیز کردن سریع و در حال حرکت از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید

دستمال مرطوب کودک را می توان برای چیزی بیشتر از تمیز کردن کف نوزاد استفاده کرد. انها برای پاک کردن دستان شـما پس از پمپاژ بنزین، پاک کردن لکه هاي‌ کوچک داخل ماشین و خنک کردن ابروی عرق کرده شـما پس از دویدن عالی هستند.

در واقع، دستمال‌ها همراهان ایده‌آلی در سفر هستند، درست مانند این موارد کـه بـه شـما کمک می کنند ماشینتان را مرتب نگه دارید. دفعه بعد کـه بـه جاده میروید، یک دسته کوچک از دستمال مرطوب کودک را دریک کیسه ساندویچی محکم بسته ودر قسمت دستکش ماشین یا کیف یا کوله پشتی خود قرار دهید.


مطالب مشابه: چگونه کمد خود را مرتب کنیم ؟


2. کفش و کیف خود را براق کنید

کفش و کیف خود را براق کنید

بسیاری از مادران می دانند کـه دستمال مرطوب برای براق کردن کفش‌هاي‌ چرمی سفید بچه‌ها کار بسیار خوبی دارد. اما آیا تا بـه حال بـه این فکر کرده اید کـه از یکی برای بازگرداندن درخشندگی بـه پمپ‌هاي‌ چرمی یا کتاب جیبی خود استفاده کنید – بـه خصوص با نزدیک شدن بـه ان جلسه ساعت 10 صبح؟ بـه گفته شان پری، کارشناس نظافت در Neat Services، دستمال مرطوب کودک در واقع برای تمیز کردن انواع چرم از جمله مبل شـما عالی اسـت!

«زیبایی دستمال مرطوب این اسـت کـه حاوی مواد شیمیایی بدی نیست کـه بتواند چرم را تغییر رنگ دهد. بنابر این برای پاک کردن هر گونه کثیفی یا لکه روی مبل‌هاي‌ چرمی بسیار موثر هستند. بـه سادگی روی ناحیه مورد نظر چند بار پاک کنید و هر لکه سطحی باید بـه اسانی پاک شود. ناگفته نماند کـه دستمال مرطوب کودک “همچنین پس از خشک شدن درخشندگی عالی می بخشد!”

3. درب کابینت آشپزخانه را تمیز کنید

درب کابینت آشپزخانه را تمیز کنید

چه کسی می‌دانست؟ برخی از برندهای دستمال مرطوب کودک را می توان شست و دوباره بـه عنوان پارچه گرد و غبار و پارچه تمیزکننده برای زمانی کـه شـما صاف می‌کنید استفاده کرد. شـما همچنین میتوانید «دستمال‌هاي‌ استفاده شده کودک را بگذارید تا خشک شوند. پس از خشک شدن، پارچه اي عالی برای از بین بردن گرد و غبار و هر ذرات مزاحم دیگری از فضای زندگی شـما هستند. احتمالاً ناگفته نماند، اما فقط دستمال‌هاي‌ با کثیفی ملایم را باید کاندیدای شستشو درنظر گرفت. 

4. لکه ها را از روی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی پاک کنید

لکه ها را از روی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی پاک کنید

اگر شـما فردی هستید کـه دوست دارید با رنگ هاي‌ روشن تزئین کنید اما مستعد لک هستید، قطعا باید دستمال مرطوب کودک تهیه کنید. “اگر لباس یا مبلمانی دارید کـه بـه هر طریقی لکه دار شده اسـت، کمی مایع شوینده بـه دستمال مرطوب کودک اضافه کنید و روی ناحیه مورد نظر بمالید.” این یک گزینه بسیار ارزان تر از محصولات لکه بری سنگین اسـت و “شـما اغلب متوجه خواهید شد کـه اینکار را انجام می‌دهد.” با دستمال مرطوب کودک، همه ی لکه ها برای مبلمان شـما کشنده نیستند!

5. صفحه کلید خود را تمیز کنید

صفحه کلید خود را تمیز کنید

صفحه کلید کامپیوتر یکی از کثیف ترین وسایل خانه شماست. «دکمه‌هاي‌ پیچیده و استفاده منظم «اغلب هنگام خوردن یا نوشیدن» بـه این معنی اسـت کـه غذا و چربی اغلب در شکاف‌ها بـه دام می‌افتند. تکان دادن دوره‌اي صفحه‌کلید رایانه‌تان راه خوبی برای خلاص شدن از شر گرد و غبار و زباله‌هایي اسـت کـه در زیر و بین کلیدها جمع شده‌اند. اما این فقط نیمی از کار اسـت.

«مطمئن شوید کـه بـه‌طور مرتب این دستمال‌ها رابا دستمال مرطوب مخصوص بچه میزنید، و هر گونه چربی بـه حداقل می رسد.» با این حال، قبل از پاک کردن کلیدها، مطمئن شوید کـه دستگاه شـما خاموش اسـت.

6. آرایش را پاک کنید

آرایش را پاک کنید

اغلب اوقات، آرایش یک نجات دهنده اسـت – لک هاي‌ ناخواسته را می پوشاند، کیسه هاي‌ عمیق زیر چشم ما را پنهان می‌کند و بـه ویژگی هاي‌ ما جلوه بیشتری میدهد. با این حال، هیچ چیز ناامید کننده‌تر از این نیست کـه پس از یک روز طولانی و کسل کننده، زمانی را صرف پاک کردن صورت خود از محصولات زیبایی کنید.

از دستمال‌هاي‌ مخصوص بچه برای پاک کردن سریع آرایش خود استفاده کنید. اینکار باعث صرفه جویی در زمان، انرژی و شست و شوی اضافی می شود کـه در غیر این صورت پس از رنگ آمیزی حوله دستی با خط چشم باید انجام دهید!

7. پوست خود را تسکین دهید

پوست خود را تسکین دهید

آیا در ساحل کمی بیش از حد آفتاب گرفتید؟ میتوانید با دست‌مال زدن بـه آرامی محل آفتاب‌سوختگی رابا دست‌مال مرطوب نوزاد بـه‌طور موقت خنک کنید. از دستمال مرطوب کودک نیز می توان برای درمان بریدگی و خراش استفاده کرد. اگر چه بیشتر دستمال‌ها خاصیت ضد عفونی‌کنندگی ندارند، استفاده از ان برای پاکسازی اولیه قبل از استفاده از درمان موضعی مناسب، اشکالی ندارد.

8. کشوهای خود را تازه کنید

کشوهای خود را تازه کنید

برای ساختن ساشه‌هایي با عطر ملایم برای کشوهای کمد، دستمال‌هاي‌ کودک را بـه صورت مربع برش دهید و چند قطره از اسانس مورد علاقه خودرا بـه ان اضافه کنید. مربع ها بوی تازگی کمد شـما را حفظ می کنند و لباس هاي‌ شـما رایحه چوبی بـه خود نمی‌گیرند.


مطالب مشابه: 9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس


9. به خز حیوانات خانگی پایان دهید

به خز حیوانات خانگی پایان دهید

گربه یا سگ خودرا با دستمال مرطوب بچه بمالید تا از ریزش خز جلوگیری شود. رطوبت دستمال مرطوب باعث جذب خزهای شل می شود و بوی تازه اي برای حیوان خانگی شـما ایجاد میکند. هنگام تمیز کردن گرد و غبار، از رطوبت دستمال مرطوب بچه برای بـه دام انداختن گرد و غبار استفاده کنید.

این روش برای مو هاي حیوانات خانگی نیز موثر اسـت کـه میتوان ان‌ها رابا استفاده از دستمال مرطوب نوزاد بـه سرعت از روی زمین جمع کرد. دستمال مرطوب کودک بـه اندازه کافی ملایم اسـت کـه می توان روی پنجه هاي‌ انها نیز استفاده کرد، بنابر این یک ظرف را در نزدیکی ورودی خود نگه دارید تا در روزهای بارانی یا برفی بـه تمیزکاری کمک کند.

10. رد دئودورانت روی لباس را پاک کنید

رد دئودورانت روی لباس را پاک کنید

اگر ژاکت را فقط برای پوشاندن رگه‌هاي‌ دئودورانت می پوشید، با یک دستمال مرطوب بچه ان را یک‌بار بپوشانید. علاوه بر از بین بردن لکه‌هاي‌ فرش، دستمال‌هاي‌ کودک اغلب میتوانند لکه‌هاي‌ لباس را نیز از بین ببرند. تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه لباس خودرا با یک دستمال مرطوب کودک پاک کنید و ناپدید شدن رگه هاي‌ سفید را تماشا کنید!

11. شیشه های ماشین را تمیز کنید

شیشه های ماشین را تمیز کنید

16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک

مدفوع کبوتر در تمام شیشه جلوی شـما؟ شیشه هاي‌ ماشین رابا دستمال مرطوب کودک کـه در محفظه دستکش شـما قرار دارد، تمیز کنید.

12. ظروف دستمال مرطوب کودک خود را بازیافت کنید

ظروف دستمال مرطوب کودک خود را بازیافت کنید

هنوز ان بسته هاي‌ خالی دستمال مرطوب نوزاد را پرت نکنید. انها را بشویید و یک جعبه کمک هاي‌ اولیه برای ماشین خود یا یک جعبه جواهرات مسافرتی درست کنید. ظرف همه ی چیز را دریک مکان نگه می دارد و اگر در اثر پرتاب شدن بـه اطراف بشکند یا ترک بخورد، احساس گناه نخواهید کرد. 

13. ماهیتابه های خود را چرب کنید

ماهیتابه های خود را چرب کنید

«حذف چربی سوخته روی مواد غذایی میتواند واقعاً دشوار باشد، بـه خصوص اگر یک شب بعد از پختن باقی بماند.» بـه جای این کـه دقایق بی‌شماری را صرف تمیز کردن چربی خشک شده با اسفنج کنید، فقط «یک منبع آماده از دستمال‌مالن‌هاي‌ بچه‌دار را روی میز کار آشپزخانه خود نگه دارید و بـه یاد داشته باشید کـه وقتی تابه خنک شد، ان را بـه سرعت پاک کنید».

اینکار باعث میشود کـه شست‌وشو بـه‌طور قابل‌توجهی آسان‌تر شود زیرا دستمال‌ها چربی را از سطح تابه میگیرند و جذب می کنند نه این کـه بـه سادگی ان را جابه‌جا کنند. خبر خوب بیشتر؟ بدون اسفنج صابونی کـه بـه شـما پاشیده شود، استفاده از دستمال مرطوب بچه دست شـما را بسیار تمیزتر نگه می دارد.

14. در یک روز گرم خنک شوید

در یک روز گرم خنک شوید

16 کاربرد جالب دستمال مرطوب کودک

این روش نابغه برای استفاده از دستمال مرطوب کودک برای روزهای عرق‌ریز و تابستانی کـه حتی AC نمیتواند شـما را خنک کند، عالی اسـت! تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه مقداری دستمال مرطوب بچه را در یخچال بگذارید، بگذارید خنک شوند و روی پوستتان بمالید.

«حتی میتوانید هنگام باربیکیو، درب عقب یا سفر کمپینگ، یک بسته را در خنک‌کننده بیندازید» تا راهی سریع برای خنک شدن دریک رویداد هیجان‌انگیز باشد. بـه علاوه، «در حالی کـه در خارج از خانه، دستمال مرطوب نوزاد راهی سریع، آسان و نامحسوس برای خنک شدن و شاداب شدن اسـت». با لکه هاي‌ شرم آور عرق خداحافظی کنید!

15. گیاهان آشپزخانه را تمیز کنید

گیاهان آشپزخانه را تمیز کنید

درست مانند تمام سطوح خانه شـما، گیاهان واقعی و تقلبی می توانند در مدت زمان طولانی گرد و غبار شوند. “دستمال مرطوب کودک محصولی عالی اسـت کـه میتواند بـه شـما کمک کند برگ هاي‌ انها را دوباره براق کنید و آن ها را شاداب کنید.” برای تمیز کردن گیاهان خود، فقط یک دستمال مرطوب بچه را روی برگ ها بکشید و اجازه دهید رطوبت گرد و غبار را جمع کند!

16. سالم ماندن در هواپیما

سالم ماندن در هواپیما

در حالی کـه همه ی میدانند کـه میکروب‌هایي در هواپیما وجوددارد، ممکن اسـت متوجه نباشید کـه هواپیماها چقدر چیزهایی را کـه باید تمیز نمیکنند. اگر نمیخواهید در پرواز سرما بخورید، ممکن اسـت بخواهید چند دستمال مرطوب نوزاد را در کیف دستی خود قرار دهید. پس از نشستن، اطراف خودرا با دستمال مرطوب تمیز کنید تا برخی از میکروب ها از بین بروند. قبل از غذا دست‌هاي‌ خودرا با دستمال مرطوب کودک پاک کنید و حتی صورت خودرا پاک کنید تا خنک و شاداب شوید.


مطالب مشابه: چگونه لکه های قهوه را پاک کنیم ؟


در پایان

اگر چه ما از دستمال مرطوب برای تعویض بسیاری از پوشک‌ها هرروز استفاده میکنیم، اما متوجه شده‌ام کـه برای تمیز کردن لکه‌ها، کودکان، اسباب‌بازی‌ها و موارد دیگر بـه دستمال‌هاي‌ بچه تکیه می کنم. 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت