چطور زنان با آرایش پیرتر یا جوان تر می شوند

مجموعه : نکات آرایشی
چطور زنان با آرایش پیرتر یا جوان تر می شوند

گریم شاید به راستی یک ماشین زمان واقعی باشد. هر آرایشگر ماهری می تواند بگوید که با آرایش صحیح می توانید جوان تر به نظر برسید. ولی شاید هرکسی متوجه نشود که تاثیر آرایش می تواند برعکس نیز عمل کرده و چهره را پیرتر نشان دهد. در زیر تکنیک هایی که می تواند چهره را پیر یا جوان کند را ذکر کرده ایم :

 


 

رژگونه

 


 

سایه رنگ های تند در استخوان گونه ها چهره را مسن تر نشان می دهد.

 

با رژ گونه های تند صورت صاف تر دیده می شود ولی افسوس که در عین حال صورت را مسن تر از آنچه هست نشان می دهد. برای مثال مارلین دیتریچ با وجود جوانی در عکس هایش بسیار بزرگتر از سن واقعی اش نشان می دهد.به گزارش تالاب اگر شما به هر دلیلی می خواهید سن خود را بیشتر نشان دهید، قسمت های تو خالی استخوان گونه را با قهوه ای تند مات تیره کنید، همانند ویکتوریا بکهام.

 

سایه رنگ های ملایم در استخوان گونه چهره را جوان تر نشان می دهد.

 

صورت جوان همیشه با یک رژگونه روشن می درخشد. از سایه رنگ های روشن نظیر(صورتی،هلویی)استفاده کنید. یک آرایشگر ماهر توصیه می کند که پودر را در قسمت بالای برآمدگی گونه زده و سپس یک قطره برق لب را روی آن به آرامی بکشید. این تکنیک اغلب توسط سارا جسیکا پارکر استفاده می شود.

 


 

کرم پودر

 


 

لایه ضخیم کرم پودر چهره را مسن تر نشان می دهد.

یک آرایشگر هالیوودی ادعا می کند که زدن چندین لایه کرم پودر شما را بیش از بیست سال مسن تر نشان می دهد.مواد آرایشی داخل چین و چروک شده و آنها را شدیدتر نشان می دهد و در عین حال صورت را تبدیل به یک ماسک بی روح می کند. همانند کیم کارداشیان.

کرم پودر سبک صورت را جوان تر نشان می دهد

اگر می خواهید جوان به نظر برسید باید از زدن کرم پودر ضخیم به صورت چشم پوشی کرده و با انگشت کرم را بزنید به گزارش پرشین وی ولی اگر صورت بسیار خشکی دارید ،کرم پودر را با مرطوب کننده مخلوط کرده و سپس از این ترکیب استفاده کنید. اغلب شارون استون از این تکنیک استفاده می کند.

 


 

رژلب و سایه چشم

 


 

رژلب و سایه چشم مات، زنان را “مسن تر نشان” می دهد.

 

بافت مات و سایه رنگ های تیره سن را بیشتر نشان می دهد و چین و چروک های زیر چشم از خوب به نظر رسیدن صورت جلوگیری می کند ، همانند مورد لیلی آلن. نباید پول خود را بر روی آرایش های اکلیلی و درخشان هدر بدهید ، چرا که درخشش بیش ازحد، ناهمواری پوست را بیشتر نمایان می کند.

 

رژ لب و سایه چشمی با تاثیر درخشندگی نمناک ظاهر را جوان تر نشان می دهد.

 

انتخاب شما باید همانند رنگ های طبیعی اطلسی روشن براق باید باشد که به آرامی نور را منتشر کرده و چین و چروک ها را ملایم تر کند. سایه رنگ های اطلسی درخشش و ظاهر جوان به صورت می دهد و با تاثیر نمناک و درخشان رژلب ، لب ها پرتر و تازه تر به نظر می رسد همانند جنیفر لوپز.

 


 

خط چشم

 


 

خط چشم مشکی ملایم چهره را مسن تر نشان می دهد.

 

د رعین حال که چشمان دودی محبوبیت زیادی دارد ، همه تشدید کردن خط گوشه داخلی پلک با مداد سیاه را دوست دارند. به گزارش پرشین وی اگر چه این تکنیک تاثیر خوبی دارد ولی ظاهر را مسن تر نشان داده و قرمزی چشم را بیشتر نمایان می کند همانند مورد مایلا جووویچ.

 

خط چشم روشن ملایم چهره را جوانتر نشان می دهد

 

در عوض یک مداد سرمه درخشان چشم ها را سفید تر ، زیر چشم را روشن تر نشان می دهد همانند مورد جنیفر آنیستون.

 


 

برق لب

 


 

برق لب بر روی کل لب ها چهره را “مسن تر” نشان می دهد.

 

دختران جوان می توانند هر چه قدر دوست دارند از برق لب استفاده کنند ولی برخی اوقات این روش می تواند بسیار ناشیانه محسوب شود. به گزارش پرشین وی برق لب می تواند در گوشه های دهان باشد و یا در بیرون خطوط لب پخش شود،همانند مایلی سایرس. اگر زنان مسن تر برق لب را به تمام سطوح لب بزنند، چین چروک دور دهان را مشخص تر می کنند.

 

برق لب در وسط لب پایینی ظاهر شاداب تری خواهد داشت

 

برق لب اگر تنها به قسمت وسط لب پایینی زده شود نه تنها لب را شاداب تر نشان می دهد بلکه یک تاثیر بصری از لب های پرتر ایجاد خواهد کرد.آنجلینا جولی اغلب از این شیوه استفاده می کند.

 

تهیه و ترجمه: گروه سبک زندگی پرشین وی

 

 

جدیدترین مطالب سایت