سلامت و زیبایی مراقبت از ناخن‌ها

مجموعه : ناخن و زیبایی
سلامت و زیبایی مراقبت از ناخن‌ها

اصول اولیه مراقبت از ناخن‌های‌تان رابدانید

یکی از راه های داشتن ناخن هاسالم و زیبا این است که ب سلامت و زیبای آنها رسیدگی نماییم برای رسیدن به این منظور لازم نیست هر روز وقت و هزینه خود را در آرایشگاه‌ها صرف کنید، کافی است اصول اولیه مراقبت از ناخن‌های‌تان را یاد بگیرید. ما به شما می‌گوییم چه کاری  باید انجام دهید.

 

ناخن‌گیر را کنار بگذارید. فشاری که ناخن‌گیر به ناخن‌های‌تان وارد می‌کند می‌تواند سطح آن را خراب کند.  از سوهان ناخن برای کوتاه کردن ناخن‌های‌تان کمک بگیرید واگر ناخن‌های‌تان آنقدر بلند است که مجبورید از ناخن‌گیر استفاده کنید، این کار را بعد از حمام انجام دهید که ناخن‌ها نرم هستند تا فشار بیش از حدی به آنها وارد نشود. نگذارید ناخن‌های‌تان بیشتر از نیم سانت رشد کنند.

 

حتما از بافر استفاده کنید

از بافر برای صیقلی کردن و چربی‌زدایی سطح ناخن استفاده کنید. یک بافر نرم می‌تواند جلوه و شفافیت بیشتری به ناخن‌های‌تان ببخشد.با ما همراه باشید با سایت تالاب

 

روی ناخن‌ها کرم بزنید

طی روز حتما از کرم‏های رطوبت‌رسان استفاده کنید، به‌ویژه زمانی که دست‌های‌تان را می‌شویید. دست‌ها معمولا بعد از شست‌و‌شو خشک می‌شوند. ناخن‌هایی که به آنها آب می‌رسد، ناخن‌های محکم‌تری هستند، پس به‌دنبال کرمی باشید که حاوی اسید لاکتیک، گلیسیرین، لانولین یا هیالورونیک اسید باشد. کرم را روی تمام دست‌ها و دور و روی ناخن‌ها بزنید.

 

سوهان شیشه‌ای استفاده کنید

ناخن‌های‌تان را به‌طور مرتب با یک سوهان ناخن مناسب، سوهان کنید. سوهان‌های شیشه‌ای برای این کار مناسب‌تر هستند پس سعی کنید از سوهان‌های فلزی خودداری کنید؛ این وسایل فلزی به ناخن‌های شما آسیب می‌رسانند و به‌راحتی باعث ورقه‌ورقه شدن و ترک خوردن لبه‌های ناخن‌تان می‌شوند.

 

بیوتین مصرف کنید

مکمل بیوتین را در برنامه غذایی‌تان  قرار دهید. این ماده معدنی ضخامت ناخن‌ها را افزایش می‌دهد. باید روزی 25میلی‌گرم، حدود 6 تا 9 ماه این مکمل را مصرف کنید تا تاثیر آن را ببینید.

 

چطور سوهان بکشید

–  اول از همه باید لاک ناخن‌های‌تان را پاک کنید و سپس تصمیم بگیرید می‌خواهید ناخن‌های‌تان را چه شکلی (مربع، بیضی، گرد و…) کنید. این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که چه فرم ناخنی دوست دارید.

 

– دست‌های‌تان را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید هیچ‌گونه چرک و کثیفی زیر ناخن‌های‌تان نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای این کار ناخن‌های‌تان را کف دست مقابل‌تان بکشید تا زیر آنها به خوبی پاک شود.

 

– بعد از شستن، دست‌های‌تان را خشک کنید طوری که هیچ‌گونه رطوبتی روی آنها نمانده باشد. اگر ناخن‌های‌تان هنوز مرطوب هستند، سوهان نکشید چون ممکن است حین سوهان کشیدن بشکنند.

 

– سوهان کشیدن را از کناره‌های بیرون ناخن شروع کنید و به سمت مرکز بروید و سعی کنید به ناخن‌تان شکل موردنظر را بدهید.

 

– برای درخشندگی و براق شدن سطح ناخن بهتر است از بافر استفاده کنید. استفاده از بافر یک بار در ماه کفایت می‌کند چون استفاده زیاد از آن به ناخن آسیب می‌زند و بافت آن را ضعیف می‌کند.

 

– ناخن‌های‌تان را چک کنید، اگر این مراحل را درست انجام داده باشید باید ناخن‌های مرتبی داشته باشید. در پایان می‌توانید ناخن‌های‌تان را روی یک پارچه بکشید تا مطمئن شوید صاف هستند و مشکلی ندارند.

 

جدیدترین مطالب سایت